Типи матриць моніторів, яка краще для ігор, роботи з фото і просто для роботи?

Типи матриць моніторів, яка краще для ігор, роботи з фото і просто для роботи?Звичайні покупці звикли оцінювати монітори головним чином за розміром діагоналі в дюймах. Але розвиток ринку цих пристроїв, розробка і застосування різних, сучасних і перспективних технологій у виготовлення екрана змінили ситуацію. Якість і параметри матриці, спосіб її виробництва теж стали важливими критеріями у виборі пристрою. Кожен з варіантів має свої переваги і недоліки, і вибір між ними залежить від уподобань користувача, від завдань, які перед ним стоять.

Правильний вибір монітора визначає подальше зручність взаємодії з ним, що важливо в навчанні, в праці і навіть розвагах. Неправильно вибраний екран загрожує роздратуванням, незадоволенням від процесу роботи і навіть проблемами зі здоров’ям. Тому перед походом в салон необхідно визначитися, що власне варто купити. Для цього необхідно розібратися, чим відрізняються матриці в моніторах і які існують види.

Які існують матриці для моніторів

Зміст статті

 • Які існують матриці для моніторів
  • Модель TFT TN)
  • Модель TFT IPS
  • Модель TFT *VA
  • Модель PLS TFT
  • Модель OLED
 • Яка краща?
  • Матриця для роботи з фото і відео
  • Матриця для ігор

Існує декілька технологій за яким виготовляють матриці моніторів. Деякі з них використовується на ринку вже досить давно, деякі нові, сучасні і відповідно просунуті. Ну враховуючи різницю як технічних характеристик, так і в ціні слід уважно вивчити пропозицію перед прийняттям рішення про купівлю.

До найбільш поширених належать послідовники моделі TNT TN, MVA, IPS, PLS TFT, OLED, їх поєднання, рівно як і менш популярні вироби електронної промисловості. Кожне з цих пристроїв орієнтоване на певну категорію покупців.

Модель TFT TN)

TFT TN з’явився на ринку давно і популярний досі, але вже у вигляді більш просунутих модифікацій. Горизонтальний кут огляду варіанти TNT TN + film може досягати 130-150°, вертикальний залишився на колишньому рівні. Яскравість також не вражає. Навряд чи такий пристрій стане в нагоді дизайнера або фотографа.

ДОВІДКА! Але в апарата є і незаперечні переваги, в тому числі мінімальний час відгуку, яке нижче 1 мс. Завдяки цим показником, монітор залишається затребуваним навіть при тому, що його вартість перевищує півтисячі доларів.

Модель TFT IPS

Це матриця, спочатку завоювала місце під сонцем до конструкції мобільних телефонів, відрізняється хорошим кутом огляду. Явно краще. чим перша модель, так як відмінності досить істотні. Практично це 180°, як по горизонталі, так і по вертикалі. Хороший охват також не буває зайвим, особливо коли він досягає 100% sRGB.

Типи матриць моніторів, яка краще для ігор, роботи з фото і просто для роботи?З мінусів моделі слід відзначити занадто низьку контрастність. 1000:1 — не той показник, який може подобатися. Саме він спотворює відображення чорного світла і є причиною ряду небажаних ефектів. Час відгуку залишає бажати кращого — до 6 мс, що дозволяє, тим не менш, розраховувати на 100-150 кадрів, які можна спокійно виводити на екран.

Існує багато підвидів моніторів, матриця яких виготовлена за цією технологією, але різниця між ними не дуже велика.

Модель TFT *VA

Пристрій за основними параметрами можна віднести до середнього між попередніми моделями. Для матриці характерна висока контрастність, хороші кути огляду по вертикалі і по горизонталі. Значний час відгуку стає причиною того, що геймери обходять такий товар стороною.

Існує також досить багато підвидів моделі, кожна з яких має свої певні переваги.

Модель PLS TFT

Ця матриця десь схожа на IPS, і то настільки, що розрізнити їх без спеціальних досліджень важко. Але можна поглянути на цінник і зрозуміти, що і чому відбувається. Пристрій, по суті, є більш дешевим варіантом IPS, розрахованим на відповідний сегмент покупців.

Модель OLED

Матриці, побудовані на світлодіодній основі, вважаються найбільш перспективними. Для цього достатньо причин, серед яких відсутність яскравості чорного кольору, час відгуку навіть не в мілісекунди, кути огляду, практично досягають 180°. При відхиленнях яскравість монітора залишається стабільною. А ще високий колірний обхват.

З недоліків — мерехтіння на певних частотах, викликає стомлюваність очей, так і недовговічність в поєднанні з досить високою ціною.

Яка краща?

Однозначно відповісти на питання, яка матриця для монітора краща, не можна. Тут переважають індивідуальні підходи. Але багато фахівців вважають, що немає рівних поєднанню Ips/Oled, у виготовленні яких застосовуються так звані органічні світлодіоди.

Матриця для роботи з фото і відео

Графічні дизайнери, фахівці з переддрукової підготовки і інші користувачі, які працюють зі складною графікою, віддадуть перевагу матриці IPS. Найбільш важливими характеристиками для них є контрастність, якість передачі кольору і точність відтінків.

Для відеомонтажу багато воліють світлодіодні монітори. І вже зовсім протипоказані що для фото, що для відео матриці TN.

Матриця для ігор

Типи матриць моніторів, яка краще для ігор, роботи з фото і просто для роботи?Геймери, чого слід було очікувати, воліють пристрої з мінімальним відгуком, без розривів і подлагиваний. Для звичайних геймерів реакція конструкції повинна становити 3-5 мс. У професійних кіберспортсменів цей показник повинен досягати 1 мс, а то й менше. Зазвичай любителі комп’ютерних ігор вибирають матриці, виготовлені за технологією IPS і OLED. Відмінною альтернативою для них є VA-матриці. Взагалі кажучи, тут немає єдиного підходу, Все залежить від характеристик конкретної моделі монітора, від уподобань та фінансових можливостей кожного користувача.

ВАЖЛИВО! Досвідчені геймери відзначають також таку особливість, як невідповідність реальності заявлених показників матриці. У багатьох випадках час відгуку набагато вище, так і інші параметри не відповідають паспортним даним.

Взагалі, спеціально для цієї категорії розробляють монітори з особливими характеристиками, і розробники вибирають практично всі типи матриць, крім хіба що самих древніх. І то, час відгуку пікселя пристрою, виготовленого за технологією TN, приваблює багатьох, тож геймерські монітори роблять і з цією матрицею. Вважається, що вона добре підходить для динамічних ігор, так як шлейф, що з’являється при притормаживании, не виникає.