Згідно зі східним календарем, 2017 рік буде роком Червоного (Вогненного) Півня. Коли і в скільки настане Новий рік за китайським календарем? Ми відповімо на цей і багато інших питань.

Новий рік – головний і самий довгий свято в китайському календарі. У перекладі його назва означає «Свято весни».

Коли новий рік за китайським календарем в 2017-му?

Дата обчислюється за місячно-сонячним календарем. Свято припадає на місяць по завершенні повного місячного циклу між 21 січня і 21 лютого.

У скільки настає і скільки триває китайський Новий рік?

Традиції зустрічати китайський Новий рік в точно встановлений момент часу, як то кажуть, «під бій курантів», не існує. Можна вважати його початком настання молодика за астрономічним обчислення або орієнтуватися на час сходу місяця.

У будь-якому випадку, почнеться китайський Новий рік в перший день першого місяця за місячним календарем. А відзначати його будуть не один день, в 2017 році – з 28 січня до 11 лютого.

Знаючи, якого числа китайський Новий рік 2017, ви можете заздалегідь підготуватися до свята.

Як прийнято святкувати китайський Новий рік?

Традиції святкування китайського Нового року складалися протягом двох тисячоліть. Ніч напередодні свята китайці називають «ніччю зустрічі після розлуки».

Сім’ї збираються вдома за святковим столом. Після вечері дорослі дарують дітям «на щастя» гроші в червоних конвертах.

Друзям і близьким прийнято підносити два мандарина (в китайській мові це слово нагадує слово «золото»). Такий подарунок означає побажання вдалого року.

На вулицях проходять галасливі народні гуляння. Виконуються танці драконів і левів, номери на ходулях, влаштовуються барвисті феєрверки. Вони повинні відлякати злих духів, які, як вважається, шукають собі притулок в наступному році, і принести людям добробут і щастя.

Як відзначати китайський Новий рік?

Символ наступаючого року – Вогненний Півень – віддає перевагу яскраві ефектні речі, тому зустрічати свято потрібно яскраво і весело. Згідно з прогнозами астрологів, цей рік буде яскравим, як півнячий хвіст, і непередбачуваним, як характер цієї птиці.

Стихія року – вогонь, колір – червоний і близькі до нього відтінки, в тому числі вогненні кольори – золотий, жовтогарячий, жовтий. Відповідним чином треба оформити приміщення і святковий стіл.

Півневі подобається сільський стиль, тому для сервірування столу краще використовувати предмети з натуральних матеріалів, наприклад, дерев’яний посуд, декоративні керамічні глечики і т. п.

Оригінальною прикрасою столу стане плетена корзинка зі злаками (пшеницею, вівсом), які символізують достаток і процвітання.

Використовуйте для оформлення страв овочі червоного та помаранчевого кольорів. Звичайна морква, помідори і перець додадуть страв святковий і яскравий вигляд.

Розмістіть поруч із приладами червоні свічки і пахощі, що дасть можливість здобути прихильність вищих сил. А для оформлення будинку можна використовувати китайські ліхтарики. Їх можна купити в магазині східних сувенірів або виготовити самостійно з кольорового паперу.