Тростинний цукор

Прихильники здорового способу життя і правильного харчування воліють обходитися без цукру в своєму раціоні. Але якщо вже дуже потрібен підсолоджувач для страви, то вони зупиняють свій вибір на тростинному цукрі. Чому саме такий вибір? Спробуємо розібратися.

Тростинний цукор одержують із соку цукрової тростини – рослини, зовні схожого на бамбук і виростає в жаркому кліматі. Сік з тростини просто очищають і випарюють. На виході виходить кристалічний продукт з характерним коричневим відтінком. І ось вже перша перевага перед буряковим цукром – тростинний не проходить рафінування.

Тростинний цукор

Таким чином, в тростинному цукрі максимально збережені всі корисні властивості: він містить корисні мікроелементи, вітаміни групи В, а також ряд мінеральних речовин (калій, кальцій, магній та інші). Глюкоза, що міститься в тростинному цукрі, практично повністю переробляється організмом, не відкладаючись на наших боках. Неочищені волокна очерету, які містить цей підсолоджувач, допомагають налагодити роботу шлунково-кишкового тракту. Не даремно раніше тростинний цукор продавали тільки в аптеках – він від природи наділений цінними для організму якостями.

Сучасні технології дозволяють максимально очищати тростинний цукор, застосовуючи до нього процес рафінування – в цьому випадку він майже нічим, крім ціни, не відрізняється від бурякового цукру. Тому, вибираючи підсолоджувач, звертайте увагу саме на нерафінований продукт.

Тростинний цукор

Чому тростинний цукор різного відтінку? Характерний колір продукту надає меляса – залишки тростинного соку. В залежності від відсотка вмісту меляси, цукор буде світліше або темніше. Крім кольору меляса має карамельним присмаком і характерною кислинкою. Саме із-за меляси тростинний цукор завжди ніби трохи вологий.

Характерна вологість продукту вимагає особливих умов зберігання: в щільно закритій тарі, без проникнення сонячного світла і без перепадів температур. При тривалому зберіганні тростинний цукор злипається в один ком – це його природна властивість і лише ще раз підтверджує справжність підсолоджувача.

Тростинний цукор

З-за наявності в складі природного кислоти тростинний цукор активніше і охочіше взаємодіє у випічці з содою. Завдяки поєднанню цих продуктів у тесті утворюються маленькі бульбашки повітря, які надають готової продукції пишність і легкість. Крім того, делікатний карамельний присмак збагачує смак звичних нам страв. Так, ложка тростинного цукру в чашці кави додасть напою дивовижний аромат, при цьому не впливаючи на смак. Тростинний цукор охоче застосовується замість меду в м’ясних маринадах, для карамелізації фруктів, для приготування десертів і напоїв.

Тростинний цукор

Нечесні виробники часто підфарбовують звичайний білий цукор і видають його за тростинний, адже ціна останнього значно перевищує ціну бурякового. Визначити, підробка перед вами чи ні, допоможе зовнішній вигляд продукту. Тростинний цукор – це кристали різного розміру, іноді ці кристали можуть відрізнятися за кольором і ступеня каламутності. Крім того, тростинний цукор завжди нерафінований – це має бути зазначено на упаковці. Також звертайте увагу на країну-виробника. Справжній тростинний підсолоджувач випускають в США, на Маврикії і в Південній Америці.