З точки зору психології і житейського досвіду нашого суспільства, виникли деякі загальноприйняті норми, що стосуються початку нових відносин, у тому числі перших побачень. Нижче наведено запитання та відповіді, часті чоловіками і жінками на цьому етапі.

  • Як дізнатися, симпатичний (а) чи я їй (йому)? Навіть якщо поведінка партнера, що називається, «ноль уваги», це не привід впадати у відчай. Дивиться він в очі під час розмови? Не він стосується вас, роблячи вигляд, що ненароком? Відчуваєте на собі його погляд, коли він думає, що ви не помічаєте? Якщо всі відповіді позитивні, сміливо призначайте побачення. Якщо ви почуєте відмову, то найімовірніше він (вона) сама призначить інший час з причини зайнятості.

  • Буде пристойним, якщо жінка призначить побачення? Є дуже упевнені в собі жінки, але досить принципові, щоб дзвонити і призначати побачення чоловікові. В цьому немає нічого ганебного, в той же час, якщо жінка наважується на такий крок, то думка про чоловіка трохи тьмяніє в очах жінки. Тому краще самому зробити крок.
  • Хто повинен платити на першому побаченні? Відповідь очевидна: той, хто на побачення запросив. Найімовірніше, це буде чоловік. Але це зовсім не означає, що запрошеному не треба взяти участь в «танці з рахунком», тобто з ввічливості запропонувати заплатити. Забудьте про докори сумління, ви нічим не зобов’язані відпрацьовувати це, адже якщо чоловік може собі дозволити запросити вас на побачення, значить, готовий заплатити, навіть у разі, коли ви заробляєте вдвічі більше його.
  • Треба брати номер телефону, якщо я розчаруюся в ній після побачення? Немає. Але багато чоловіків так і роблять, подаючи жінці помилкові надії. Скажіть якусь загальну фразу, що дозволяє зрозуміти ваше ставлення до цієї зустрічі, наприклад, «я завжди радий новим знайомствам, може, коли-небудь знову зустрінемося».
  • Треба дзвонити самій, якщо він обіцяв це зробити, але так і не подзвонив? Чоловіки часто не вирішуються подзвонити, коли ви їх зацікавили, але якщо він часто думає про вас, то обов’язково це зробить. Дайте йому традиційні три дні, якщо він не подзвонить, то можна вже не чекати. Значить, навряд чи він взагалі думав це робити.

  • Коли можна переспати з чоловіком, щоб він не вважав мене легковажною і доступною? Менше людей скаржиться на те, що почекали занадто довго, набагато більше жалкують про те, що зайнялися сексом занадто рано. Все залежить від того, чого ви чекаєте від цього роману, від виховання та принципів. У будь-якому випадку раніше трьох-чотирьох побачень краще не стрибати в ліжко, але і на півроку це дійство затягувати навряд чи якийсь чоловік погодиться.
  • Хто повинен турбуватися про контрацепцію? Обидва.

Якщо жінка пропонує перед сексом чоловікові презерватив, це не означає, що вона спить з усіма без розбору, а значить лише те, що вона завбачливо і благоразумна, на відміну від чоловіка, який цього не зробив.

Як запитати, скільки любовних зв’язків було у партнера до мене? Зустрічне питання: навіщо?

  • По-перше, з чого ви взяли, що вам скажуть правду?
  • По-друге, якщо ви турбуєтесь про своє здоров’я, то небезпека зараження не посилюється кількістю сексуальних партнерів, адже це могло статися і в школі під час самого першого сексу. У разі такого страху, сходіть перед сексом з партнером до лікаря, здайте аналізи і не забувайте про презервативи.
  • По-третє, якщо партнер зараз з вами і вирішив, що ці відносини серйозні, то до чого всі питання і розмови про колишніх? Доброго вашим відносинам нічого не принесуть.