У різних життєвих обставинах потрібно продаж нерухомості. Існує кілька правил, які необхідно враховувати при продажу власності.

Звернення до ріелтора

Перше питання, яке необхідно вирішити: продавати квартиру самостійно або звернутися до послуг спеціаліста. В обох позицій є переваги і недоліки. В першому випадку є можливість значної економії коштів, а в другому – економія часу і сил. У той же час, очевидно, що агентства нерухомості володіють розширеним клієнтськими базами та відпрацьованим способами пошуку клієнтів. В додаток до цього слід зазначити, що при зверненні в агентство існує гарантія юридично правильного оформлення документів.

Зовнішній вигляд квартири

При підготовці квартири до продажу важливо поставити себе на місце потенційного покупця. Своє перше враження і попереднє рішення сформує і прийме при відвідуванні квартири. До основних рекомендацій відносяться:

1. Навести порядок у приміщенні. Прибрати сміття і скласти речі. Краще позбутися від мотлоху, наявність страх непотрібних речей створює не найкращий спосіб.
2. Можливо, налагодити дрібний косметичний ремонт. Зокрема це відноситься до сантехніці і вікон. Саме їх найчастіше дивляться, і в разі неполадок це викличе негативне уявлення.
3. Максимально освітлити приміщення. Для цього краще повісити світлі штори і поставити світлу меблі.
4. Перевірити справність лампочок в коридорі і чистоту сходової клітки. Такі дрібниці відіграють важливу роль при виборі.

Встановити правильну ціну

Більшість людей, які самостійно реалізують нерухомість, намагаються поставити високу ціну. У цьому немає нічого дивного, але, на жаль, часто це призводить лише до відсутності потенційних клієнтів.

Краще всього заздалегідь вивчити ринок і зрозуміти, яка ціна адекватна для даної квартири в даній місцевості. Для цього достатньо переглянути аналогічні пропозиції в газетах і на сайтах. Притому, зробити посилання на переваги і недоліки продаваної квартири.

Перегляд кквартиры

Організація перегляду квартири найважливіший крок. Не має значення, робиться це самостійно або з ріелтором. До основних моментів у даному випадку відносяться наступні.

По-перше, найкраще виділити певний час у певні дні, це дасть можливість спланувати свій час і не порушить побут інших мешканців квартири (якщо такі є).

По-друге, варто заздалегідь підготуватися до можливих питань і підготувати деякі документи, що підтверджують право на продаж квартири.

По-третє, бути готовим до укладення попередньої угоди. Не варто упускати покупця. Хоча, безсумнівно, треба перевірити його платоспроможність.

При продажу двокімнатної квартири можуть виникнути різні труднощі, але при дотриманні перерахованих вище правил цей процес пройде гладко і легко.