Будь-який споживач бажає відтворити у ванній кімнаті авторський стиль, зробивши при цьому її не тільки зовні привабливою, але і досить функціональною за допомогою різноманітних меблів. Одним з варіантів меблевих виробів є тумба під раковину у ванну своїми руками. Цей вид меблів може мати різну форму, розмір і масу функціональних можливостей.

І що найважливіше — ці тумби зможе власноруч виготовити будь-який користувач. І про це ми вирішили розповісти нижче, надавши вам докладну інструкцію по виготовленню.

Визначення параметрів тумби під раковину

Зміст статті

 • Визначення параметрів тумби під раковину
 • Підбір матеріалів
 • Інструкція по збірці тумби своїми руками
  • Підготовка деталей
  • Монтаж виробу

На даний момент існує маса варіантів виготовлення тумбочки для ванної кімнати. Але при виборі параметрів рекомендується насамперед відштовхуватися від фінансових можливостей. Також визначальна роль повинна відводитися функцій предмета і його стилю, габаритами ванної кімнати, ну і, звичайно ж, особистим уподобанням домочадців.

Крім того, до основних критеріїв виготовлення тумби під умивальник своїми руками можна віднести:

 • Зовнішній вигляд;
 • Місце розміщення;
 • Спосіб установки;
 • Матеріал виготовлення.

Підбір матеріалів

Тривалість служби буде залежати не тільки від якості виконаної роботи, але і від матеріалу виготовлення. Відштовхуючись від наведеної інформації, тумба під раковину у ванну своїми руками може бути виготовлені з:

 • Натурального дерева;
 • Скла;
 • Пластика;
 • Гіпсокартону;
 • МДФ.

Тумба під раковину своїми руками з натурального дерева має презентабельний вигляд і порадує тривалим терміном служби, зважаючи на наявність захисту у вигляді спеціального вологостійкого покриття. Але от вартість трохи «кусається», що і змушує споживачів шукати альтернативу. І одним з таких варіантів є МДФ.

Для виготовлення тумбочки під раковину своїми руками зі скла потрібно мати навички роботи з даним матеріалом. І тому зробити подібні конструкції зможуть лише фахівці. А от пластик, мабуть, є найкращим варіантом. Він ідеально підійде для будь-якої ванної, а в роботі з ним потрібно проявляти мінімум зусиль.

До того ж цей матеріал стійкий перед вологою. Аналогічною ситуація буде і при використанні гипсокартона.

Стильним виріб вийде і при одночасному використанні декількох матеріалів. Так можна отримати практичну, економічну і найголовніше — універсальну тумбу під раковину у ванній кімнаті.

Інструкція по збірці тумби своїми руками

Як зробити тумбу під раковину? Перед тим як власноруч робити її, потрібно провести ряд підготовчих дій. Спочатку рекомендується визначитися з місцезнаходженням майбутньої конструкції, а також приділити увагу перевірці водопровідних і каналізаційних труб.

Крім того, необхідно вибрати відповідні габарити тумби виходячи з розмірів умивальника, і продумати метод кріплення. А потім вже можна вибирати матеріал виготовлення, створювати креслення і приступати безпосередньо до основної частини робочого процесу.

Підготовка деталей

На початковому етапі необхідно заготовити всі складові майбутньої конструкції. Відштовхуючись від креслення, наносимо на придбаний матеріал відповідну розмітку, а після за допомогою відповідного інструменту виробляємо випилювання.

Для вирізання отворів в тумбі під раковину потрібно скористатися електричним лобзиком, а розмір отвору необхідно визначити за допомогою лекала, яке можна зробити з картону, притуливши його до раковині, і за допомогою олівця завдавши потрібну розмітку.

Увага! Отримане отвір зобов’язане повністю повторювати контури днища умивальника.

Потім потрібно вирізати накладну планку для верхньої частини. У процесі необхідно врахувати розмір дверцят, щоб вони не стикалися з верхівкою при відкриванні. А вже після цього можна переходити до монтажу тумбочки.

Монтаж виробу

Спочатку потрібно зібрати каркас майбутнього виробу, а вже потім приступати до монтажу інших частин майбутньої конструкції. При цьому потрібно обробити всі бічні зрізи, що допоможе запобігти потраплянню вологи. У цих цілях рекомендується використовувати вологостійкий клей, а зрізи перед обробкою слід зачистити наждачним папером і прогрунтувати водостійкими засобами.

Потім кріпимо бокові деталі до каркаса за допомогою саморезов, заздалегідь визначивши для них отвори. Після ставимо стільницю, прикріплюємо дверцята і при необхідності встановлюємо внутрішні шухлядки. На цьому складання виробу закінчена, і нам залишається лише встановити раковину на отриманий виріб.

Перед цим необхідно виконати підключення всіх водопровідних під’єднання до змішувача, а вже після встановити раковину на підготовлену «платформу». Щоб кріплення умивальника було надійним, і він не змішався при незначному зусиллі, рекомендується перед установкою нанести на край тумби силікон.

Після розміщення раковини просто встановлюємо тумбу до стіни в обране місце, і обробляємо всі з’єднувальні шви силіконовим герметиком. Після висихання можна починати облицювання і прикрашати тумбу згідно з особистим уподобанням.