Дерев’яна тумбочка — важлива функціональна частина інтер’єру для будь-якої спальні. Сьогодні ми детально розглянемо процес вибору дизайну тумби, обговоримо алгоритм виготовлення меблів своїми руками і дамо декілька порад з кріплення до стінки! Тумбочка своїми руками — це цілком реально.

Вибираємо дизайн і конструкцію майбутньої тумбочки

Зміст статті

 • Вибираємо дизайн і конструкцію майбутньої тумбочки
 • Необхідні матеріали та інструменти
 • Алгоритм виготовлення тумбочки з дерева своїми руками
  • Підготовка деталей
  • Обробка
  • Кріплення елементів
 • Кріплення до стіни

Вибір дизайну починається одночасно з кількох критеріїв:

 • Глибокого аналізу ваших смакових уподобань. Ви повинні задуматися, — який саме стиль прікроватной тумби ви б хотіли бачити щоранку, прокидаючись у своєму ліжку? Від цього вибору залежить ваш майбутній комфорт, під час всієї експлуатації меблів, а правильне рішення — приймати тільки вам і тільки ви знаєте, на це питання-правильна відповідь!
 • Реалій вашої спальні. Дизайнеры радять враховувати вже склався дизайн вашої спальні. Постарайтеся вибрати дизайн, щоб він гармонійно поєднувався з вже наявними елементами декору. Використовуючи цю рекомендацію, ви зможете додати нове віяння і отримати від цього естетичне задоволення.
 • Можливостей придбання різного роду унітарних матеріалів деревини. Існують різні типи деревини для виготовлення меблів. Також не завжди є можливість придбати якийсь додатковий матеріал для конкретних цілей і дизайнерської завдання — це потрібно враховувати. Також багато механічні елементи (наприклад, ролики для висунення робочої поверхні до ліжка) можуть лише виглядати добре на дизайнерським задумом, але в реальному житті — від цих витівок краще відмовитися на користь більшої практичності.
 • При виборі конструкції для майбутньої тумбочки необхідно врахувати специфіку її застосування, якщо така буде (наприклад, можливість сідати на тумбочку або можливість її повісити і використовувати як навісну шафку, та інші). Також варто врахувати, що багато конструктивні особливості — абсолютно марні і будуть застосовуватися вкрай рідко, що може тільки ускладнити процес виробництва і підвищити собівартість проекту.

  Необхідні матеріали та інструменти

  Щоб виготовити приліжкову тумбочку своїми руками, вам знадобляться такі інструменти та матеріали:

  • Шуруповерт. Необхідний для вкручування елементів з’єднання технічного матеріалу і деревини — саморізів.
  • Саморізи. Необхідно враховувати тип робочої поверхні (деревини) і виходячи з цього — вибирати відповідні саморізи. Краще купити саморізи з насадками для голівки, що зможуть приховати (замаскувати) їх місця застосування.
  • Клей ПВА. Матеріал для виготовлення тумбочки краще обробляти клеєм ПВА чи будь-яким іншим клеєм, для відповідного типу поверхні. Це дозволить підвищити загальну стійкість і міцність конструкції.
  • Пилка і ніж. Ці інструменти необхідні для випилювання, відрізання матеріалів, а також — для зачисти від легких задирок.
  • Рулетка і олівець. Рулетка необхідна для вимірювання розмірів, а олівець — для нанесення позначок на робочу поверхню.
  • Наждачний папір. Може стати в нагоді для шліфування місць стику і для обробки задирок.
  • План роботи. Рекомендується заздалегідь потурбуватися про план роботи. Існує безліч інтернет-ресурсів, які допоможуть скласти план роботи, з усіма необхідними розмірами і розмітками.
  • Матеріали для проекту. Зазвичай, це деревина, готові ящики, елементи кріплення і інші. Рекомендується придбати всі елементи для проекту заздалегідь розрахувати процес так, щоб не зіпсувати кінцевий результат — приліжкову тумбочку.

  Алгоритм виготовлення тумбочки з дерева своїми руками

  Щоб приступити до роботи необхідно продумати кожен свій крок і вирішити яка повинна у вас вийде тумба.

  Підготовка деталей

  На всі деталі необхідно нанести розмітку і позначити місця майбутніх кріплень, що дозволить вам швидко провести збірку, не допустивши помилок при роботі. Інструменти краще відразу розкласти під рукою. Це дозволить вам зосередитися на роботі і не відволікатися на пошук потрібних інструментів по дому.

  Деталі не повинні мати явних механічних пошкоджень, тріщин. Деякі умільці наївно вважають, що зібрати приліжкову тумбу своїми руками можна і з надтреснувших дощок і виправити це лаками або за допомогою інших процесів обробки. Ця думка хибна — використовуйте тільки матеріали для складання без дефектів!

  Обробка

  Процес обробки необхідний для збільшення терміну експлуатації вашої тумби і для додання їй кращого естетичного вигляду. Обробляйте деревину, у відповідності з вашими потребами і дизайнерськими задумами: головне — завжди витримуйте технологію даних дій. Грамотно виконана обробка дерева — запорука позитивного кінцевого результату.

  ВАЖЛИВО. Ретельно читайте етикетки оброблювальних рідин. Враховуйте, що тумбочка буде розташовуватися у вас в спальні — в житловому приміщенні — це накладає певні вимоги до обробляють рідин. Всі обробні рідини повинні бути безпечними для вашого будинку і здоров’я вашого і ваших домашніх вихованців, в самому широкому сенсі цього слова!

  Кріплення елементів

  Кріплення, зазвичай, здійснюється за допомогою саморізів і клею ПВА. Стежте, щоб саморізи не розкололи деревину, інакше — доведеться замінити деталь. Додатково, кути тумби можна, для додання більшої міцності, оббити спеціальними металевими куточками, які продаються практично в будь-якому будівельному магазині.

  Клей ПВА досить довго сохне, але склеює деревину намертво. Якщо ви допустили помилку при складанні, — у вас буде час її виправити.

  Кріплення до стіни

  Якщо ви задумали прикріпити приліжкову тумбочку до стіни, — для цього просто потрібно лише кілька довгих саморізів і петельки на вашій тумбі для кріплення.

  Розташовуйте такі петельки у невидному для ока людини місці на задньої стінці, що дозволить вам, за вашим бажанням, знову використовувати тумбу, без кріплення до стіни. Саморізи вкручуйте в стіну з дюбелями. Дюбель дозволить підвищити вантажопідйомність гака, і дозволить викрутити гвинт, без руйнування стіни, і як наслідок — збільшенню її не естетичного зовнішнього вигляду.