Туреччина чи Греція: що краще для сімейного відпочинку?

Греція і Туреччина – дві сусідні країни на стику Європи і Азії, два курортних узбережжя Егейського і Середземного морів, два улюблених туристичних напрямку. Як максимально використовувати переваги цих країн для відпочинку з дітьми? Кидпассаж розбирався, коли варто віддати перевагу Туреччину, а коли – Грецію.

Немовлята: повноцінний відпочинок в межах готелю

На відпочинку з малюками найголовніше – наявність тихого номери, місце для прогулянок і сну на свіжому повітрі, а також можливість забути про повсякденні турботи. Це найлегше отримати в Туреччині. Багато готелів країни мають велику зелену територію з власними басейнами, у тому числі дитячими, тому можна проводити багато часу на затишній закритій території. В номері на вас буде чекати дитяче ліжечко, при необхідності – стерилізатор для пляшечок та інші речі для догляду за дитиною.

Туреччина чи Греція: що краще для сімейного відпочинку?

У турецьких готелях також часто можна розраховувати на послуги няні – залишивши дитину під наглядом, ви зможете з’їздити на екскурсію або зайнятися іншими справами.

Готелі Греції для відпочинку з дітьми часто найбільше підходять саме для відпочинку з дітьми. Вони в основному розташовані у відокремлених курортних селищах, далеко від галасливих розваг. Дошкільнятам там може бути нуднувато, а дітям до року – в самий раз. Сімейний відпочинок в Греції має ще одну особливість: перекласти турботу про дитину буде не на кого. Запросіть з собою бабусю, яка згодна доглянути за карапузом, і тоді у вас з’явиться час для поїздок по країні.
 

На користь Греції говорить і те, що відпочити з дитиною тут можна тоді, коли в інших країнах вже закінчується сезон. Так, на півдні Криту або на Закінфі можна засмагати і в жовтні.
 

Дошкільнята: роздолля для непосид

Відпочинок з дітьми постарше буде більш активним: до сонячних ванн додадуться невеликі екскурсії. Але в основному, можливо, доведеться організовувати розваги на місці. У частині дитячої анімації Туреччина впевнено тримає першість. Сімейні готелі в Туреччині мають дитячі клуби, ігрові майданчики та анімаційні програми для дітвори. У таких готелях діти залишаються під наглядом, і у батьків є час на власні справи.

Другий плюс відпочинку в Туреччині з дітьми – система all inclusive, з якою легко підібрати дитині відповідні страви. «Годуватися» можна чи не цілодобово, тому пристосовуватися до нового режиму харчування не доведеться. У ресторанах для маленьких дітей є високі стільчики.
 

Готелі Греції для відпочинку з дітьми також можуть запропонувати дитячий стіл і анімацію, але турецького розмаху в них не буде.

Враховуючи це, можна подумати про оренду квартир і самостійному харчуванні. Кухня Греції цілком підходить для дітей, а скуштувати національні страви можна в будь таверні.
 

А ось в плані дитячих розваг поза готелів Греція не поступиться Туреччини. Обидві країни мають сучасні аквапарки, парки атракціонів, акваріуми, зоопарки, ботанічні сади. Дитячі курорти Греції в основному знаходяться на островах, і на кожному є свій набір пам’яток, до яких легко дістатися. А в Туреччині багато туристичні об’єкти зосереджені у великих курортних містах.

Туреччина чи Греція: що краще для сімейного відпочинку?Також гарні пляжі обох країн. Вхід у воду на курортах пологий, море біля берега дрібне. До того ж Греція і Туреччина мають приблизно однакову кількість пляжів, нагороджених Блакитним прапором за чистоту і впорядкованість.
 

Школярі: екскурсії і активний відпочинок

Зі школярами немає потреби замикатися в межах готелю. Максимум екскурсій і розваг – ось головна принадність відпочинку з ними. В цьому плані особливо хороша Греція. Варто відвідати руїни стародавніх міст: афінського Акрополя, Дельф, з Корінфа, Олімпії – і сторінки підручника історії більше не здадуться нудьгою смертної.

Туреччина чи Греція: що краще для сімейного відпочинку?Що подивитися в Греції, крім руїн? Музеї – серед найбільш відомих назвемо Технічний музей Noesis, Новий музей Акрополя, Музей Природи Goulandris, Археологічний музей Олімпії, Акваріум в Родосі. Втім, археологічних музеїв і акваріумів у Греції кілька, для відвідування можна вибрати найближчий. З дорослими дітьми цікаво побувати в монастирському комплексі Метеори або в печерах Салонік і Ретімно. При цьому величезна кількість аквапарків та парків розваг допоможе згадати, що відпочинок – це ще і веселощі.

Але і в Туреччині легко організувати чудовий відпочинок зі школярами. Насамперед, гірські регіони Туреччини підходять для зимових розваг: траси місцевих гірськолижних курортів розраховані на початківців лижників.

По-друге, активний відпочинок тут можна влаштувати і влітку. Активні розваги в Туреччині включають рафтинг по річці Кепручай, віндсерфінг в Алачати, дайвінг в Егейському морі. По-третє, і тут є стародавні руїни (Ефес, Тлос, Фазеліс, Аспендос і інші), дивовижні природні пам’ятки (Памуккале, водоспад Куршунлу, гора Тахтали, Зелений Каньйон) і цілий спектр аквапарків. А ось пірнути в море відразу після останнього дзвінка можна в обох країнах: вода біля південного узбережжя встигає прогрітися до +21-22°С.

Виявляється, і Греція, і Туреччина мають свої переваги. Вибирайте той відпочинок, що до душі саме вам, а Кидпассаж допоможе знайти підходящий готель або екскурсію.