Ринок постійно поповнюється новими побутовими приладами. Ще зовсім недавно кондиціонери були в дивину. А тепер вважаються застарілою технікою. Переважна більшість споживачів віддає перевагу спліт-систем.

У чому відмінність спліт системи від кондиціонера? Які їх плюси і мінуси? Тут слід відразу обмовитися. Кондиціонерами прийнято називати певний вид техніки. Справа в тому, що спліт-система ніщо інше, як однин з видів кондиціонерів. Вони поділяються наступним чином:

  • спліт-системи;
  • віконні кондиціонери;
  • мобільні кондиціонери.

Принцип роботи у них однаковий. Різниця полягає лише в конструкції.

Спліт-системи

Вельми різноманітний за ціною і якістю вид кондиціонерів. Складається з внутрішнього та зовнішнього блоку. Для побутового використання або для маленьких приміщень найчастіше встановлюють спліт-системи з двох блоків. Зовнішній блок є самим гучним. Його розміщують зовні будівлі. Саме в ньому охолоджується або нагрівається повітря. А внутрішній блок кріпитися в приміщенні. Він і служить для розподілу повітря. Для великих приміщень, де багато кімнат чи потрібно охопити величезну площу, встановлюють мультиспліт-системи. Така конструкція володіє декількома зовнішніми блоками, що дозволяє значно збільшити її продуктивність. Також зараз дуже затребувані канальні кондиціонери. Їх внутрішня конструкція ховається в стіни або підвісну стелю. Назовні виглядає лише повітророзподільні грати.

Віконні кондиціонери

Цей вид техніки вже не так популярний. Лише завдяки невисокій ціні, все ще займає певну нішу на ринку. Вже з назви зрозуміло, що вони вбудовуються в вікно. Безсумнівним плюсом є їх компактність. Вони складаються з одного блоку. На зиму можна спокійно виймати їх і ховати, закриваючи кватирку. Але ці кондиціонери можуть тільки охолоджувати. Та й шум від них досить істотний.

Мобільні кондиціонери

Цей вид техніки займає особливе місце. Вони також складаються з одного блоку. Що вже говорить не на їхню користь. Шум від такого пристрою заважає не тільки відпочивати, але й працювати. Єдиний їх плюс — мобільність. Такий кондиціонер можна пересувати по квартирі, ставити в будь-якій кімнаті за необхідності. Єдина умова — потрібно кудись відводити трубу, з якої виходить нагріте повітря. Прсото так викинути її в коридор або під’їзд не вийти. Інакше охолоджуючи одну кімнату, ви нагреете всі інші. Ціни на них невиправдано високі. Охолоджують вони набагато гірше віконних.

Як бачите, спліт-система — видо кондиціонера. І на сьогоднішній день, це, мабуть, найкращий варіант.