Укладання фанери на бетонна підлога під ламінат: як постелити, можливі помилки

Багато будинків сьогодні побудовані на бетонній плиті, а не на полномерном підвалі. У той час як підвал приємно мати, це додаткові витрати, які багато домовласники-новачки просто не можуть собі дозволити. Але коли вони захочуть оновити свій будинок пізніше, ця бетонна плита може стати проблемою.
Що покласти під ламінат на бетонну підлогу? Перед укладанням ламінату поверх бетону необхідно встановити фанерний підлогу.

Як постелити фанеру під ламінат на бетонну підлогу

Зміст статті

 • Як постелити фанеру під ламінат на бетонну підлогу
 • Можливі помилки та їх усунення

Укладання фанери на бетонна підлога під ламінат: як постелити, можливі помилкиЩо стелити під ламінат на бетонну підлогу? Якщо ви встановлюєте фанеру на існуючий сухий бетонну підлогу, у вас не повинно виникнути жодних проблем. Однак новий бетонний пол містить в собі багато вологи.

Таким чином, вам потрібно дати йому затвердіти протягом як мінімум 60 днів, перш ніж навіть попрацювати перевірити рівень вологості. Рівень вологості бетону повинен бути знижений до 5,5% перед установкою фанерного підстави. Поверхи нижче рівня (тобто цокольні поверхи) можуть ніколи не досягти цієї точки.

Якщо ви живете в районі, який може бути підданий затоплення, або в вашому конкретному будинку є випадки затоплення, ви можете переглянути питання про закладання паркету. Вода пошкоджує дерево і обробку на дерев’яній підлозі. Паркетну підлогу в підвалі в даному випадку встановлювати не варто.

На що стелити ламінат на бетонну підлогу? Зазвичай використовується фанера товщиною в три чверті дюйма. Деякі люди рекомендують використовувати фанеру, оброблену під тиском, але це необов’язково. Навіть використання фанери, обробленої під тиском, в підвалі, схильному до затоплення, не допоможе, так як встановлений на ній паркетна підлога не буде піддаватися обробці тиском. Якщо в бетоні є нерівності, їх необхідно виправити, перш ніж встановити фанерний підлогу.

Частини бетону будуть перешкоджати тому, щоб фанера сиділа на рівні. Аналогічним чином, якщо в бетоні є шов від двох окремих заливок, який не є гладким і рівним, це призведе до нерівномірного розташування фанерного підстави, що, в кінцевому підсумку, викличе проблеми з установкою ламінату. Невеликі зазори, такі як з’єднання між окремими плитами, не суттєві, якщо вони знаходяться на рівній висоті.

Влагобарьер повинен бути встановлений перед фанерою. Зазвичай це поліетиленова плівка. Асфальтовий повсть того типу, який використовується для покрівлі, є ще однією альтернативою, яку також можна використовувати. Сама фанера повинна укладатися з довгим напрямком, перпендикулярним напрямку зерна на паркеті. Це допоможе запобігти утворенню тріщин, коли шов в підлозі знаходиться прямо над швом у фанері.

Існує три способи кріплення фанери до бетонної підлоги. Це:

 • Гвинти — бетонні гвинти, забезпечують дуже надійне кріплення. Вони вимагають використання ударного дриля, щоб створити отвори для врізки, і працівника, щоб закріпити гвинти. При установці головки гвинтів повинні бути на одному рівні або нижче, порівняно з поверхнею фанери. Гвинти повинні бути встановлені через кожні 40 сантиметрів.
 • Порошкові кріпильні деталі — бетонні цвяхи, вмуровані в підлогу, працюють добре, якщо їх можна встановити, коли головки знаходяться на одному рівні або трохи нижче рівня. Вони не можуть бути скинуті або переміщені глибше після того, як вони були введені порошковим приводним інструментом, тому запустіть тест перед їх використанням. Як і гвинти, вони повинні бути на відстані 16 дюймів один від одного.
 • Адгезивна мастика — нові клеї надають відмінну альтернативу традиційним методам монтажу. При використанні клейової мастики пароізоляція не застосовується, що забезпечує деяку економію. Однак ці клеї є дорогими, що призводить до більш високої загальної вартості. Сама мастика протерта на місці, створює певний бар’єр від вологи. Після установки фанерного підстави перевірте краю на наявність виступів, викликаних тим, що листи фанери не лежать плоско або мають різну товщину. Будь-які знайдені нерівності вимагають заповнення дерев’яної мастикою для підлоги з подальшим шліфуванням, щоб забезпечити гладку, безперервну поверхню для монтажу дерев’яної підлоги.
 • Можливі помилки та їх усунення

  Укладання фанери на бетонна підлога під ламінат: як постелити, можливі помилкиЯкщо на вашому підставі занадто багато нерівностей, вам потрібно вирівняти підлогу перед початком установки. Заповніть отвори або низькі ділянки цементним і латексним складом. Дайте йому повністю висохнути, перш ніж ваш настил буде встановлений.

  Ваше підстава також має бути нахилене. Якщо похил великий, він повинен бути виправлений.

  Бруд і сміття з часом можуть пошкодити ваші підлоги. Завжди чистіть і сушіть їх перед початком будь-якого типу укладання ламінату. А підстава відіграє вирішальну роль у довготривалості використання ламінату.