Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні поради

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні порадиРізноманітність підлогових покриттів вражає, особливої попитом користується ламінат. В основі матеріалу лежить деревноволокниста плита, спеціальний нижній шар, що запобігає потраплянню вологи на підставу, а ламінована поверхня допомагає ламелям протистояти зовнішнім впливам.

При купівлі нової квартири багато власники віддають перевагу саме цьому покриттю, тому питання, як укласти ламінат на бетонну підлогу завжди актуальне. Нижче буде інформація, як постелити або покласти ламінат з підкладкою самостійно.

Які бувають замки у ламінату

Зміст статті

 • Які бувають замки у ламінату
 • Особливості ламінату
 • Підкладка та інші матеріали
 • Перший ряд укладання
 • З’єднання поштучно
 • Встановлення в місцях знаходження комунікацій
 • Висновок

Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні порадиТехнологічний процес монтажу ламінату на бетонну поверхню залишається незмінним незалежно від замкових з’єднань. В основному матеріал укладається рядами. Незважаючи на те, що замків придумано досить багато, з кожним роком з’являються все більш досконалі пристосування, що дозволяють скріплювати ламелі між собою. На даний момент найбільш популярними і поширеними є два види замкових з’єднань:

 • Lock – зчеплення за допомогою прямого зусилля. Сторона з шипом рівно, без нахилу підставляється до пазу і з зусиллям вгоняется в гніздо. При цьому допускається застосовувати ударний спосіб. У більшості випадків міцне з’єднання супроводжується клацанням – це торцеве з’єднання;
 • Click – з’єднання під кутом 45 градусів. Після того як шип вставляється в паз, ламель опускається на поверхню, при цьому відбувається замикання з’єднання – цей вид замку дуже часто застосовують на бічних сторонах ламелей.
 • ВАЖЛИВО! Варто зазначити, що у різних видів ламінату, поєднання замкових з’єднань може істотно відрізнятися. Щоб з’єднання були більш міцними і стійкими до проникнення вологи, їх можна промазати самому герметиком перед зчепленням, а потім укладати покриття.

  Особливості ламінату

  Цей матеріал став дуже популярним останнім часом, багато власників квартир волію стелити на підлогу саме його. Причин цьому декілька, наприклад, він на порядок міцніше лінолеуму, і набагато дешевше паркету. Та й технологія цілком проста.

  Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні порадиШирокий асортимент дає можливість настелити матеріал з імітацією дерев’яної дошки або природного каменю. Затребуваність матеріалу, зумовлена позитивними характеристиками:

  • низька вартість, що дозволяє облаштувати гарне підлогове покриття без великих грошових вкладень;
  • стійкість до різного роду пошкоджень і зносостійкість;
  • простота укладання – при грамотному підході будь-яка людина може змонтувати підлогове покриття, не залучаючи професіоналів;
  • величезний вибір фактур і забарвлень. У продажу можна знайти ламінат не тільки імітує різний природний матеріал, але і з зображенням квітів і фруктів;
  • простота у догляді, досить протерти вологою ганчіркою, щоб підлогове покриття набуло первісний вигляд.

  Крім цього, ламетли стійкі до вицвітання та втрати кольору.

  Якщо говорити про мінуси, то можна зазначити:

  • ненатуральність – при виробництві застосовуються різні хімічні елементи;
  • чутливість до воді і вологому середовищі, так як від її впливу матеріал може деформуватися.

  Багато фахівців вважають, що при виборі підлогового покриття потрібно віддати перевагу саме ламінату, якщо вибирається недорогий, практичний і довговічний матеріал.

  Підкладка та інші матеріали

  Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні поради

  Перед укладанням ламінату на бетонну підлогу потрібно розстелити підкладку, яка необхідна для того, щоб підлогове покриття прослужило довго. Крім цього, матеріал володіє тепло-і звукоізоляційними властивостями, і дозволяє згладити невеликі нерівності бетонної основи.

  Також не варто забувати, що бетон може акумулювати вологу, особливо при перепадах температур, що може привести до деформації ламелей, застосування підкладки дозволяє виключити цю можливість.

  Існує кілька різновидів даного матеріалу, є як натуральні, так і синтетичні вироби, наприклад:

 • Підкладка з пробки виконана з натуральної сировини. Це м’який, пружний, натуральний матеріал, що володіє підвищеною звуко-і теплоізоляцією і екологічністю. Крім цього вона довговічна і зносостійка. З мінусів можна виділити високу вартість.
 • Виріб з пінополістиролу – коштує недорого, але і служить не так довго як пробкова. Це непоганий, досить бюджетний варіант, для ремонту економ. Але варто розуміти, що цей синтетичний продукт при горінні може виділяти їдкий отруйний газ.
 • Спінений поліетилен. Не зовсім хороший варіант, хоча і недорогий. Справа в тому, що подібна підкладка в процесі експлуатації дуже швидко втрачає свою пружність.
 • Хвойна підкладка – матеріал новий, коштує дорого, але служить дуже довго без втрати своїх міцнісних характеристик.
 • При виборі підкладки варто віддати перевагу того матеріалу, який буде оптимальним для конкретного випадку. Але, часто на вибір впливає саме вартість продукту.

  Перший ряд укладання

  Якість облицьованої ламінатом поверхні визначає правильне укладання перших трьох рядів, а особливо першого.

  Існують обов’язкові умови, які потрібно дотримуватися при монтажі першого ряду ламелей:

  • при укладанні між стіною і підлогової основою зберігають проміжок 1см, який згодом маскується плінтусом;
  • при підрізання крайніх планок, їх довжина повинна бути не менше 30 см;
  • при укладанні завершального ряду не можна залишати вставки менше 5 см, якщо при підрахунках виходить саме це відстань, то варто підрізати ламелі першого ряду.

  Важливо! Якщо передбачається застосувати при монтажі підлогового покриття тонкий плінтус, то технологічний зазор повинен бути відповідним.

  Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні порадиПри монтажі початкового ряду приступають з того, що видаляють замкову частину, спрямовану до стіни. Ці дії проводять як з поперечною, так і з поздовжньої сторони.Збирання проводять по інструкції, яка додається до матеріалу в залежності від типу замка на ламелях, проводячи замикання з’єднань під кутом не більше 45 градусів.

  На замітку! Якщо зчіплюються поперечні сторони, то потрібно намагатися не допустити зсуву і перекосу планок, що розташовані по сусідству відносно один одного.

  Перевірити правильну стиковку ламелей, просто, достатньо провести по шву пальцем. При цьому палець не повинен відчувати навіть найменшого перекосу. Як тільки перший ряд готовий, його пересувають до стіни, не ігноруючи зазор, який краще зафіксувати спеціальними клинами, щоб він не змістився.

  Фіксатори встановлюють кожні 40 см, при цьому варто дотримуватися правила з кожного боку замкового з’єднання по 2 розпірки.

  Якщо доводиться проводити підрізування останньої планки, то ця дія виконується наступним чином:

  • перевернути ламель на 180 градусів по горизонталі;
  • укладіть вгору лицьовою стороною;
  • встановіть 2 клина біля стіни;
  • за допомогою будівельного куточка проведіть рівну лінію;
  • відпиляйте елемент.

  Тепер можна закінчити складання початкового ряду.

  З’єднання поштучно

  Залишився після підрізування ламелі шматок, застосовують для основи укладання 2-го ряду, якщо його довжина не менше 30 див. Якщо цей параметр не дотримано, то отпиленную ламель залишають і починають укладання, відпилявши новий елемент.

  2 ряд збирається незалежно від початкового, при цьому варто обов’язково перевіряти якість поперечних замкових з’єднань – зрушень і несоотношений бути не повинно.

  Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні порадиПрисуньте готовий пласт до першого ряду, добре перевірте паз, в ньому не повинно бути сторонніх предметів: стружки, крихт і пилу.

  Акуратно підніміть ряд під кутом, який варто зафіксувати на належній висоті за допомогою підручних предметів.

  Вставити замок другого ряду повністю, у відповідну планку першого.

  Варто відразу попередити, що перший раз це буде непросто зробити.

  Поступово прибираючи підпори, щільно утримуйте замок по всьому шву без замикання. Якщо дії проведені належним чином, то другий ряд повисне під невеликим кутом над поверхнею основи.

  Перевірте всі повторно – якщо все добре, то можна встановити конструкцію кількома ударами киянки або кулака.

  При перекосах, або невеликих щілинах, доведеться від’єднати ряд і провести всі перераховані вище дії ще раз

  Рада! При укладанні краще не використовувати підбиття ламінату, навіть з бруском – це правило варто дотримуватися строго на перших 4 рядах.

  Перші кілька рядів дуже рухливі, тому змістити конструкцію дуже просто, навіть невеликим постукуванням, при цьому доведеться все починати заново.

  Встановлення в місцях знаходження комунікацій

  Відпиляйте планку потрібно довжини, прикласти її до стіни в тому місці, де знаходяться труби комунікації, поставте позначки.

  Потім варто виміряти відстань від стіни і до кінця водоводу, не забувши врахувати технологічний зазор.

  За допомогою будівельного кута накреслити прямокутник по мітках і випиляти елемент потрібного розміру електролобзиком.

  Укладання ламінату на бетонну підлогу з підкладкою: фото, інструкція та корисні порадиЯкщо потрібно облаштувати невелике поглиблення в торці, то можна використовувати дриль зі свердлом потрібного перерізу, при цьому пропив буде виглядати більш акуратно і естетично.

  Як тільки пропив готовий, можна встановити ламель на постійне місце, попередньо промазав шов герметиком, надлишки відразу видаліть чистою вологою ганчіркою. Не забудьте встановити розпірки – 2 з боку поздовжнього різання і 2 з боку поперечного.

  Висновок

  Якщо поверхню бетонної підлоги правильно підготовлена і куплена підкладка під ламінат належної якості, то зробити настил підлогового покриття своїми руками не складе праці. Для цього не потрібно мати будівельну освіту або спеціальні знання. Якщо виконати все грамотно і відповідно з інструкцією, красивий, підлога в квартирі буде радувати Вас не один рік.