Укладання ламінату по діагоналі – як правильно зробити

Укладання ламінату по діагоналі  як правильно зробитиУкладання підлогового покриття – відповідальний процес, який потребує від людини відповідальності, терпіння і ретельної підготовки. Особливо це відноситься до ламінату, якщо обраний діагональний спосіб укладання. Цей вид розташування ламелей стає дуже популярним останнім часом, так як здатна змінити приміщення до невпізнання. Якщо не знаєте, як зробити діагональне укладання ламелей, нижче описані способи облаштування покриття та рекомендації щодо якісного виконання монтажу.

Які існують замки

Зміст статті

 • Які існують замки
 • Способи укладання
 • Правила і рекомендації при діагональному укладанні
 • Укладання від кута в 2 напрямках
 • Висновок

Укладання ламінату по діагоналі  як правильно зробити

Всі замкові елементи в планках мають єдину систему паз-шип, але можуть відрізнятися профільною системою. Всього виділяють 8 видів замків, але найпоширенішими і простими в застосуванні є 3:

 • Lock – найпростіший варіант, фіксація якого обумовлюється своєрідним клацанням при горизонтальному вдавлюванні шипа в паз. щоб укладання була якісною і міцно, крайнє полотно підбивають киянкою. Ламелі з таким замком практично неможливо
  демонтувати із збереженням, так як з часом під постійним навантаженням пази стираються і можуть розійтися. Крім цього поверхню під покриття доведеться дуже ретельно готувати, інакше перепади можуть бути причиною швидкого зносу замкових елементів.
 • Click – це вдосконалена модель замку першого типу. Шип в ламелях має невеликий гачок, який заходить в паз під кутом 45 градусів. Планка вставляється і акуратно опускається вниз до характерного клацання. Діяти потрібно дуже обережно, так як при застосуванні сильного зусилля можна зламати шип. Додаткова фіксація надає замку додаткову міцність. Покриття можна демонтувати і зібрати наново до 4 разів.
 • T-LOCK – розроблений компанією Таркетт, це поєднання двох замкових елементів. При укладанні виходить міцне надійне покриття, яке можна кілька разів розібрати і зібрати, при цьому замки залишаться цілими.
 • Крім цього на даний момент можна зустріти замки на ламінаті з пластиковими і алюмінієвими елементами, які не тільки міцно сцепляющій планки, але і дозволяє збирати і розбирати підлогове покриття необмежену кількість разів.

  Способи укладання

  На даний момент є два способи діагонального розташування ламелів на поверхні підлоги:

  • від центру – полотно монтують у напрямку до двом протилежним сторонам;
  • від кута.

  Укладання ламінату по діагоналі  як правильно зробитиЯкщо робота виконується однією людиною, то краще вибрати другий варіант – є помічник, можна монтувати ламінат будь-яким з описаних способів. Особливо зручно укладати ламелі в дві сторони від центру: одна людина на одному кутку, іншого, протилежного.

  Рада! Якщо монтаж ламінованого підлогового покриття для Вас в новинку, то краще використовувати пряму укладання планок. Так стелити або покласти дошки ламінату своїми руками правильно буде набагато простіше. В цьому випадку не потрібно точно вимірювати кути і робити відповідні запили – все досить просто.

  Але, якщо все-таки прийнято рішення виконати діагональне укладання – поставтеся до цього процесу з усією відповідальністю і дотримуйтеся певної інструкції, також є схема.

  Перш ніж почати укладання, вивчіть деякі поради фахівців щодо цього:

  • не варто віддавати перевагу недорогого матеріалу – ламелі дуже швидко зносяться і з’являться непоправні дефекти;
  • перш ніж укласти ламінат на поверхню, занесіть його в приміщення, де він буде перебувати постійно і залиште на добу. Матеріал повинен адаптуватися до кімнатної температурі:
  • монтаж покриття виробляють тільки в сухому прогрітому приміщенні.

  Важливо! Незважаючи на те, що матеріал вологовідштовхувальний, не потрібно забувати, що від підвищеної вологості планки можуть розбухнути і деформуватися – покриття вийде нерівним і непрезентабельны.

  Правила і рекомендації при діагональному укладанні

  Укладання ламінату по діагоналі  як правильно зробитиЩоб діагональне укладання ламелів була виконана якісно, потрібно дотримуватися рекомендацій фахівців:

  • долити планки потрібно строго дотримуючи кут, обраний для роботи. Найоптимальнішим буде, створення шаблону, за яким згодом буде проводитися розкрій матеріалу. Процес краще проводити тим інструментом, до якого Ви звикли;
  • якщо при роботі застосовується електролобзик, то його встановлюють на максимальні оберти, щоб на ламелях не було відколів і задирок потрібний рівний зріз;
  • болгарка теж добре підійде для різання, якщо встановити на неї спеціальний диск з ламінату або залозу.

  Якщо слідувати цим рекомендаціям, то поверхня вийде рівною і акуратною.

  Укладання від кута в 2 напрямках

  Перш ніж почати монтаж з площини прибирають сміття і пил. Потім укладають підкладку під ламінат. При застосуванні листового матеріалу його стелять в шаховому порядку з разбіжкою швів, а пласти скріплюють спеціальним металізованим скотчем.

  Є два варіанти облаштування підлогового, діагонального покриття під ламінат, які варто розглянути детальніше:

 • Укладання виробляють від далекого кута у напрямку до виходу. Перший елемент – кут, який випилюють з ламелі під кутом 45 градусів. Планку зрізають з двох сторін. Далі йдуть трапецієвидні елементи, з спиляної стороною під тим же кутом.
 • Починають процес з середини кімнати, по діагональній лінії, яку слід провести між протилежними кутами. Найдовшим в цій ситуації буде перший ряд.
 • Важливо! Не варто забувати про технологічному зазорі – відступ від стін і труб опалення в 1 см. для того, щоб він вийшов рівним, використовують обрізки ламелей або спеціальні клини.

  Укладання ламінату по діагоналі  як правильно зробитиНайпоширенішим і найбільш простим вважається спосіб укладання від кута, при цьому довгі елементи краще розташовувати в напрямку до вікна. Кожен наступний ряд починається з елемента, схожого на трапецію, в якій сторони верху і низу рівні.

  Алгоритм дій наступний:

  • провести точний вимір з урахуванням технологічного відступу від стіни;
  • після того, як рулеткою визначений розмір елемента, за допомогою шаблону або будівельного куточка виконується розмітка планки, за якою проводиться спіл краю;
  • якщо в ряду більше 1 ламелі, то зріз роблять на першій планці зліва у формі трикутника;
  • спочатку ряд збирають на підлозі повністю, і лише потім встановлюють в паз попереднього і простукують. Важливо, щоб замки добре клацнули. Для більшої міцності їх можна промазати спеціальним герметиком;
  • як тільки всі великі покладені ряди, і майстер підійшов до протилежного кута, слід поміняти напрям зрізу ламелей. Але при цьому сам принцип укладанні не змінюється;
  • самим останнім монтується невеликий трикутник, що встановлюється в кут – як в самому початку укладання.

  Укладання від середини кімнати в обидві сторони, трохи відрізняється за принципом роботи:

  • зробіть розмітку приміщення. Для цього можна накреслити діагональ від одного кута до іншого або простягніть будівельну мотузку, закріпивши її саморізами;
  • для правильного облаштування кута зрізу, його слід добре виміряти. Для цього досить визначити відстань від простягнутою мотузки до стіни;
  • обрізати ламель і укласти довгою стороною на діагональ – не забуваємо про зазор;
  • потім продовжують укладання до протилежного кута, який формують з обрізаної планки з раніше визначеними параметрами;
  • потім проводять укладання з двох сторін, при цьому всі стики зміщуються в шаховому порядку. Це потрібно для уникнення швидкої деформації підлогового покриття від навантажень.

  Рада! Спочатку з’єднуйте ламелі з торцевої сторони. Як тільки ряд повністю готовий, його приєднують до попереднього з довгої сторони.

  Якщо робота виконується в парі, то процес не складе праці. При складанні довгого ряду помічник підтримує ламелі, а майстер фіксує їх у замки. Одна людина також може проводити укладку по діагоналі, але доведеться застосувати спеціальний вантаж, яким будуть притискатися вже встановлені в замкове пристрій ламелі.

  Висновок

  Укладання ламінату по діагоналі  як правильно зробитиНа даний момент такий матеріал як ламінат є одним з найпопулярніших і недорогих, тому часто використовується приватними забудовниками і власниками квартир, для облаштування свого житла. Одним з позитивних сторін цього матеріалу вважається простота монтажу, який може виконати будь-яка людина самостійно. Якщо підійти до діагональному укладанні грамотно і відповідально, то можна отримати гарну, міцну і довговічну поверхню, яка прикрасить будь-який інтер’єр.