Укладання ламінату ялинкою: плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою, як робиться укладання ялинкою.

Укладання ламінату ялинкою: плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою, як робиться укладання ялинкою.Недорогий і довговічний ламінат вже довгий час залишається одним з найпопулярніших видів підлогового покриття. Однак він приваблює не тільки ціною і зручністю. Ламінований паркет також славиться красою і естетичністю. Досягається приємний вигляд не тільки різноманітністю візерунків і кольорів, але і широкою варіацією способів укладання дощок.

Серед усіх технологій монтажу однієї з найбільш популярних на сьогоднішній день є укладання паркету «ялинкою». Такий стиль часто використовується в інтер’єрах європейського типу. Суть його досить проста – дошки укладаються під певним кутом, надаючи кімнаті обсяг і динамічність.

Особливості ламінату і його укладання

Зміст статті

 • Особливості ламінату і його укладання
 • Плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою
 • Як робиться укладання ялинкою

Як вже було сказано вище, ламінат можна укладати різними способами. Ця можливість є найважливішим інструментом у справі створення дизайну інтер’єру. Найчастіше використовуються такі варіанти монтажу:

 • Прямий. Дешево, швидко і сердито – дошки просто укладаються прямо починаючи від стін.
 • Діагональний. Більш складна укладка, делающаяся від кута кімнати. Набагато дорожче інших з-за великої кількості залишаються образків матеріалу.
 • Квадратами або мозаїкою. Варіант середньої складності і ціни. Рясніє різноманітністю можливих візерунків.
 • Ялинкою. Класичний варіант для європейських інтер’єрів. Укладається уздовж лінії природного світла.
 • Таке розмаїття обумовлено особливістю будови покриття ламінований паркет складається з окремих дощок, які можна класти як завгодно. Однак для діагонального монтажу і «ялинки» потрібні особливі дошки з замками.

  Укладання ламінату ялинкою: плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою, як робиться укладання ялинкою.

  ВАЖЛИВО! При виборі стилю укладання ламінату необхідно враховувати освітлення в кімнаті. Дане покриття дуже чутливо до куті падіння світла і легко може втратити всю красу, якщо помилитися при створенні дизайну.

  Плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою

  У всіх видів монтажу ламінованого паркету є свої сильні і слабкі сторони. Є вони й у «ялинкового» варіанту. У його випадку плюси такі:

 • Гарна імітація натурального паркету. Стать ніби зібраний з справжніх дерев’яних брусків, покритих лаком.
 • Динаміка або розширення простору. В залежності від того, укладається матеріал уздовж або поперек лінії природного світла, приміщення візуально додасть або в динаміці, або в об’ємі.
 • Різноманітність дизайнів. Паркет має безліч кольорів і візерунків, які можна комбінувати між собою. Створити свій унікальний дизайн досить просто.
 • Але хороше ніколи не обходитися без поганого. Мінуси є у всього і укладання ялинкою – не виняток. Втім, негативу зовсім небагато. Потрібно лише пошукати дошки з замками, що не надто складно і трохи розширити бюджет. Все ж подібний тип монтажу передбачає наявність обрізків, що трохи збільшує витрати.

  Укладання ламінату ялинкою: плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою, як робиться укладання ялинкою.

  УВАГА! Ламінат не терпить вологи. Якщо вам захотілося оформити санвузол або кухню «ялинкової укладанням» — краще зверніть увагу на плитку, що імітує паркет. Ідеального подібності не вийде, але в такій справі довговічність важливіше краси.

  Як робиться укладання ялинкою

  Малюнок «ялинки» утворюється, якщо укладати дошки під кутом 90 градусів один до одного. Оптимальний варіант монтажу – уздовж лінії природного світла. Подібна техніка дозволяє візуально приховати стики і створити відчуття безперервної поверхні.

  Укладання ламінату ялинкою: плюси і мінуси укладання ламінату ялинкою, як робиться укладання ялинкою.

  ВАЖЛИВО! Ламінату слід дати полежати день при кімнатній температурі. За цей час він пристосуватися до температурного режиму і буде легше розраховувати деформацію розширення.

  Сам по собі процес укладання мало відрізняється від будь-якого іншого покриття. До того ж він досить простий навіть для звичайної людини, мало знайомого зі сферою будівництва та ремонту. Все відбувається так:

  • робиться вирівнювання підлоги, якщо воно необхідне;
  • поверхня ретельно прибирається;
  • настилається поліетилен і підкладка;
  • кладеться ламінований паркет.

  Є лише пара нюансів, яка може виникнути при монтажі. Наприклад, якщо батарея або інша перешкода не дозволяє встановити замок на дошках – доведеться посадити цю частину на клей. До того ж потрібно уважно поставитися до труб. Найчастіше планки, які вони перетинають, також укладаються на клей.