Укладання паркету на стяжку без фанери чи можна?

Укладання паркету на стяжку без фанери чи можна?Паркетна дошка є натуральним, практичним і красивим варіантом підлогового покриття. Важливим етапом є не тільки вибір виробу, але і його укладання. Існують різні способи розмістити паркет в приміщенні. Іноді при укладанні використовується фанера. Слід розібратися, для чого вона потрібна, можна не використовувати її при укладанні паркету на стяжку і як грамотно провести весь процес.

Навіщо потрібна фанера

Зміст статті

 • Навіщо потрібна фанера
 • Як укладати паркет без фанери
 • Чим загрожує відсутність фанери

Фанера використовується не тільки для паркету, але і інших покриттів, включаючи плитку і лінолеум. Вона дозволяє добитися ідеально рівної поверхні. Це позитивно позначається на подальшій експлуатації підлоги і його термін служби. Крім цього, паркет відрізняється високою чутливістю до температурних перепадів. Фанера виступає в якості сухої підкладки та не дає виробу деформуватися.

Довідка! Перед укладанням рекомендується оцінити рівень вологості в кімнаті. Для цього використовуйте спеціальний прилад. Це дозволить оцінити стан приміщення і необхідність використання додаткової підкладки.

Як укладати паркет без фанери

Основа підлоги потрібно ретельної підготовки, особливо, якщо додатково використовувати фанеру не планується. Стяжка повинна відповідати важливим вимогам:

 • Допустимий перед висоти варіюється в діапазоні 1-3 мм на погонний метр. Для визначення цього параметру використовуйте спеціальний рівень;
 • Вологість не повинна перевищувати 3%.
 • Від будь-яких нерівностей і тріщин слід позбутися. Якщо вологість висока, рекомендується розмістити на підлозі пароізоляційну плівку. Бетонну основу потребує шліфовці і грунтовці. Це додасть основи надійності. Використовувати бетонну стяжку — найпопулярніше основу.

  ДОВІДКА! Для укладання можна використовувати і клейовий плаваючий спосіб. Рекомендується розібратися в кожному з них.

  Укладання паркету на стяжку без фанери чи можна?При клейовому методі виріб кріпиться до основи за допомогою клейового складу. Більше підходить еластичний клей. Процес складається з наступних кроків:

 • Поверхню обробляють ґрунтовкою;
 • Взяти дошки для перших двох рядів і покласти їх так, як вони, ймовірно, і повинні лежати. На виріб і підставу наносять клей;
 • Перша дошка укладається на підставу, відступивши від стіни на 10-12 мм;
 • Використовуючи спеціальний брусок, слід підбити другу дошку до попередньої. Клеїти кожний виріб необхідно максимум 10 хвилин, інакше клей встигне висохнути;
 • При необхідності остання дошка підрізається і наступний ряд починається з цього залишку;
 • Для зручності рекомендується вставити в простір між підлогою і стіною маленькі клини;
 • Описаним алгоритмом слід виконати кілька поруч. Потім рекомендується перевірити їх якість. Не повинно бути щілин, рівна поверхня.
 • Коли підлога повністю покритий, що утворилися шви обробляють герметиком з акриловою основою.

  Плаваючий метод відрізняється відсутністю швів. Такий ефект досягається завдяки стисненню паркетної дошки. Для цього використовують метод замку або клей. На відміну від попереднього способу, виріб не клеїться до основи, а між собою. Монтаж виглядає так:

  • Укладання починається з лівого кута. Дошку слід розмістити замком до стіни. Сторона, що прилягає до стінки, повинна бути без пазів. Рекомендується їх зрізати;
  • Друга виріб розміщують під кутом на край попередньої дошки;
  • Як і в попередньому випадку, наступний ряд починається з залишків виробу від минулого. Якщо дошка менше 30 см в довжину, тоді краще взяти нову і відпиляти від неї половину;
  • Необхідно продовжувати в тому ж порядку до закінчення роботи.

  Щоб виріб трималася міцніше, рекомендується використовувати гумовий молоток або з дерева. Плаваюча методика більше підходить для маленьких кімнат. Якщо приміщення велике, підлога почне скрипіти, висока ймовірність викривлення.

  На завершення слід відшліфувати поверхню. Якщо наявні щілини, їх обов’язково шпаклюють. Коли все висохне, підлогу шліфують. Заключним етапом стає обробка грунтовкою і покриття поверхні лаком. Це дозволить захистити підлогу від пошкоджень та тріщин і зробить його більш красивим.

  Чим загрожує відсутність фанери

  Укладання паркету на стяжку без фанери чи можна?Зазначалося, що використання фанери не є обов’язковим при укладанні паркетної дошки. Однак, варто зазначити, які негативні сторони можуть виникнути, якщо відмовитися від фанери. Її відсутність може спричинити:

  • Викривлення підлоги. Якщо основа не досить рівна, то з часом дошка просто скривився і естетичний вигляд приміщення буде відразу порушений;
  • Відсутність додаткової теплоізоляції. Фанера може стати додатковим джерелом для збереження тепла. В іншому випадку, підлога буде дуже холодним.

  Фанери також є відмінним підставою для надійного склеювання дощок. Тому, вона дозволяє створити міцне з’єднання, яке прослужить довгий час. Якщо її використання не планується, обов’язково слід врахувати безліч чинників, включаючи рівність підстави та рівень вологості, щоб укласти паркет якісно і правильно.