Укладання паркету плетінка: особливості, як укласти паркет, різноманітність укладок

Паркет, підлогове покриття палаців і музеїв, здавна славиться своєю практичністю, довговічністю, красою, витонченістю і високою вартістю. Зібраний з плашок різних порід деревини, він створює особливий затишок і теплоту приміщення. Вікові традиції і фантазії художників, архітекторів і дизайнерів різних країн сприяли створенню різних видів паркету:

Укладання паркету плетінка: особливості, як укласти паркет, різноманітність укладокпалубна (розбіжність);

— шахова (укладання квадратами);

— французька ялинка;

— шведка;

— кошик (колодязь);

— шереметьєвський паркет.

Особливе місце по красі виконання та складності розкладки займає серед усіх видів паркет плетінка, що користується великою популярністю.

Укладання паркету плетінка – особливості

Зміст статті

  • Укладання паркету плетінка – особливості
  • Як укласти паркет
  • Різноманітність укладання паркету плетінка

«Плетінка» являє собою прямокутні конструкції покладені хрестоподібно. При такому способі укладання в стиках лишаються прямокутників квадратні пустоти, які заповнюються вставками, що контрастують з прямокутниками – основний площею підлоги.

Способи укладання дві – пряма і діагональна розкладки. Діагональна складніше у роботі, зате виглядає красивіше і витонченіше. Витрата матеріалу при діагональної розкладці вище відсотків на 10-15, ніж при прямій. Витрата матеріалу (плашок) залежить від обраного малюнка і змінюється від 5 до 15% в прямій розкладці і до 25% в діагональній.

ДОВІДКА. Невеликий розмір плашок дозволяє дизайнерам створювати величезну кількість різних малюнків підлоги, утворюють оригінальні орнаменти різних стилів.

Укладання паркету плетінка: особливості, як укласти паркет, різноманітність укладок

Як укласти паркет

Основою всього є фундамент. Для паркету фундамент – це рівна, міцна майданчик, не дозволяє плашкам пучится, гойдатися, скрипіти. Чим міцніше майданчик для укладання паркету, тим він довговічніше і може простояти десятиліття, а то й століття.

ДОВІДКА. Сучасні технології пропонують бетонну і Knauf стяжки, або досчатый підлога на лагах. У деяких випадках на стяжку укладають фанерні листи, що підвищують шумопоглинання і теплоізоляцію. Полегшують процес розкладки.

Укладання паркету плетінка: особливості, як укласти паркет, різноманітність укладокПісля висихання «паркетного фундаменту» починається основна робота. Перш за все, робиться розмітка на підлозі крейдою. Проводяться лінії через середини протилежних стін. Фіксація першої укладальної лінії паркету здійснюється тимчасово встановленої рейкою. Пропонований варіант укладання паркету – прямий і розкладають його під прямим кутом до стін. П’ять плашок будуть складати прямокутник, кожен прямокутник обрамляється по кутах вставними квадратиками. Укладання починають з центральної лінії. При цьому вона може проходити через середину прямокутника або по його краю. Кріпляться плашки підлоги на паркетний клей і цвяхи.

При проведенні розкладки потрібно стежити за дотриманням прямих кутів до стін і контрольних лініях і чергувати різнобічні плашки щодо лінії для поліпшення малюнка.

Різноманітність укладання паркету плетінка

Три види укладання складають основне безліч варіантів:

  • Укладання паркету плетінка: особливості, як укласти паркет, різноманітність укладокОднорідна плетінка розкладається з плашок дерева однієї породи. Квадратні вставки складаються з двох трикутних половинок.
  • Дві породи дерева, з яких робиться двухпородная плетінка, контрастні. Квадратні вставки підбираються кольором темніше основного підлоги.
  • Трехпородная плетінка відрізняється від попередніх вставками з тонких планок, колір яких відрізняється від вставних квадратів і основного підлоги. Вставляються вони по сторонах прямокутників більшої довжини. Природно, що цей вид дорожче двох попередніх.
  • Остаточні операції – шліфування і покриття паркетним лаком надають паркетній підлозі плетінка остаточний святковий вигляд.