Укладання штучного паркету: як не зробити помилок під час самостійного монтажу

Укладання штучного паркету: як не зробити помилок під час самостійного монтажуЯкщо ви вибрали для себе штучний паркет, підібрали текстуру і колір, то тепер саме час приступити до підготовчих робіт. Нижче буде представлена покрокова інструкція, як зробити монтаж своїми руками.

Якщо є необхідність, то основу необхідно вирівняти. Для того щоб зрозуміти, чи є в цьому необхідність, пройдіться по поверхні металевою рейкою — у разі, якщо зазор більше двох міліметрів, то ці місця потрібно підрівняти шліфувальною машинкою або сумішшю.

Нерівності підлоги, в більшості випадків є основною причиною того, що паркет скрипить. Тому до цього питання слід підійти з максимальною відповідальністю. Якщо є тріщини, їх варто закрити.

Якщо стяжка формувалася наново, то її слід грунтовно просушити. А стало бути в роботі доведеться зробити паузу. В якості гідроізоляції можна нанести шар грунтовки епоксидної смоли. Потім потрібно загрунтувати спеціальним складом.

Підготовка підстави для монтажу паркетної підлоги

Зміст статті

  • Підготовка підстави для монтажу паркетної підлоги
  • Як укладають штучний і модульний паркет:
  • Види укладання паркету

Як тільки підкладка буде встановлена, потрібно зробити розмітку. Для цього робимо позначки, які будуть служити орієнтиром для укладання лаг. Класти їх слід через кожні сорок сантиметрів. На підлозі також слід нанести позначки на точно такому ж відстані.

Укладання штучного паркету: як не зробити помилок під час самостійного монтажуЛаги кріпимо анкерними болтами до основи і стін. Усі місця, де буде робитися кріплення заздалегідь повинні бути позначені, необхідно тільки зафіксувати. Дотримуйтесь рівне положення по вертикалі і горизонталі. Перевіряйте по рівню.

Як тільки бруси зафіксовані, слід укрити їх фанерою. Фанера має стандартну ширину 80 або 100 сантиметрів. А бруси у нас розташовані на відстані сорока сантиметрів, так що дають можливість зістикувати фанеру краями.

Кріпимо фанеру периметру кімнати, а також центрові брусків.

ВАЖЛИВО! Використовується для заснування фанера, повинна бути більше сантиметра завтовшки. Тоді підлога не буде прогинатися під вагою людини і не буде сильно вібрувати.

Для того щоб стару підлогу підготувати для укладання паркету, необхідно виконати наступне:

  • Оглянути всі дошки і позбутися проломанных і гнилих.
  • Розхитані й нерівні — замінити.
  • Всі нерівності обробити рубанком і зашкурить.

Тепер стару підлогу повністю готовий до укладання на нього нового паркету.

Як укладають штучний і модульний паркет:

Укладання паркету нічим практично не відрізняється від укладання ламінату. Розглянемо послідовність дій, а також способи і варіанти укладання.

Кріплення цвяхами на основу з дощок. Цей спосіб заснований на застосуванні підстави з дерева або дощок, які розташовуються під паркетом. Даний вид укладання застосовується тільки в тому випадку, якщо в кімнаті є міцна основа, а також якщо немає можливості залити рівну підлогу. Як альтернативу, можна використовувати фанеру. Даний метод укладання забезпечує міцність і довговічність. Його можна використовувати навіть у великих за площею приміщеннях.

Укладання штучного паркету: як не зробити помилок під час самостійного монтажуКріплення на спеціальний клей. Якщо до майбутнього покриттю висунуті високі вимоги по міцності, то краще використовувати спеціальний склеювальний склад. Наноситься клей на стяжку або на дерев’яну основу. Для нанесення складу треба використовувати шпатель з зубчастими краями, це дозволяє досягти максимально міцне кріплення паркету до основи. У процесі укладання необхідно не забувати про деформуючі шви, які дозволять створити вентиляцію і уникнути деформації покриття в майбутньому. Такий спосіб застосуємо і для великих приміщень.

Кріплення на бітумній мастиці. Цей спосіб застосовують тоді, коли паркет розташовується на цементну стяжку. Так як цей спосіб має побічні властивості, то його можна використовувати тільки в крайніх випадках. Вся проблема в тому, що мастика достатня плинна, а отже, паркет може розповзтися і втратить свою міцність.

Кріплення «Плаваючим» способом. В даній технології паркет укладається допомогою кріплення шип — паз, до основи додаткова фіксація не проводиться.Це технологія дозволяє отримати надійне кріплення на протязі всього терміну експлуатації паркету. Даний метод дозволяє покриттю підлоги боротися з перепадами температури. Так як не застосовуються ніякі склади для фіксації, то це знижує собівартість.Якщо необхідно, то такий кріплення дає можливість швидкого і легкого ремонту. Таким способом можна укладати паркет в маленьких приміщеннях і тільки застосовуючи палубну розкладку.

Види укладання паркету

Укладання штучного паркету: як не зробити помилок під час самостійного монтажуВаріанти розкладки паркету залежать виключно від бажання людини і його художнього смаку. Існують наступні види розкладки:

  • Розкладка ялинкою – це більш привабливий варіант розкладки. Так як при цьому виді розкладки тиск на поверхню розподіляється рівномірно, то можливість виникнення щілин, а також перепадів висот зводиться до нуля. Розрізняються англійські і французькі види ялинок. В англійській типі укладання робиться зигзагом, другий варіант більш складний і елегантний по фактурі, так як має косий заріз. Ялинкова укладання ведеться уздовж стін або по діагоналі, починаючи від кута. Якщо монтаж здійснюється уздовж стіни, то починати роботу слід від центру. Якщо потрібно візуально розширити приміщення, то монтаж слід робити з двох планок або більшої їх кількості.
  • Укладання штучного паркету вразбежку, також відома, як «Палуба». Використовуючи цей метод, можна досягти візуальної монолітності покриття. Міцність фіксації зростає, так як плашки фіксуються до основи з чотирьох сторін. Напрямок монтажу, в даному випадку залежить від того, як спрямований світло і де більш інтенсивний хід руху. Можна монтувати уздовж самої довгої стіни, а також по діагональному напрямку. Кожна планка монтується зі зрушенням на одну другу від попередньої плашки.
  • Монтаж паркету «плетінкою» високо популярний серед любителів художнього настилу. У результаті подібної укладання виходить красивий і оригінальний візерунок і переплетених між собою дощечок. Візуальний об’єм досягається використанням декількох різних порід деревини. Як правило, плетінка передбачає чотири планки в кожному набірних елементі. Для того щоб підсилити цей ефект, планки повинні бути контрастними. Починати монтаж слід від стіни або від кута кімнати, після цього пошарово повторювати, переходячи при цьому від зовнішніх елементів, елементів внутрішнім. Настилати можна в прямому або в діагональному напрямку.
  • Розкладка квадратами не менше приваблива, ніж плетінка. Квадрати можуть бути прямими, розгорнутими і складними. За рахунок поєднання різних порід деревини, що застосовуються в розкладці, виходить оригінальний малюнок. За основу монтажу застосовують блоки клепок, які розміщуються під прямим кутом, за рахунок цього квадрати виходять рівними і красивими. Розкладка ведеться уздовж стіни, яка знаходиться протилежно по відношенню до виходу.

Якщо ви не зовсім впевнені в тому, який варіант малюнка найбільш підійде вашій кімнаті, то слід звернутися до різних каталогах. А більш правильним рішенням буде консультація з фахівцями, які не тільки допоможуть визначитися зі складним вибором, але і можуть взяти на себе всю роботу з укладання підлогового покриття.