Укладання вінілового ламінату: особливості вінілового ламінату, процес укладання ламінату: покрокова інструкція.

Укладання вінілового ламінату: особливості вінілового ламінату, процес укладання ламінату: покрокова інструкція.Вибираючи підлогове покриття для свого житла, кожен власник прагне придбати той матеріал, який прослужить довго, буде виглядати ефектно, не пошкодиться від кігтів домашніх тварин, меблів і випадкових падінь яких-небудь предметів. Всім цим вимогам задовольняє вініловий ламінат – досить «молодий» оздоблювальний матеріал, але вже встиг полюбитися споживачеві.

Особливості вінілового ламінату

Зміст статті

 • Особливості вінілового ламінату
 • Підготовка поверхні перед укладанням
 • Процес укладання ламінату: покрокова інструкція
  • Бесклеевой монтаж ламінату
  • Укладання ламінату клейовим способом

Вініловий ламінат володіє великою кількістю переваг, чим і обумовлена його популярність у дизайнерів, майстрів-обробників і замовників ремонту:

 • Універсальність – вініловий ламінат можна використовувати в приміщеннях різного призначення, в тому числі на кухні, в дитячій кімнаті, в передпокої, в офісі.
 • Різноманітність кольорів і відтінків дозволяє підібрати покриття до будь-якого інтер’єру з урахуванням особливостей стилю і колірної гами.
 • Міцність матеріалу пояснюється його особливою структурою. Дощечки складаються з двох шарів – вінілове основу і захист. В ПВХ підстава входять різні добавки, наприклад, кварц. Зовнішній шар ламінату теж складається з вінілу, змішаного зі склотканиною.
 • Вініловий ламінат довговічний і зносостійкий. Термін служби покриття при правильній експлуатації становить 15-20 років.
 • Незважаючи на синтетичне походження, матеріал нетоксичний, є екологічно безпечним, не накопичує статичної електрики, має гарну тепло – і звукоізоляцією.
 • ПВХ ламінат простий у догляді, не боїться сучасних побутових засобів.
 • Матеріал огнеустойчив. Вінілове покриття не горить і не підтримує горіння. При дії відкритого вогню панелі лише плавляться.
 • Укладання вінілового ламінату: особливості вінілового ламінату, процес укладання ламінату: покрокова інструкція.

  ВАЖЛИВО! Вініловий ламінат простий у монтажі. Впоратися з укладанням цього підлогового покриття зможе навіть недосвідчена людина, якщо слідуватиме приведеним нижче рекомендаціям.

  Підготовка поверхні перед укладанням

  Будь-які оздоблювальні роботи починаються з підготовки основи, і робота з ПВХ ламінатом не є винятком. Монтаж панелей з замком здійснюється без клею, що спрощує і прискорює робочий процес. Основа під ламінат має бути рівним, чистим і сухим. Якщо чорнова підлога має істотні перепади, необхідно зробити стяжку.

  Укладання вінілового ламінату: особливості вінілового ламінату, процес укладання ламінату: покрокова інструкція.

  На дерев’яну основу можна постелити OSB плиту товщиною 9 мм. Це робиться швидше для естетичності, а не по необхідності. Гнучкий вініловий ламінат можна класти навіть на старі підлоги з перепадом до 3 мм на 1 м2. Проте всі щілини доведеться зашпаклювати.

  Якщо робиться нова стяжка, волога з бетону повинна повністю випаруватися. В іншому випадку під ламінатом збереться конденсат, що при клейовому способі монтажу загрожує відставанням дощечок. Стару бетонну підлогу краще вирівняти фінішним самовирівнювальних складом.

  Інструменти:

  • гумовий молоток;
  • рулетка;
  • канцелярський ніж;
  • ножівка по дереву;
  • косинець;
  • простий олівець;
  • обмежувачі.

  ВАЖЛИВО! Куплений ламінат повинен пролежати в отделываемом приміщенні не менше доби. Це необхідно для адаптації матеріалу до місцевої вологості і температурі.

  Процес укладання ламінату: покрокова інструкція

  Розкроюється вініловий ламінат легко – досить лише прорізати канцелярським ножем верхній шар і зігнути панель по лінії різу. Малюнок підбирати не потрібно, так як матеріал випускається в основному з абстрактними зображеннями.

  Бесклеевой монтаж ламінату

  Укладання починається з далекого кута кімнати. По всьому периметру приміщення потрібно встановити обмежувачі товщиною 1-1,5 см, завдяки яким між стінами і покриттям утворюється компенсаційний зазор. Цей зазор запобіжить спучування ламелей в спекотні дні, коли нагріте матеріал буде розширюватися. Розширення дощечок відбувається і при підвищенні вологості в кімнаті.

  Укладання вінілового ламінату: особливості вінілового ламінату, процес укладання ламінату: покрокова інструкція.

  Спочатку вкладається повністю перший ряд. Якщо від останньої ламелі залишився шматок розміром до 1/3 або 1/2, з нього можна почати формування другого ряду. Таким чином вийде зміщення на третину або половину дошки. З’єднання панелей здійснюється без зусиль. Щоб шип легко увійшов у паз, другу дощечку по відношенню до першої потрібно підводити з нахилом до 25°, потім з легким натиском опускати до клацання. В останню чергу з’єднуються торцеві замки. Якщо замки дуже тугі, можна використовувати гумову киянку, легке постукування якої не зашкодить ламелям. Так поступово, крок за кроком заповнюється весь підлогу кімнати.

  Укладання ламінату клейовим способом

  Клейовий спосіб монтажу дещо інший. Тут необхідна попередня розмітка – пол ділять на 4 квадрата. Спочатку укладають квадрат, який найбільш віддалений від входу, а робота починається від центру приміщення до стін. Клей на зворотну поверхню ламелей наносять зубчастим шпателем. Клейову масу необхідно витримати декілька хвилин (час витримки залежить від складу і вказується на етикетці) і тільки тоді можна прикладати панель до основи. Проступають між дошками надлишки клею потрібно негайно видаляти вологою серветкою. Експлуатувати покриття дозволяється не раніше, ніж через 24 години.

  Укладання вінілового ламінату: особливості вінілового ламінату, процес укладання ламінату: покрокова інструкція.

  Самоклеючий ламінат оснащений липкою основою із захисним покриттям. Цей тип ламінату широко використовується в кімнатах з підвищеною вологістю. Для монтажу потрібно лише зняти захисну плівку, прикласти гнучкий матеріал до чистого основи і пройтися по всій поверхні гумовим валиком.