Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.

Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.Не всі можуть похвалитися наявністю будинку художнього паркету. Таке покриття визнано елітним не тільки за рахунок своєї унікальності і краси, але і з-за досить складного способу укладання. Правильно підібраний орнамент може стати ідеальним доповненням будь-якого інтер’єру.

Але для того, щоб укласти і вибрати такий паркет вірно, потрібно розбиратися у видах подібного покриття, а також вивчити особливості кожного з них. Про те, яким буває художній підлогу, як його укладати на різні поверхні, а також згодом обробляти, ви дізнаєтеся в цій статті.

Види і особливості художнього паркету

Зміст статті

 • Види і особливості художнього паркету
 • Укладання штучного паркету
 • Укладання паркету на фанеру
 • Художній підлогу з щитового паркету
 • Фінішна обробка художнього паркету

В даний час фахівці виділяють кілька видів дизайну. Розглянемо їх докладніше:

 • З геральдичним знаком. Найдорожчий варіант. Його зазвичай вибирають тільки самі забезпечені люди, які крім великого просторого приміщення, мають ще й власний родинний знак. Саме він виконується в якості малюнка і наноситься на покриття. Такий паркет буде виключно унікальним, але його вартість і вимоги до наявності спеціального герба підійдуть не для всіх.
 • З криволінійними фрагментами. Чудове рішення, яке являє собою малюнок темних відтінків на світлому фоні. Для оформлення такого покриття буде потрібно час, але воно, безсумнівно, буде радувати вас довгі роки.
 • Геометричний. Такий візерунок схожий на мозаїку і виглядає дуже гармонійно і цікаво. Подібний варіант підійде до багатьом інтер’єрам і буде виглядати доречно у багатьох приміщеннях.
 • Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.

  Що ж відрізняє паркет від інших покриттів крім складного і яскравого малюнка? Є кілька особливостей:

 • Використання для монтажу спеціальної основи з декількох шарів. Тобто безпосередньо сам паркет кріпиться на окремий шар фанери.
 • Використання дерева різних порід — саме це приваблює багатьох потенційних покупців. Адже всім відомо, що натуральне дерево — найкращий матеріал, який не тільки приємний на відчуття, але ще і довговічний і красивий.
 • Елементи виготовляються з ювелірною точністю. Тому процес вимагає довгого часу, уваги і наполегливості.
 • Безліччю шарів паркет також і покривається зверху, що робить його лаковим і більш глибоким візуально.
 • Укладання штучного паркету

  Найпоширенішим варіантом є укладання штучного паркету. У цьому випадку використовуються частини з різних сортів деревини різних кольорів. Візерунки можуть бути дуже різноманітними: від найпростіших до більш складних.

  Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.

  ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що укладання вимагає обов’язкового залучення професіоналів. Людина, яка не має спеціальних навичок та інструментів, легко зіпсує все покриття і виправляти ситуацію буде набагато складніше. Багато компаній, що займаються продажем, надають свої послуги ще з укладання придбаного паркету, які не варто ігнорувати.

  Цей процес можна здійснити двома способами. Перший передбачає, що всі розрізнені деталі укладаються на спеціальний щит прямо на виробництві та продаються у такому вигляді. Покупцеві потрібно буде встановити його у себе вдома, покрити лаком і паркет готовий. Але даний спосіб має суттєві недоліки, зокрема, складність вибору підходящого пласта, а також неідеальне якість.

  Можна вчинити по-іншому і встановлювати планки безпосередньо будинку на спеціально підготовлену поверхню. Це дуже складний шлях, який тим не менш гарантує максимальну міцність і естетичність. Вирішувати, який саме спосіб вибирати тільки вам.

  ВАЖЛИВО! Багатьох цікавить порода дерева, яка вважається найбільш міцною і придатною для покриття. Більшість власників визнають, що це дуб.

  Укладання паркету на фанеру

  Укладання на фанеру набагато надійніша. Бетон і деревина в сукупності можуть призводити до появи тріщин за рахунок різної реакції на різні коливання температур.

  Фанера, як проміжний шар, буде пом’якшувати цю різницю, тому на паркеті не з’явиться величезна кількість глибоких тріщин. Варто враховувати, що фанера обов’язково повинна бути товщиною як самі планки. У більшості випадків краща вологостійка фанера.

  Першим ділом на бетон наноситься мастика, потім спеціальна мастика. І вже потім сама фанера, на яку згодом, за допомогою цвяхів або клею, кріпиться паркет.

  Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.

   

  ВАЖЛИВО! Зверніть увагу, що краще вибирати більш дорогий закордонний клей. Спроба заощадити призведе до неякісного результату, який вже скоро розчарує і потребує виправлення.

  Потім обов’язкова шліфування спеціальною шліфувальною стрічкою. Її потрібно повторити кілька разів в різні сторони і з зміною зернистості. Після чого можна починати втирати у всі шви шпаклівку. Различные матеріали для покриття вимагають різних шпаклівок, тому слід бути дуже уважним при виборі. Тепер потрібна ще одна шліфування.

  Заключним етапом стане покриття всієї поверхні лаком або мастикою на основі бджолиного воску.

  Художній підлогу з щитового паркету

  Такий паркет складається з двох частин — основи і лицьового покриття. І основа може бути двох видів:

  • одношаровим;
  • двошаровим.

  Найпоширенішим матеріалом для цієї частини покриття є сосна.

  Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.

  В якості основи в даному виді покриття найчастіше використовують лаги — особливі бруски невеликої товщини. Перед укладанням необхідно протягнути два шнура, збігаються з осями лад. Тепер потрібно розташувати перший щит так, щоб його краї збігалися зі шнурами. Він зміцнюється за допомогою шурупів. Потім починають вставляти вставки, за допомогою яких паркет стає естетичним і відповідним до інтер’єру приміщення.

  Дуже часто в дизайні художнього покриття використовують бордюри. Вони надають паркету монументальність і водночас елегантність, тому якщо ви ще не обрали особливий малюнок або візерунок, то варто придивитися до можливості використовувати у ньому бордюри.

  Фінішна обробка художнього паркету

  Заключна обробка має величезне значення для подальшої експлуатації. Вона визначає не тільки зовнішній вигляд підлоги, але і є запорукою його довгого використання.

  Укладання художнього паркету: види та особливості художнього паркету, укладання штучного паркету, укладання паркету на фанеру, художній підлогу з щитового паркету.

  Сучасні компанії надають можливість самої різної обробки паркету, яка підійде саме вам. Наприклад, це може бути штучне зістарювання дерева, яке останнім часом набирає все більшу популярність у зв’язку з розповсюдженням стилю вінтаж або ретро у всіх сферах дизайну.

  Але найчастіше це звичайна лакування. Вона відбувається відразу після шліфування, але деякі породи дерева вимагають також попередньої грунтовки.

  Надалі підлогу слід регулярно обробляти, щоб оновити шар лаку. Це цілком реально робити самостійно, але важливо пам’ятати, що використання клею на іншій основі поверх старого може призвести до появи пухирів та інших нерівностей. Тому слід бути максимально уважним при виборі і подальшій обробці паркету.

  Таким чином, відбувається укладання і фінішна обробка художнього паркету. Безсумнівно, це відмінний вибір покриття, який хоч і вимагає чималих витрат різних ресурсів, тим не менш має багато переваг.