Успенський піст – як правильно харчуватися по днях

В Успенський пост 2016 календар харчування по днях цікавить все більше людей, які прагнуть дотримуватися встановлених православною церквою правила харчування в цей період.

Протягом двох тижнів – з 14 по 27 серпня 2017 року – сувора заборона накладається на продукти тваринного походження: м’ясо, рибу, масло, яйця. У той же час в період Успенського посту 2016 меню на кожен день включає різноманітні овочі, фрукти і зелень.

Цей піст припадає на час жнив, коли дозріває безліч плодів, так що обмеження в харчуванні переносяться відносно легко.

Під час Успенського посту календар харчування по днях має бути наступним.

  • Понеділок, середа, п’ятниця – під забороною всі продукти тваринного походження і рослинне масло. Рекомендовано сухоїдіння, тобто їжу можна обробляти термічно.
  • Вівторок, четвер – можна включати в меню термічно оброблену їжу. В іншому заборони зберігаються.
  • Субота, неділя – допускається варіння, тушкування або інша форма термічної обробки продуктів. Можна додавати в їжу рослинну олію.

Також треба сказати, що в період Успенського посту щоденне меню складається з урахуванням свят, які відзначають у цьому місяці.

У перший день посту святкують Медовий Спас, коли у храмах освячують мед нового врожаю. Друга назва цього Спаса — Маковий. Віруючі накривають стіл, на якому присутні ласощі з меду і маку.

В Успенський пост режим пісного харчування змінюється в свято Преображення Господнього (19 серпня 2017 року), коли дозволяється включати в меню рибу, олію та вино.

З цього дня їдять яблука нового врожаю, тому це свято в народі називають Яблучним Спасом.

Щоб правильно харчуватися в Успенський піст, на кожен день в меню включають страви з круп (вівсяної, гречаної, пшоняної, перлової та інших). З них готують каші, супи, запіканки, крупник, пісні млинці, оладки тощо

У дні сухоядения подають різні салати з овочів і фруктів (капусти, помідорів, огірків, моркви, цибулі, яблук, груш та ін). Будуть до речі на столі страви з грибів: білих, груздів, маслюків, лисичок, опеньків та інших.

Згодяться в ці дні і домашні заготовки: варення, джеми, компоти з фруктів і ягід.