Водонагрівач – пристрій, часто використовується в приватних будинках при автономному водопостачанні. Також він застосовується в якості резервного джерела гарячої води в міських квартирах, коли її централізовану подачу з будь-яких причин припиняють.

Як відбувається установка накопичувального електричного водонагрівача

Зміст статті

 • Як відбувається установка накопичувального електричного водонагрівача
 • Як встановити водонагрівач своїми руками
  • Вибір місця
  • Установка і закріплення
  • Підключення до комунікацій

Накопичувальні водонагрівачі, або бойлери бувають вертикальними, горизонтальними, з верхнім і нижнім підключенням до труб подачі води. Моделі з верхнім підключенням зручні для монтажу під раковиною.

Установка накопичувального водонагрівача з підведенням труб до нижньої частини корпусу проводиться зверху. Вона включає в себе кілька кроків. Починається вона з визначення місця установки, і закінчуючи його підключенням до комунікацій і запуском в роботу.

Як встановити водонагрівач своїми руками

Як встановити накопичувальний електричний водонагрівач? Щоб почати роботу, потрібно вибрати, куди він буде встановлений.

Місце установки залежить від багатьох чинників, впливає на вибір певної моделі. Для виконання оперативного і якісного монтажу необхідно приготувати відповідний інструмент і витратні матеріали.

Вибір місця

Як встановити накопичувальний водонагрівач? Точка установки визначається в залежності від того, скільки і яких споживачів планується забезпечити гарячою водою.

Якщо передбачається підключити пристрій до душовій кабіні або раковині, має сенс розмістити невеликий бойлер близькості від цих точок розбору.

У разі необхідності забезпечення резервним джерелом ВОДОПОСТАЧАННЯ всіх споживачів, підключених до стояка, потрібно вибрати місце установки поблизу від гарячої і холодної магістралей.

Важливо! При виборі місця слід приділити увагу несучої конструкції стіни, на яку планується закріпити прилад. Вішати нагрівачі на гіпсокартонні або фанерні стіни вище рівня голови категорично заборонено і небезпечно для життя.

У разі підлогового кріплення необхідно забезпечити невеликий вільний простір навколо приладу для можливості обслуговування.

Як правильно підключити накопичувальний водонагрівач до електромережі? Двофазні пристрою припустимо включати в звичайні електричні розетки, за умови наявності у них заземлення та їх готовності прийняти навантаження від приладу.

Після того як ви визначилися з місцем і переконалися у його придатності для монтажу, можна підводити комунікації.

Установка і закріплення

Як підключити накопичувальний водонагрівач? Для кріплення вам знадобляться:

 • Рівень;
 • Перфоратор з побідитовим свердлом або дриль — для монтажу на дерев’яну стіну;
 • Комплект шурупів з дюбелями для фіксації оснастки, на яку навішується бойлер;
 • Потужний шуруповерт або викрутка.

Установка накопичувального водонагрівача здійснюється поетапно. Оснастка або кріплення прикладаються до стіни і позиціонуються горизонтально за допомогою рівня. Перекоси в кріпленні вкрай небажані, оскільки можуть призвести до нерівномірного розподілу навантаження і зриву бака, наповненого водою з опорної поверхні вниз.

Далі олівцем або маркером відзначаються місця отворів на стіні. Свердлити необхідно на глибину, на пару міліметрів перевищує довжину дюбелів. Останні заглиблюються в стіну за допомогою молотка з гумовим наконечником.

Кріплення фіксується в підготовлені отвори підходящими по діаметру шурупами. Зверху підвішується накопичувач, і при необхідності він також фіксується в одному або декількох місцях до стіни, залежно від моделі.

Підключення до комунікацій

Для підключення до підбитими водопровідним патрубків, що закінчуються штуцерами, потрібно приготувати:

 • Пару розвідних ключів;
 • Фумлент (іноді використовують клоччя з ущільнювальною пастою);
 • Прокладки;
 • Гнучку підводку;
 • Фітинги.

Схема підключення накопичувального водонагрівача така: для зручності зливу безпосередньо перед вхідним і патрубком пристрої встановлюють трійник. До його бокового виходу навертається кульовий кран. Його через гнучкий шлаг можна підключити до системи каналізації або до вихідного патрубка.

Важливо! У вільний вихід встановлюється зворотний клапан, після чого через запірну арматуру прилад підключається до трубопроводу ХВС.

Підключення накопичувального водонагрівача своїми руками проводиться через вентиль на трубі з гарячою водою. Стики всіх конструкцій повинні бути герметизовані з допомогою ущільнювача або прокладок.

Після підключення накопичувального водонагрівача переконайтеся у відсутності підтікання. Потім можна включати пристрій у розетку і виконати пробний нагрівання. Якщо під тиском течі в стиках також не з’явилися, бойлер готовий до експлуатації.