Не кожне житлове будівництво є можливість підключити до магістрального газопроводу, так і вартість енергоресурсів з кожним роком збільшується. Тому для опалення приміщень споживачі все частіше використовують твердопаливні котли. Найпопулярнішими різновидами серед них є пелетні.

Паливом для пелетних котлів служать спеціальні пресовані гранули з відходів деревини та сільського господарства, які називають пелети.

Переваги пелетних котлів:

 • Високий ККД від 87 до 97%;
 • Невелика кількість золи, тому очищення агрегату можна здійснювати один раз в тиждень;
 • Автономність. Відпадає необхідність постійної подачі палива. Завдяки приміщенню пелет в паливний відсік, з якого вони автоматично надходять у піч;
 • Тривалий термін експлуатації – більше 25 років;
 • Екологічність.

Правила монтажу пелетних котлів

Зміст статті

 • Правила монтажу пелетних котлів
 • Інструкція по установці котла пелетного
  • Підготовчі роботи
  • Установка котла і обв’язка
  • Підключення димоходу, пуск та наладка

Перед установкою пелетного опалення, спочатку слід розрахувати тепловтрати, підібрати потрібну продуктивність, в залежності від опалювальної площі приміщення. Загальні вимоги до монтажу пелетних агрегатів наведені нижче.

Встановлювати пелетне обладнання слід у відокремленому приміщенні, такому як гараж чи підвал, якщо такого немає, слід зробити прибудову. Підлогове покриття в котельні, згідно з вимогами, слід робити міцним і з негорючого матеріалу. Наприклад, з бетону, так само можна вистелити листами з металу. Місце, де буде встановлений котел, повинно мати бетонне піднесення, висотою 10-20 сантиметрів.

Котельня повинна бути опалювальної, мати температуру повітря не нижче +10С, з помірною вологістю, щоб продовжити термін експлуатації обладнання. До обладнання повинен бути вільний доступ, щоб можна було легко провести ремонт і техобслуговування. Вентиляцію в приміщенні слід сконструювати відповідно з потужністю, вказаною в паспорті на обладнання.

Монтаж обладнання проводиться на підставі проектної документації, згідно Сніп і вимог техніки безпеки. Роботи по установці мають право виконувати працівники з відповідною кваліфікацією.

ВАЖЛИВО: Несумлінне проведення підключення, обв’язування або установки опалювального приладу може призвести до збільшення споживання палива, зниження ККД, а також до виходу з ладу деталей котла.

Інструкція по установці котла пелетного

Звичайно, можна встановити агрегат своїми силами, якщо ви володієте спеціальними знаннями, але краще все ж звернутися за кваліфікованою допомогою в спеціалізовану організацію, які мають будівельну ліцензію.

Головним і важливим етапом при монтажі є професійно виконане проектування. За ним слідують такі етапи по установці опалювального обладнання:

 • Підготовчий етап. Включає в себе підготовку котельні, зведення височини для котла, монтаж димоходу, вентиляції;
 • Установка опалювального агрегату на височину;
 • Під’єднання до котла труб опалювальної системи і постачання гарячої води;
 • Під’єднання дымоотводного каналу;
 • Налагодження і пуск опалювального приладу.

Підготовчі роботи

Слід підготувати котельню – вирівняти та зміцнити основу, яка повинна витримувати вагу до 200 кілограм. Згідно вимогам, котел встановлюють вертикально, тому не повинно бути ніякого ухилу. Основа повинна мати пожежобезпечну поверхню.

Прокладка електропроводки, потрібна для автоматизації опалювального приладу і для освітлення котельні, що забезпечить зручність в процесі експлуатації. Зведення димоходу по типу сендвіч, висотою не менше 5 метрів. Також встановлюється димар і вентиляція.

Установка котла і обв’язка

Установка і обв’язка відбувається в такій послідовності:

 • Привезений котел монтується на подіум;
 • Монтується паливний відсік і шнек, подає пелети;
 • Підключається розподільча гребінка;
 • Проводиться установка розширювального бака і запірної арматури;
 • Котел з’єднується з контуром, що подає теплоносій і зворотним контуром.

Підключення димоходу, пуск та наладка

Після того як систему заповнили теплоносієм (водою, етиленгліколем або пропіленгліколем), слід провести підключення до димоходу. Причому діаметр димоходу повинен відповідати діаметру вихідного патрубка. А висота димаря – технічним вимогам.

Відповідний діаметр забезпечить хорошу тягу не залежно від сили вітру та температури повітря. Хороша тяга — запорука ефективної роботи пелетного обладнання. Але такий вид котла боїться сильної тяги, але і занадто маленька не підійде. Тому для вирішення цього завдання використовують стабілізатор тяги або шиберних заслінку.

Найчастіше, димар виготовляють з металевої труби, в яких споруджують люки для подальшого очищення. Також димар слід обладнати пристроєм для відведення конденсату і провести його утеплення. Важливим етапом, є опресовування, якщо вона зроблена неякісно, буде відбуватися витік пироллизных газів, що призведе до зменшення ККД.

Після здійснюють контрольний пуск і налагодження. Неотлаженный прилад спричинить за собою такі проблеми: котел буде коптити, чадити, гаснути і пелети не будуть до кінця згоряти.

ВАЖЛИВО: Налагоджувальні роботи, в пелетних агрегатах, слід здійснювати при першому запуску.