Кухонна витяжка стала незамінним помічником на кухні. Це не дивно, адже в процесі готування в повітрі накопичується велика кількість продуктів горіння і частинок жиру, які осідають, забруднюючи меблі. Однією з найбільш затребуваних на ринку моделей вважається похила витяжка, що поєднує в собі стильний лаконічним дизайн і високу продуктивність. Поговоримо про особливості її установки.

Особливості установки похилій витяжки на кухні

Зміст статті

 • Особливості установки похилій витяжки на кухні
  • Матеріали і інструменти
  • Визначення висоти монтажу похилій витяжки
  • Кріплення витяжки
  • Підключення до електроживлення
  • Кріплення труби гофрованої
 • Переваги конструкції похилій витяжки

Спосіб установки похилій витяжки залежить від принципу її роботи. Розрізняють відвідні моделі — вони не очищають повітря, а відводять його у вентиляційну шахту, рециркуляційні — очищають повітря за допомогою вугільного і жирового фільтрів, і комбіновані — що мають максимальну продуктивність за рахунок поєднання відведення та фільтрації повітря.

УВАГА! При монтажі відвідних і комбінованих приладів варто передбачити наявність вентиляційного отвору і продумати схему прокладки до нього воздуховода.

Матеріали і інструменти

Якщо ви визначилися з моделлю, переходимо до монтажу. Крім самого приладу, нам потрібні:

 • рулетка;
 • рівень;
 • перфоратор;
 • викрутка;
 • олівець.

Для монтажу відвідний техніки додатково знадобиться вентиляційна решітка з отвором для воздуховода, гофрована труба і з’єднувальні хомути.

УВАГА! Діаметр отвори у вентиляційній решітці і діаметр гофрованої труби повинні бути однаковими.

Визначення висоти монтажу похилій витяжки

Висота установки приладу для кожної моделі індивідуальна, вона вказана в інструкції з експлуатації. Незважаючи на те, що сучасна техніка обладнана жароміцними склом, існують стандартні рекомендації щодо визначення висоти, які залежать від типу варильної поверхні.

При монтажі над газовими плитами нижній рівень повинен бути не менше 55 см, над електричними — не менше 35 див.

Кріплення витяжки

Насамперед необхідно намітити кріпильні отвори на стіні, попередньо знявши розміри з зовнішньої сторони корпуса приладу. Горизонтальні лінії на стіні зазначають з використанням будівельного рівня строго горизонтально. Перевірте, чи не проходить в місцях свердління отворів прихований кабель. Для цього можна використовувати сигналізатор прихованої проводки.

Після, за допомогою перфоратора просвердлити отвори в стіні, в намічених місцях. Якщо стіна викладена кахлем, то спочатку просвердлити свердлом для кераміки в безударному режимі кахель, а тільки потім перфоратором бетон. В отримані отвори вставляти дюбелі і вкрутити саморіз, не докручивая близько 6-7 мм до кінця.

Навісити прилад на саморізи, відкрити скляні дверцята, зняти жировий фільтр і вкрутити саморіз до кінця. Вставити фільтр назад.

Підключення до електроживлення

До електроживлення підключаємо шляхом включення вилки в розетку. Бажано, щоб розетка була заздалегідь проведена на рівні приладу або захована за його корпусом. Середня потужність побутової витяжки приблизно 160 Вт. Для її підключення буде достатньо дроти з перетином 1,5 мм2.

Кріплення труби гофрованої

Насамперед необхідно встановити вентиляційну сітку з отвором. Гофротруби вставляємо в отвір решітки, закріплюємо хомутами і промазуємо стики герметиком. Другий кінець труби з’єднується з витяжкою, шви обробляються герметиком. Трубу необхідно встановлювати максимально рівно, уникаючи крутих кутів.

УВАГА! Чим більше кутів поворотів в повітропроводі, тим менша продуктивність буде біля витяжки. Один поворот скорочує продуктивність приблизно на 10%.

Повітропровід з гофрованої труби виглядає не дуже естетично і може зіпсувати інтер’єр кухні. Для того щоб його сховати, монтують декоративний короб з гіпсокартону, який фарбується в колір стін або меблів, або ж обклеюється обома.

Перед монтажем короби слід перевірити працездатність витяжки, «прогнати» її у всіх режимах. Якщо все працює справно, можна переходити до декоративного короба.

Переваги конструкції похилій витяжки

Крім стильного і ергономічного дизайну, похила витяжка володіє ще цілим рядом переваг. Таких, як:

 • низький рівень шуму, за рахунок застосування удосконалених двигунів;
 • велика продуктивність, яка досягається, в тому числі завдяки похилій робочої поверхні, уловлює потоки повітря, що піднімається від варильної панелі повітря під час його природного руху;
 • сенсорний дисплей, простота очищення порівняно з кнопковим;
 • автоматичне вмикання, вимикання та підбір оптимальної потужності для найбільшої продуктивності.

Конструкція похилій витяжки дозволяє без спеціальних навичок зробити її монтаж в приміщенні. При правильній установці приладу мікрочастинки жиру, гар і інші неприємні запахи будуть повністю поглинені технікою, а в інтер’єрі кухні з’явиться своя родзинка.