Установка стелажів на складі

Установка стелажів на складіСкладно собі уявити промисловий або торговий комплекс без складського приміщення. Він виконує безліч функцій – зберігання продукції, зручний пошук і безперешкодний доступ.

При виборі системи стелажних конструкцій необхідно врахувати особливості, призначення, характеристики складу, тоді вся наявна площа приміщення буде максимально і оптимально використана.

Основні види систем стелажів на складі

Зміст статті

 • Основні види систем стелажів на складі
 • Етапи складання і монтажу, випробування
 • Підготовка до місця монтажу стелажів

Полична. Конструкція збірно-розбірна, складається з бічних рам, вантажних балок, полиць. Виготовляється з міцного матеріалу, тому витримує великі ваги. Розповсюджений тип торгових майданчиків, супермаркетів.

Фронтальна. Універсальна система для зберігання вантажів з широкою номенклатурою на піддонах, паллетах. Завдяки ряду додаткових пристроїв дозволяє проектувати стелажі по потребам.

Установка стелажів на складіНабивна (стекова). Регульовані вертикальні рами, у яких в залежності від особливостей продукції, змінюється висота, відстань між поперечними балками. Використовується для зберігання однорідного товару.

Динамічна, оперативна. Товар переміщується по конвеєру до місця вивантаження за рахунок власної маси. Оптимальний для зберігання малого асортименту товару з обмеженим терміном придатності. Оптимальне використання корисної площі складу, скорочується час обробки товару.

Консольна. За рахунок конструкції зручно зберігати нестандартні, великогабаритні, довгомірні вантажі. Оптимально для металопрокату.

Спеціальна. Виготовляються спеціально під певне замовлення. Використовуються, коли стандартні системи не можуть бути використані з нестандартних форм або габаритів товару.

Навіть при такому розмаїтті систем зберігання і відмінності в конструкціях, встановлення, яка докладно описується інструкцією виробника, приблизно однакова.

Установка стелажів на складіЕтапи складання і монтажу, випробування

 • Згідно з розробленим і затвердженим планом, у приміщенні з допомогою полімерної стрічки наноситься передмонтажну розмітка. Необхідно виключити попадання анкерних кріплень на шви або з’єднання плит статевого покриття, місць, де проходить внутрішня арматура. Самі розмічальні лінії монтажу відбивають за допомогою геодезичних приладів. Під час цього етапу випливають помилки, які допустили при вимірах.
 • ВАЖЛИВО! Роботи по монтажу, складанню проводяться згідно з робочою документацією виробника. Будь-які зміни в плані також повинні бути обговорені.

 • Якщо ніяких помилок на першому етапі не виявлено, то переходимо до наступного етапу, на якому збираються несучі конструкції системи стелажів – стійок, розкосів, ребер жорсткості. Для зручності роботи їх переводять у горизонтальне положення. Залежно від вимог, несучі елементи конструкції роблять монолітними, чи роз’ємними. Перші більш міцні, надійні, другі більш популярні — вони надають конструкції мобільність.
 • Збираються рами, на них кріпляться балки першого рівня. Потім збираються інші рівні конструкції, кріпляться з’єднувачі спарених лав.
 • Вирівнюємо горизонтальні та вертикальні елементи конструкції. При відхиленні становище виправляється регулювальними пластинами. Після відбувається кріплення подпяточников до статевого покриття за допомогою анкерних болтів. Ці вироби мають більш надійними експлуатаційними характеристиками. Іноді застосовують хімічні анкера, які не розхитуються навіть під впливом сильних бічних впливів.
 • УВАГА! Для безпечної експлуатації конструкції всі етапи повинні виконуватися в строгій відповідності з вимогами техніки безпеки, встановленими нормами.

  Підготовка до місця монтажу стелажів

  Перед початком установки для гарантованого якісного монтажу системи до підлогового покриття пред’являються вимоги:

  • Ухил на погонний метр не повинен бути більше 2 мм;
  • Товщина покриття повинна бути не тонше 120 мм;
  • Марка бетону не нижче 400.

  Установка стелажів на складіДля приведення підлогового покриття у відповідність цим вимогам проводяться коригування в процесі установки. Наприклад, при незначних відхиленнях використовують металеві вирівнюючі пластини, при значних – додавання додаткових шарів бетону.

  Роботи по збірці багатосекційних складських стелажів повинні проводити спеціалізовані робочі, які мають певні знання і уміння, що мають допуск СМО на здійснення монтажних робіт.

  За кожним кроком повинен здійснюватися суворий контроль. Це пов’язано з тим, що ціна помилки висока – у разі неякісної установки можуть постраждати люди, що знаходяться в приміщенні.