Вентиляційний пристрій або побутова витяжка – це такий же необхідний на кухні аксесуар, як варильна панель і холодильник. Без неї важко уявити собі функціональне робоче місце господині, на якому буде комфортно готувати їжу.

Крім своєї основної функції – організації прямого повітрообміну за допомогою примусового забору повітря, витяжка також забезпечує потрібний рівень освітленості, так як над плитою світла від інших джерел недостатньо.

У зв’язку з цим здійснення грамотного монтажу вкрай важливо для можливості ефективного використання закладених у цей побутовий прилад параметрів. В статті мова піде про нюанси встановлення витяжок своїми руками в залежності від їх конструктивних особливостей та конфігурації.

Установка витяжки на кухні різної конструкції

Зміст статті

 • Установка витяжки на кухні різної конструкції
  • Установка витяжки підвісний
  • Установка витяжки вбудовується
  • Установка настінного витяжки
  • Установка витяжки похилій
  • Установка витяжки кутовий
  • Установка витяжки острівної

Монтаж повітрозабірних техніки складається з кількох видів робіт: організація каналу для виведення забраних повітряних мас за межі приміщення (за винятком «плоских» моделей), підведення та підключення до електромережі, кріплення конструкції на опорну поверхню. Деталі проведення останнього згаданого етапу більшою мірою залежать від виду придбаної вами витяжки.

Існує кілька основних варіантів, монтаж яких буде розглянуто детальніше в відповідних розділах. Ось ці моделі:

 • підвісна;
 • вбудовувана;
 • настінна;
 • похила;
 • кутова;
 • острівна.

ДОВІДКА! Витяжні агрегати принципово діляться на 2 класу: рециркуляційні і відводять. Перші оснащені системою внутрішніх одноразових фільтрів, які відчищають проходить через них потік повітря і повертають його в приміщення. Відводять моделі припускають підключення до централізованої системи вентиляції допомогою повітроводу (вентиляційний короб або гофрована труба) чи безпосередній викид відпрацьованого повітря через стіну приміщення назовні.

Установка витяжки підвісний

Існують різні уявлення про підвісній типі пристроїв. У цій статті під терміном «підвісна витяжка» розуміється плоска різновид повітрозабірних техніки в основному з рециркуляційної системою фільтрації повітря. Іноді такі моделі ще називають козырьковыми. Вважається що їх встановити найбільш просто у зв’язку з відсутністю у більшості випадків необхідності організовувати канал для відведення повітря. Підвісні прилади відрізняються малою потужністю, невеликою масою і, як правило, не володіють високою продуктивністю.

Підвісна модель кріпиться на поверхні стіни над плитою. В силу невеликого розміру і маси, володіти спеціальними навичками для монтажу такої техніки не потрібно. На корпусі пристрою є отвори для кріплення.

ДОВІДКА! У разі цегляних або бетонних стін, для буріння під власники потрібно ударний дриль або перфоратор з побідитовим буром. Також необхідно розташовувати достатньою кількістю пробок (дюбелів). Для кріплення на дерев’яну опору достатньо буде дриль зі свердлом малого діаметра або шуруповерта. Розмір шурупів підбирається виходячи з ваги закріплюється конструкції і поверхні, на яку вона буде кріпитися. Це справедливо для монтажу будь-якого типу витяжки.

Для початку необхідно правильно виконати розмітку під отвори для фіксації. Від середини плити відміряють відстань, на якому повинна розташовуватися нижня грань приладу. Це значення залежить від декількох факторів, але в першу чергу від виду варильної панелі. Висоту підвісу можна уточнити в інструкції з експлуатації, що додається до електроприладу.

Проведіть на отмеренном відстані горизонтальну риску з допомогою рівня. Точкою відмітьте перетин горизонталі з висотою, піднятою від середини плитки. Ви визначили центр розташування приладу. Вправо і вліво відміряйте половинне значення довжини агрегату і зробіть замітки. Тепер додайте вашу витяжку так, щоб нижня межа співпала з накресленої горизонталлю, а прилеглі кути – з насічками. У такому положенні потрібно намітити шилом чи олівцем точки під кріпильні отвори.

Обережно зніміть прилад, за відмітками виконайте буріння, з допомогою молотка з гумової головкою заженете дюбелі на повну глибину врівень зі стіною. Підніміть назад повітрозабірник і за допомогою шуруповерта до упору загорніть через кріпильні отвори корпусу фіксуючі шурупи. Зверніть увагу, щоб живить шнур від приладу не пережался між задньою гранню і стіною, попередньо виведіть його в напрямку до електричної розетки.

Увімкніть вилку. Монтаж завершено.

Установка витяжки вбудовується

Вбудована модель гармонійно вписується в кухонний дизайн, т. к. встановлюється всередину навісного шафки над плитою. Відмінною рисою є закріплення виробу не до стіни, а всередину меблів. Остання кріпиться на стіну за допомогою спеціальних навісних деталей. Вентиляційні короби і розетка не псують інтер’єр, так як залишаються прихованими від очей, розташовуючись за дверцятами шафи.

Меблі під вбудовану витяжку повинна точно відповідати всім її розмірами, тому її купують разом, або замовляють під певну модель. Нижній край пристрою повинен співпасти з дном шафи, в який воно буде вбудовано.

Покладіть шафа на бік і з допомогою саморізів зафіксуйте в ній витяжку. У потрібному місці за допомогою електричного лобзика зробіть пропили під вентиляційний короб і розетку.

Вага збірного елемента буде досить великим, тому кріплення до стіни повинен проводитися якісно, з використанням міцних монтажних матеріалів.

Відмітку під отвори для шафи можна проводити за методикою, описаною вище. Зробіть підвіс складання, увімкніть прилад у приховану розетку.

УВАГА! При свердлінні отворів в стіні будьте обережні, щоб уникнути попадання в електропроводку розетки, живильної витяжку.

Установка настінного витяжки

Настінні моделі у відповідності з назвою закріплюються на стіні. На відміну від плоских пристроїв, вони мають значні вертикальні габарити, не дозволяють бути розміщеними під навісні шафи. Корпус таких приладів може істотно відрізнятися за формою і розмірами, але площину забору повітря завжди розташовується паралельно варильної поверхні.

Перед початком кріплення потрібно частково розібрати пристрій, від’єднати верхню частину корпусу, і витягти фільтри. Далі потрібно зробити розмітку «за місцем» або з використанням прикладеного до інструкції шаблону, висвердлити отвори, вставити в них пробки, і вкрутити на потрібну глибину шурупи. На виступаючі головки металовиробів навісити прилад, при необхідності притиснувши конструкцію до стіни за допомогою потужної викрутки.

Після підбиття венткоробов або гофри до витяжці і підключення до живлення зміцніть назад верхню частину корпусу, розсунувши її на потрібну висоту і зафіксувавши за допомогою болтів. Поверніть в робоче положення фільтри і вмикайте прилад.

Установка витяжки похилій

Специфіка такої форми влаштування дозволяє здійснювати його установку істотно нижче інших моделей. Мінімальна відстань до електроплити становить 35 см, а до газової варильної поверхні – 55 див. В іншому послідовність робіт по установці така ж, як при установці настінних варіантів:

 • Зробіть розмітку.
 • Просвердлите отвори, вставте в них дюбелі.
 • Загорніть шурупи або анкера.
 • Повісьте пристрій, зафіксуйте його.
 • Підключіть до системи повітрообміну через гофрований патрубок або пластикові короби (при необхідності).
 • Вставте вилку приладу в розетку, розміщену за повітрозабірником.
 • Приховайте видимі комунікації декоративними елементами.
 • Витяжка готова до експлуатації.

  УВАГА! При організації воздуховода допомогою коробів пам’ятайте, що максимальна кількість прямих кутів в каналі не повинно бути більше трьох. В іншому випадку повітрообмін буде істотно менше з-за втрати потужності.

  Установка витяжки кутовий

  Кутові моделі призначені для підвісу витяжних пристроїв над варильними поверхнями, розміщеними в кутовій частині кухні, за умови, що кут між стінами приміщення не скошено і становить 900.

  ДОВІДКА! Кутовий монтаж «скіс» повністю ідентичний установці підвісної варіанту обладнання.

  При кутовий встановлення витяжки доцільно з допомогою косинця або лазерного рівня перевірити правильність геометрії стін. У разі якщо реальне значення кута істотно відрізняється від прямого, установка може бути ускладнена, або пристрій стане на місце, не впритул тулячись до стін, що буде виглядати непривабливо.

  Основною відмінністю в процесі установки є дещо полегшена процедура розмітки. Вам не доведеться шукати вертикальну вісь симетрії, так як вона буде співпадати з лінією кута.

  Установка витяжки острівної

  У острівних повітрозабірних пристроїв принципова відмінність полягає в тому, що їх фіксують ні до вертикальної поверхні стіни, а до стелі. Ця специфіка випливає з області застосування таких моделей – вони можуть розташовуватися в будь-якій точці приміщення, як правило, не примикає до стін. Місце на кухні під організацію робочої зони в середині кімнати називають островом. Звідси випливає назва витяжки.

  Кріпити острівної прилад вважається найбільш складним. Розмітку доведеться робити на стелі, і в цьому випадку без лазерної рулетки з рівнем обійтися буде вкрай важко. Вирівнюватися доведеться як мінімум у двох площинах, а з урахуванням того, що комунікації можуть бути приховані за фальшстелею, то, можливо, і у всіх трьох (при анкерном кріпленні).

  Стельова установка повинна проводитися у вищій мірі надійно, так як в даному випадку сила тяжіння буде спрямована в напрямку, протилежному фіксуючим елементів – шурупам, кронштейнів, шпильок і т. п.

  Деталі монтажу істотно різняться в залежності від обраної вами моделі острівної витяжки. В комплект поставки входять наступні складові:

  • платформа для кріплення;
  • корпус;
  • додаткові елементи кріплення.

  Основна конструкція витяжки, включаючи мотор, іноді може фіксуватися на тросах або за допомогою шпильок.

  Окрему увагу слід приділяти прихованого підводу комунікацій, т. к. в найближчому оточенні навряд чи виявиться вентиляційна віддушина або вакантна силова розетка.