В який гурток віддати дитину: швидше? вище? цікавіше!

Петя витрачає 1/3 свого часу на гру в футбол,
1/5 – на навчання в школі, 1/6 – на кіно,
1/70 – на розв’язання олімпіадних завдань і 1/3 – на сон.
Чи можна так жити?
(Шкільна завдання)

Більшість дітей охоче займаються різними справами. Пробувати все, наслідувати дорослим – це спосіб дошкільнят пізнавати світ. Розширювати уявлення про свої можливості – це мотивація школярів. Як вибрати гурток для дитини, щоб заняття приносило користь, – це животрепетне питання всіх батьків. Про аргументи в захист додаткового освіти і про те, які заняття підходять дітям різного віку, ви дізнаєтеся з нашої статті.

В який гурток віддати дитину: швидше? вище? цікавіше!

Користь додаткової освіти

Батьки давно не віддають своїх дітей в гуртки та спортивні секції тільки для того, що дитина «без діла не сидів і з вулиці не хитався». Ось як виглядають сучасні доводи на користь додаткових занять для дитини.

Не обов’язково керуватися всіма пунктами списку. Досить визначитися, що вам важливіше всього – фізичний розвиток дитини, або шлях до чемпіонства, можливість дізнаватися якомога більше про різних заняттях або досягати майстерності у чомусь одному, виявлення здібностей та пошук справи, від якого дитина буде отримувати задоволення.

Гуртки та секції для дітей дошкільного віку

На думку педагогів, дитина 3-4 років вже готовий займатися в гуртках. У цьому віці можна придивлятися до інтересів дитини. Бувайте разом з ним на різних фестивалях і змаганнях, відвідуйте майстер-класи та пробні заняття, ходіть на дитячі лекції в музеях.

Напрямок занять може бути будь-яким, а вибір можна вважати успішним, якщо:

На питання, з якого віку віддавати дитину в спортивну секцію, є різні варіанти відповідей. В оздоровчих секціях можуть займатися діти будь-якого віку, оскільки головна мета таких занять – загартувати дитину, зміцнити його здоров’я.

В який гурток віддати дитину: швидше? вище? цікавіше!Секції, націлені на високі спортивні досягнення, приймають дітей не молодше 4 років. У той же час дошкільнятам рекомендуються заняття тими видами спорту, в яких ризик травматизму мінімальний. Це насамперед плавання та легка атлетика. Такі заняття сприяють загальному фізичному розвитку і дозволяють згодом переключитися на інші види спорту. Роздумуючи, як вибрати спортивну секцію для дитини, враховуйте і інші його заняття. Якщо дошкільник досить рухається на хореографії, його цілком можна записати в секцію шахів. Навпаки, дитині, довго сидів за мольбертом або піаніно, бажано підібрати рухливий вид спорту.

Гуртки для школярів

Чим старше дитина, тим більше у нього власних уявлень про те, чим він хоче займатися. У одних дітей можуть бути явні здібності, інші хочуть відвідувати гуртки за компанію з друзями, треті прагнуть наслідувати кумирів. Заняття у деяких гуртках і секціях для підлітків навіть можуть перерости в професію. Все це заслуговує підтримки з боку батьків, навіть якщо йде врозріз з їхніми мріями.

Але нерідко буває і так, що школяр не проявляє інтересу ні до одного з занять. Причини можуть бути різними, аж до страху перед чимось новим і невпевненості в своїх силах. Примушувати такої дитини до відвідування гуртків – не кращий варіант. Можна шукати мотивацію: домовитися про пробному місяці занять і хвалити навіть за мінімальний успіх; спостерігати за схильностями і пропонувати відповідні заняття; записати дитину в спортивну секцію або гурток, де дитина буде відчувати себе успішним; підкріплювати бажання пробувати себе в різних сферах; підтримувати дитину, навіть якщо він не здається вам корисним або престижним.

У шкільному віці все ще важлива особистість викладача або тренера. Це саме той чоловік, який здатний на заняттях подати приклад відданості, цілеспрямованості, наполегливості або нестандартного мислення. Зрозуміло, від викладача очікується повагу до дітей.

Поради щодо вибору гуртка

Зазвичай запис в гуртки та секції проходить на початку навчального року, хоча іноді до занять можна приєднатися в будь-який час. Багато студії, школи, гуртки, секції влаштовують дні відкритих дверей, коли можна більше дізнатися про заняттях і перспективи. Непогано поцікавитися оснащеністю гуртка (хоча це не завжди грає головну роль). Перш ніж віддати дитину в гурток чи секцію, потрібно вирішити кілька технічних питань.

1. Чи зможе дитина швидко добиратися на заняття? Бажано, щоб дорога не займала багато часу. Також потрібно знати, чи зможе дитина самостійно ходити в гурток чи йому знадобиться супровід.

2. Чи підходить вам вартість занять? Зважуйте свої можливості, припускаючи, що дитина буде займатися регулярно протягом кількох років. Враховуйте вартість матеріалів для художньої школи, костюмів для хореографічних студій, інші витрати, пов’язані з заняттями.

3. Чи достатньо часу у дитини залишиться на відпочинок, ігри, задоволення? На думку психологів, у дітей повинна бути можливість іноді нічого не робити. Та й просто погуляти на свіжому повітрі корисно.

Що робити, якщо дитина втратила інтерес

Здається, все так добре починалося – було бажання, була захопленість, були успіхи. І раптом дитина всіма способами починає ухилятися від занять і приходить у відчай, якщо уникнути не вдалося. Не поспішайте відразу запропонувати йому інший гурток: іноді ситуацію можна виправити.

Дошкільники часто втрачають інтерес, зіткнувшись з першими труднощами. Допоможіть своїй дитині пережити невдачі, побачити задоволення в самому процесі занять. Добившись успіхів, діти зазвичай самі прагнуть продовжувати розпочате.
 

Читайте також: У вихідні не до нудьги – 20 ідей, чим зайнятися з дитиною

Коли підліток байдужіє до занять, причиною тому може бути зміна захоплень, вплив друзів або низький авторитет викладача (тренера). Варто вникнути в ситуацію, можливо, гурток дійсно необхідно поміняти. Іноді втрата інтересу викликана надмірним навантаженням. Обговоріть з дитиною, чи можна змінити розклад занять або відмовитися від одного з гуртків, щоб залишалося вільний час.

Заняття заняттями, а відпочинок нікому не зашкодить. Коли прийде час для подорожі, відкрийте колекцію сімейних розваг Кидпассаж і підберіть те, що порадує ваших близьких.