Як правило, торгують на ринках в азіатських країнах. Тому якщо ви активно подорожуєте, то вам необхідно знати, як правильно це робити. У підсумку вам вийти заощадити чималу суму грошей.

Багатьом може здатися, що торгуватися складно. Насправді це не так. Необхідно знати декілька простих правил і застосовувати їх при покупці речей на ринку. Ці правила універсальні для всіх азіатських країн.

Для початку відразу позбавтеся від переконань, що торгуються жебраки або жадібні люди. В азіатських країнах це якийсь звичай, традиційна особливість. Тут, навпаки, людини, яка не торгується на ринках, вважають дивним і просто дурнем. Тому торг тут як обов’язковий атрибут взаємин з продавцем.

Слід зазначити, що в азіатських країнах торгуються не тільки на ринку, але і в звичайних магазинах. Ціна – це не щось стале, це привід для початку дискусії і торгу.

Головним правилом торгу можна назвати – ніякого поспіху. Якщо ви хочете придбати річ, то будьте готові мінімум на 30 хвилин торгу. При цьому не треба бути вимогливим і агресивним. Говорите привітно і доброзичливо, але твердо наполягаючи на своєму.

Придумуйте приводи для зниження ціни. Це можуть бути зовсім незначні недоліки, на які слід робити упор. Це може бути навіть одна стирчить нитка з одягу. Виберіть це продавцю, швидше за все, він відразу скине ціну. Не варто відразу погоджуватися на неї. Постарайтеся знайти ще дрібний недолік, щоб продовжити торг.

Запам’ятайте, що не варто повідомляти продавцю відразу про речі, що сподобалася. Для початку ведіть себе байдуже, довго придивляйтеся до речей. Потім зробіть вигляд, що ви випадково побачили річ, яка вам сподобалася. Знову ж таки не показуйте своє бажання придбати. Байдужим голосом попросіть скинути ціну в кілька разів.

В кінці торгу обов’язково влаштуйте перевірку. Після того як ви скинули ціну на товар, зробіть розчароване обличчя і вирушайте до виходу. Тут можливо два варіанти розвитку подій – продавець ще скине суму або відмовиться від зниження ціни. У будь-якому випадку купуйте товар.

Ще одна порада – при виборі дорогих речей краще відразу знати їх приблизну вартість. Інакше можна помилитися і придбати цей товар за суму вище, ніж він насправді коштує. А також ніколи не бійтеся мовних бар’єрів. З продавцями в Азії можна з легкістю домовитися за допомогою жестів.