В якому віці віддавати дитину в школу: думка психологів

Настає такий життєвий період у батьків, коли перед ними постає серйозне питання. Він пов’язаний з тим, коли краще влаштувати дитину в школу. Школа для малюка — це новий і дуже серйозний етап у розвитку.

В якому віці влаштувати дитину в школу?

Найчастіше батьки намагаються дізнатися інформацію у інших людей, наприклад, на форумах. Вони можуть допомогти батькам радою, але потрібно знати ставлення дитини до цього і враховувати його розвиток. Відомо, що діти різні розвитку, деякі дітки вже в 6 років всі можуть осилити і можуть читати і писати. Але в більшості випадків діти готові тільки в 7 років.

Думка фахівців

Фахівці радять визначати дитини до школи у віці 7 років, так як в 6 вони не готові засвоювати нову інформацію, дітям в такому маленькому віці буває складно усидіти певний час і бути зосередженим.

В якому віці віддавати дитину в школу: думка психологів

Батьки в праві віддати свою дитину у віці 6 років, коли набір в основному починається тільки роком пізніше. Батьки повинні знати, що можуть звернутися з цим питанням до психолога, він зрозуміє загальну картину і скаже, чи готовий дитина до нового етапу життя чи ні. Психологи не слідують правилам, які прописані, а знаходяться на боці дитини завжди. Фахівець може допомогти зрозуміти, чи корисно буде дитині рано піти в школу.

З яких причин віддають дітей до школи раніше покладеного віку:

 • Батьки добре розуміють, що дитина випереджає в розвитку своїх однолітків і готовий до змін у житті.
 • Батьки перш за все думають про себе, їм так зручніше.
 • Школа знаходиться ближче, ніж садок.
 • Коли в сім’ї є ще діти, і батьки приймають рішення, оптимальне для них.
 • Деякі батьки вважають, що якщо дитина пізній, значить він буде швидше розвиватися.
 • Батьки хочуть таким чином швидше привчити дитину до самостійності.
 • Дитині в садочку нудно, і батьки намагаються урізноманітнити його життя.
 • Батьки вважають, що у сучасному світі всі діти більше розвинені.
 • Багато з цих причин вважаються помилкою. Батьки повинні не про себе думати, а про дитину, як вона сприймає навколишній світ, як він розвивається. Якщо дитину насильно змушувати займатися, а він до цього ще не готовий, то він буде заради батьків старатися, але чи буде він задоволений своїми досягненнями? Частою помилкою дорослих буває, що вони дивляться на інших дітей і намагаються ще більшого досягти за допомогою своєї дитини. Не потрібно порівнювати дітей, особливо твердити про це дитині, тому що він буде вважати, що батьки ним незадоволені.

  Як можуть допомогти психологи з даним питанням?

  В якому віці віддавати дитину в школу: думка психологів

  Перед тим, як подавати заяву про зарахування дитини до школи, слід звернутися до психолога. Він проведе спеціальні тести, які допоможуть зрозуміти, чи зможе він почати вчитися.

  Психологи розбираються спочатку з бажанням дитини, чи хоче він піти в школу. Він повинен усвідомити і усвідомлено цього бажати. Таке усвідомлення до дітей приходить у семирічному віці. Його можна зрозуміти, коли дитина починає здаватися дорослим і намагається спілкуватися діловими фразами. Психолог відразу розрізнить, це власне бажання дитини, або є вимогою батьків.

  Далі психолог розбирається з тим, що дитина знає, що він вміє робити. Це проводиться у формі гри, щоб дитині було цікаво і легко відповідати на складні і серйозні питання.

  Психологи вважають, що краще віддавати дитину в школу, коли йому виповнюється 7 років.

  На даному етапі розвитку дитина вже не відноситься до серйозних речей поверхнево, а намагається довести, що він може і хоче цього.

  Щоб віддати дитину в школу, потрібно звертати увагу не тільки на заняття з репетиторами, щоб дитина навчився чогось, а спілкуватися з ним. Спілкування з дорослими допомагає дитині зайняти потрібне положення в соціумі. Діти до 7 років намагаються показати свої лідерські якості, свою комунікабельність і чуйність.

  У дитячому садку з дитиною займаються і розвивають його з усіх боків: читання, малювання, ліплення, танці, спорт. Творчість допомагає дитині розвиватися, і якщо віддати його в школу в 6 років, то він може недоотримати, а в школі вже зовсім інші заняття. Тому дитині буває перший час дуже складно, і стрес стає сильнішою. Психологи радять не поспішати, щоб дитина встиг розвинути свою креативність.

  Як поводитися батькам при вступі дитини до школи?

  В якому віці віддавати дитину в школу: думка психологів

  Рішення віддати дитину до школи у віці 6 або 7 років залишається за батьками. Якщо все-таки віддали дитину в школу рано, то треба вміти впоратися з будь-якою ситуацією.
  Дитині в перший час дуже складно адаптуватися до школи, так як для нього це дуже велике навантаження. Не треба вимагати від дитини неможливого, а дати час вдома відпочити.

  Якщо у дитини щось не виходить, то не треба називати його бовдуром або безглуздим. В першу чергу, батьки самі вирішили віддати дитину рано в школу. Якщо він чогось не розуміє, то потрібно пояснити йому це в спокійній обстановці, він повинен відчувати підтримку батьків.

  Багато батьки залишаються задоволені тим, що дитина навчився писати і рахувати. Вирішують, що дитина самостійний і з усім впорається. Але дитина в чомусь процвітає, а в іншому справі може схибити. Потрібно завжди слідкувати за тим, що проходить дитина в школі і допомагати вдома.

  У дітей може бути безліч здібностей, але це не означає, що він себе почуває благополучним. Потрібно знати, чи дозрів дитина для школи, оцінити його стан здоров’я. Інтелект — це ще не все, потрібно багато зважити і прийняти правильне рішення, думаючи про дитину, а не про себе.