Вагітність і пологи: визначаємо триместр вагітності

Вагітність і пологи – важливий етап у житті кожної жінки. Від того наскільки правильно поводилася майбутня мама під час вагітності і наскільки професійні консультації та лікування вона отримувала, багато в чому залежить як будуть проходити пологи.

З перших днів після запліднення жіночий організм переходить на новий режим існування, що тягне за собою і фізіологічні зміни, і емоційні.

Щоб вагітність проходила добре

Щоб вагітність не стала тягарем, добре, якщо вона настає заплановано. У цьому випадку жінка психологічно готова до тих змін, які будуть з нею відбуватися протягом найближчих дев’яти місяців. Якщо вагітність стала несподіванкою, важливо, щоб з дівчиною поруч був хтось, хто зможе підтримати і допомогти прийняти цю реалію.

Вагітність і пологи: визначаємо триместр вагітності

Перший триместр – особливо складний період для жінки, і дуже важливий для ембріона. В цей час закладаються всі внутрішні органи і системи дитини, інтенсивно формується плацента. Майбутня мама, починаючи з 5-6 акушерської тижні (розрахунок від першого дня останньої менструації), відчуває нудоту, яка може перейти в блювання, часті запаморочення і відсутність апетиту. Це нормальне явище: вагітність розвивається, дитині вже недостатньо тих поживних елементів, які він одержував раніше, тому задіюються всі системи життєдіяльності матері. Токсикоз проходить зазвичай до 15-16 тижні, але в окремих випадках він може супроводжувати жінку аж до пологів (це повинно стати причиною для консультації у грамотного фахівця). Від нудоти допомагає звичайна вода (без газу, п’ється дрібними ковтками), лимон, ягоди (у кожної дівчини поріг чутливості різний, як і способи ефективної боротьби з токсикозом).

Вагітність і пологи: визначаємо триместр вагітності

Другий триместр – найприємніший для вагітної. Зростаючий живіт ще не доставляє дискомфорту, токсикоз вже не мучить. Це найкращий час для турботи про себе і майбутню дитину. Можна записатися на курси майбутніх матерів, відвідувати басейн, багато гуляти і повноцінно харчуватися.

Вагітність і пологи: визначаємо триместр вагітності

Третій триместр – очікування. Жінці вже складно даються великі відстані, відзначаються перепади настрою, погіршення самопочуття. Передбачувана дата пологів носить досить умовний характер, тому до найголовнішого моменту в житті майбутня мати повинна бути готова завжди. Варто на цьому етапі визначитися з пологовим будинком, вибрати лікаря, підготувати все для зустрічі з новонародженим. Деякі сучасні мами шанують традиції і прикмети і не формують гардероб малюка до його народження. Навіть якщо Ви належите до них, в родзал і перші години в палаті дитині вже потрібна буде його особистий одяг та предмети догляду, про яких варто подбати.

Пологи: без паніки

Вагітність і пологи: визначаємо триместр вагітності

Вагітність і пологи – фізіологічні процеси, які не мають у дорослої жінки викликати безпідставну паніку. Пам’ятайте, що на стан дитини впливає і Ваше психоемоційний стан. Вагітність логічно закінчується пологами, тому не варто їх боятися.

Щоб налаштувати себе на потрібний лад, можете відвідати з чоловіком курси для вагітних, де розповідається про користь партнерських пологів. Якщо всю вагітність він Вас підтримував, то можливо і сам захоче стати свідком народження своєї дитини. Якщо майбутній тато не відчуває такого бажання або просто не готовий до цього сценарію, тиснути на нього не потрібно. Гірше буде, якщо в пологовому залі лікарям доведеться його відкачувати замість того, щоб приділяти увагу Вам і новонародженому.

Вагітність напевно навчила Вас терпіти. Пологи – це останній рубіж, що відокремлює Вас від появи на світ малюка. І від Вас багато в чому залежить на скільки цей процес буде болючим для дитини. Не панікуйте! Будьте готові до того, що перші пологи зазвичай тривають довше, ніж наступні. При появі регулярних переймів з інтервалом в 5 хвилин вирушайте в пологовий будинок. Під час самого процесу Ви вже не можете нічого змінити, зате можете поліпшити своє самопочуття. Робіть дихальні вправи, якщо поруч є хтось, він може робити Вам розслабляючий масаж попереку. І головне – слухайте медперсонал і виконуйте їх поради. Якщо вагітність проходила під контролем фахівця, несподіванок у процесі пологів бути не повинно. Добре, якщо перед ними Ви зробите узд, за яким лікарі побачать передлежання плода, оцінять його вага і наявність (відсутність обвиття).

Вагітність і пологи – складний період для жінки, але і самий незабутній. Можливо, вже через пару-трійку років Ви захочете знову пройти через усе це і стати мамою ще одного малюка. Вагітність у більшості випадків благотворно позначається і на стані здоров’я дівчини, і на її емоційному рівновазі, роблячи сильніше, витривалішими, жіночніша.