Туалет і ванна-це невід’ємні частини нашого житла, облаштування яких має бути максимально комфортним для кожного члена сім’ї.

На жаль, у радянські часи будували квартири таким чином, що ванна і туалет подібні великою коробок, в яких складно розвернутися, а парою і зовсім колінами в двері впираєшся. При зведенні сучасних квартир цього питання менш актуальне. До того ж з кожним роком зростає кількість сучасних технології, які кожен бажає придбати і таким чином полегшити собі життя. Але кожен з таких приладів вимагають місце, а кімнати, як відомо не гумові…

Починає виникати питання про об’єднання ванної кімнати і туалету. Такі перебудови частенько додають так необхідні метри. Але чи варті ці метри того?

Будь-яка ситуація завжди має свої плюси і свої мінуси, так і поєднання ванної з туалетом. Одні не бачать кращого і оптимального варіанту, ніж об’єднати, а інші мріють про поділ.

Плюси об’єднання ванної та туалету:

  • Самий основний і важливий плюс – це місце, розширення території. Парою така перепланування розширює не тільки простори внутрішні, але й зовнішні. Деяким вдається за рахунок такого ходу, збільшити простір в прилеглій кімнаті, часто це кухня. А на кухні у жінки кожен квадратний сантиметр на рахунку.
  • Комфортність в плані того, що все під рукою.
  • Естетичне оформлення єдиного приміщення.
  • Економія на обробному матеріалі, так як одна стіна повністю зноситься, а до цього вимагала обробки з двох сторін.
  • Мінуси об’єднання ванної та туалету:

  • Такі заходи будуть максимально комфортними, якщо в квартирі проживає чотири і більше людини, так як вранці постійно буде виникати черги і перепалки. Хтось запізнюється, хтось проспав, кому-то потрібно просто вмитися. А кому-то затриматися на довше.
  • Мало задоволення доставить це в тому випадку, якщо в сім’ї є любителі попаритися у ванній і полежати там довше, або ж навпаки люблять посидіти за довше на унітазі.
  • Зайві запахи будуть не дуже приємні, звичайно, в окремому туалеті вони так само присутні, але там витяжка швидше працює і йдучи в туалет людина прекрасно розуміє, що це допустимо.
  • Перепланування не самий простий і спокійний процес. Якщо ви наважуєтеся на цю процедуру, то будьте готові скуштувати не одну державну структуру, щоб одержати потрібний дозвіл і схвалення. В іншому випадку без цих документів в подальшому коли справа торкнеться оформлення можуть і обов’язково випишуть штраф за недотримання всіх пунктів законності.
  • У будь-якому випадку кожен сам для себе повинен прийняти рішення. Перепланування в деяких випадках і в правду може бути просто неминучою і вкрай необхідним заходом.