Продаж власної нерухомості не проста справа, існує безліч тонкощів і складнощів, з якими доведеться зіткнутися того, хто вирішив продати свою квартиру. Але на практиці, найбільш складною є ситуація, при якій продається не вся квартира, а її частка.

Що таке частка в квартирі?

Дуже часто власників квартири кілька, притому, якщо не обумовлені межі володіння, то приміщення отримує статус «спільної власності». Будь-яка «спільна власність» може стати «часткової», для цього відбувається розподіл загальної площі на всіх власників в рівній мірі. Одиницею виміру виступає квадратний метр.
Причин продажу частки існує декілька:

 • Один з мешканців приймає рішення про придбання власне житла, і потребує грошей за свою частку.
 • У зв’язку з розбіжностями мешканці хочуть роз’їхатися.
 • Частка може дістатися людині у спадок, відповідно він в ній не потребує і хоче вивільнити фінанси.
 • Так чи інакше, після того, як один з мешканців виявляє бажання про продаж своєї частки, починається непростий процес, який включає в себе численні питання і труднощі.
 • Основні складнощі при продажу частки в квартирі

  При продажу часткової власності чоловік зобов’язаний повідомити інших співвласників про свої наміри. Дане попередження має бути оформлено у письмовій формі, і тільки по закінченні місяця він має право укладати угоду.

  Цей етап один з найбільш складних. Так як необхідна гарантія того, що кожен із співвласників отримав повідомлення. Кращим способом досягнення цього, є надсилання рекомендованого листа з позначкою про вручення. В такому випадку людина не зможе заперечувати факт отримання листа.

  Наступною складністю є оцінка вартості частки. Очевидно, що часткова власність оцінюється значно нижче, ніж квартира. Кращим рішенням є одночасна продаж декількох часток різними власниками, так як вони зможуть виграти більше прибутку. Але при продажу лише однієї частини ціна буде нижче. Занижена вартість частки пояснюється тим, що в будь-якому випадку в квартирі залишиться спільна власність у вигляді кухні, ванни, туалету та коридору.

  Кожному, хто здійснює операцію з продажу часткової власності, повинен пам’ятати про те, що тільки точне дотримання всіх інструкцій дозволить вдало завершити операцію. У разі допущення тієї або іншої помилки угода може бути анульована за заявою одного з пайовиків.