Коли держава стала виплачувати сім’ям з двома і більше дітьми материнський капітал, напевно багато зраділи. Адже будь-якій сім’ї, хоч молодий, хоч зі стажем, матеріальна допомога ніколи не буває зайвою. І спочатку у багатьох була одна основна проблема: як законно отримати готівку материнський капітал. Мабуть найпростішим способом на сьогоднішній момент є купівля житла, будівництво або поліпшення житлової площі в рахунок маткапитала. У будь-якому разі потрібно закріплення за дітьми визначених часток. Ви обов’язково повинні будете прописати там всіх своїх дітей.

У будь-якому разі, якщо ви вирішите продати таке житло, слід задатися питанням: чи важко продати квартиру, куплену на материнський капітал.
Якщо на такий жилплощаде прописані неповнолітні, то доведеться брати дозвіл в органах опіки та піклування. Звертатися із заявою на отримання такого дозвіл потрібно за місцем проживання.

Документи в органи опіки для заяви на продаж житла з прописаними неповнолітніми дітьми

Безпосередньо заяву, яку можна заповнити самостійно, скачавши форму з интерента, або в органах опіки.

Паспорти батьків. Якщо перебуваєте в шлюбі, то свідоцтво про шлюб. І свідоцтва про народження дітей.

Також знадобитися письмово згоду від дитини, якій есть14 років. Що він не проив продажу наявної житлоплощі.

Документи на житло, яке ви продаєте та купуєте. Так як органи опіки будуть проводити аналіз житлових умов. І продати одну житлоплощу в збиток нової вам не вдасться. Нове житло має бути рівноцінним або краще. Якщо у перевіряючої комісії виникнуть підозри, що інтереси неповнолітніх будуть ущемлені, вам відмовлять у дозволі.

Після прийняття від вас усіх необхідних документів, співробітники органів опіки повинні провести співбесіду з вами і дітьми. Також вони можуть відвідати ваш будинок, який ви продаєте. І природно, оглянути площу, яку ви плануєте придбати. При явному порушенні прав дитини, недотриманні принципу рівнозначності, відмова буде сто відсотковий. Так само співробітники можуть відмовити у дозволі на продаж житла з прописаними неповнолітніми, якщо у них виникнуть сумніви, що після вчинення правочину права дітей будуть дотримані.

При позитивному рішенні, відповідь дається протягом двох тижнів з подачі заяви. Законодавчо немає ніяких причин, які забороняють продавати житло, куплене в рахунок материнського капіталу. Тільки недотримання прав дітей, якщо вони не досягли 14 років, може стати причиною відмови.