Так вже склалося, що продати автомобіль, що має тільки дублікат ПТС, неймовірно складно. Покупці, побоюються шахрайства і не прагнуть віддавати гроші за таке авто. Давайте розберемося, чи важко продати машину з дублікатом ПТС (нюанси продажу)?

Можливі варіанти

Якщо ви продаєте такий автомобіль, вам потрібно запевнити покупця, що ви не аферист і не намагаєтеся продати автомобіль, який стоїть в заставі у банку, або з іншими юридичними проблемами.

Є кілька причин, за якими видається дублікат ПТС. По-перше, дублікат ПТС може з’явитися у вас, тому що він дійсно загублений або прийшов в непридатність. В цьому випадку в ньому повинна бути відмітка про оригінальному ПТС – його номер, дата видачі. Але покупець може думати, що ви намагаєтеся обдурити і автомобіль міг бути предметом застави в банку. Тоді власник має можливість заявити у відповідні органи про те, що ПТС втрачений, і отримати новий, в якому повинен стояти штамп ДУБЛІКАТ.

Зараз діє закон, згідно з яким банки надають інформацію про заставних автомобілях у Федеральну нотаріальну палату. Тому покупець може звернутися до будь-якого нотаріуса та отримати довідку про те, що купується їм автомобіль не числиться в заставі. Для цього потрібно лише знати VIN-код автомобіля.

Не всі банки передають відомості про заставних автомобілях у відповідні структури, так як це не обов’язково. Але в цьому випадку закон на боці покупця. Банк не може вимагати виконання кредитних зобов’язань від добросовісного покупця, якщо він не надав таких відомостей до єдиного реєстру заставленого майна.

По-друге, в оригінальному ПТС може закінчитися місце для запису інформації про власника. В цьому випадку у вас повинна бути на руках копія оригінального ПТС, пред’явивши яку покупцеві ви зможете довести, що ви і є законний власник автомобіля, його юридичну чистоту. А заодно і поясніть покупцеві причину появи дубліката.

Якщо ж ви не можете знайти свого покупця на автомобіль з дублікатом ПТС, а вам потрібно зробити це дуже терміново, є вихід і з такої ситуації. Можна звернутися в спеціальні фірми, які займаються скупкою авто. Звичайно, в цьому випадку ви не зможете отримати повну ринкову ціну автомобіля, зате продасте його швидко. Такі фірми займаються викупом і заставних авто. В такому випадку ви зможете погасити зобов’язання перед банком, не зіпсувавши собі кредитну історію, та швидко продати авто, отримавши при цьому різницю від вартості автомобіля і залишком кредиту в банку.