Кожен рік християнські сім’ї відзначають найбільше свято для історії свого віросповідання – Великдень. Святкують його на широку ногу. У Росії розфарбовують яйця, європейці прикрашають будинки фігурками пасхального кролика, євреї готують традиційні страви. Щоб відсвяткувати вчасно і привітати знайомих, дізнайтеся, коли буде Пасха в 2017.

Якого числа Пасха в 2017 році

Цей великий для віруючих день ніколи не має однієї певної дати в календарі, тому дні часто відрізняється один від одного: православні можуть святкувати в інші дні, ніж католики чи євреї. Обчислити правильну дату можна тільки за спеціальною таблицею, яка має назву Григоріанської або Олександрійської пасхалией. Так, наприклад, дата Пасхи в 2017 році у католиків і православних збігається, але таке відбувається дуже рідко. Дізнайтеся, коли пройде великдень у 2017 році – якого числа.

Коли Великдень у 2017 році у православних

Православна Пасха 2017 року в Росії буде відзначатися 16 квітня. Визначити самостійно, коли в 2017 році буде Пасха, не надто складно, тим більше що для цього вже є всі необхідні принципи і прикмети. Давно встановлено, що цей світлий празник не може випадати на одне число з торжеством в іудейській традиції. Крім того, воскресіння Ісуса не може відзначатися раніше весняного рівнодення. Святкувати його прийнято після першого повного місяця тільки недільним днем. За місячним календарем буде дуже просто зрозуміти, коли буде проходити цей церковний празник.

У Росії святкування проходить на широку ногу, адже цей день є закінченням великого посту. 48 днів віруючі очищалися шляхом обмеження себе у важкій їжі, відмови від поганих думок в голові. Прийнято запрошувати гостей, пригощати м’ясними стравами, поїти червоним вином. В усіх церквах проходять тривалі служби, люди їздять на кладовища – пом’янути покійних рідних або близьких.

Католицька Пасха в 2017

Католики часто відзначають це свято в інші дати. Сьогодні правильне число і місяць визначаються за допомогою місячного і сонячного календарів: перша неділя після весняного повного місяця, що наступив після рівнодення. Крім того, воскресіння у католиків часто святкується раніше, ніж у євреїв, іноді може збігатися, але завжди випереджає православну – при деяких розрахунках навіть на місяць. Католицька Пасха в 2017 році співпаде з православної і буде відзначатися також 16 квітня.

Як святкують цей день? Католицькі церкви починають богослужіння ще з четверга. Люди готуються приблизно так само, як і з російським традиціям: прикрашають свої будинки, фарбують яйця, якими потім пригощають один одного зі словами «Христос Воскрес!». Одним з головних персонажів є кролик. Виробники солодощів задовго до великої дати починають виготовляти різні смаколики, за формою нагадують це мила тварина, які потім розкуповуються віруючими для частування рідних чи близьких, у подарунок дітям.

Єврейська Пасха 2017

Євреї завжди відрізнялися сильним дотриманням традицій, віруванням. Досі Єрусалим є центром для всіх, хто схиляється перед Богом і вірить, що Христос воскрес. Песах для євреїв – це найбільше свято і відзначають його за давніми традиціями: з їжею, молитвами і частуванням бідних, малозабезпечених людей. Відзначається він 14 числом місяця нісана, коли вночі перед стратою вбили всіх немовлят Єгипту, крім єврейських. Песах уособлює порятунок всього юдейського народу. Єврейська Пасха 2017 святкуватимуть цілий тиждень з 11 по 17 квітня.

Відео: коли святкується Великдень