Великий піст – користь і шкоду для здоров’я

Як провести Великий піст з користю? Цей пост в 2018 році триває з 19 лютого по 7 квітня. У ці дні рекомендується виключити з меню продукти тваринного походження, частіше вживати страви з сирих продуктів, відмовитися від міцних спиртних напоїв.

Такий раціон сприяє зниженню рівня холестерину, покращує стан серцево-судинної системи і навіть подовжує життя.

У цей період ми готуємо страви з круп, овочів і фруктів, грибів і бобових. Можна їсти горіхи, пісний хліб («Бородинський» та інші види).

Ці продукти містять біологічно активні компоненти, яких особливо не вистачає жителям мегаполісів, які звикли харчуватися різними сурогатами з великою кількістю харчових добавок.

Однак деякі рослинні продукти містять багато клітковини, яка може знизити засвоєння кальцію, викликати загострення шлунково-кишкових захворювань, метеоризм та інші неприємні наслідки. Так що не варто включати в раціон такі інгредієнти у великих кількостях.

Як провести Великий піст 2018 з користю?

Утримання від важкої жирної їжі позитивно впливає на організм, особливо навесні. Однак відмова від тваринного білка, який містить необхідні людині амінокислоти, небезпечний.

Якщо білок надходить з їжею в недостатніх кількостях, страждає імунна система, яка позбавляється можливості оновлювати клітини. Тому слід обов’язково
включати в раціон продукти, багаті рослинним білком (бобові та ін).

Говорячи про користь і шкоду для здоров’я дотримання Великого посту, дамо ще одна порада: обмежте кількість цукру. Він не відноситься до числа найбільш необхідних для організму людини продуктів. У давнину більшість росіян їли цукор лише на свята, адже коштував він дуже дорого. А зараз ми не можемо уявити свій раціон без цукру, і даремно.

Цукор і різні його замінники (аспартам та ін) викликають розвиток багатьох захворювань, і зменшення їх кількості тільки піде вам на користь. У давнину замість цукру на Русі їли мед і солодкі фрукти – свіжі і сушені, які можна включати в меню в пост.

Щоб Великий піст пройшов з користю, треба також пам’ятати, що головне правило виходу з посту – поступовість, адже сім тижнів утримання від тваринної їжі стають свого роду випробуванням для організму.

Пісна їжа змінює обмін речовин, знижує кількість вироблюваних в організмі ферментів. Тому і повертатися до м’ясних продуктів слід поступово, інакше загострення різних захворювань не уникнути.

Щоб правильно вийти з посту, вам знадобиться мінімум тиждень. Не варто відразу починати їсти смажені м’ясні страви. Спочатку включіть в меню кефір, сир, потім – рибу і тільки потім – нежирне м’ясо.