Період перед Великоднем для православних – один з найважчих у житті. Про це знає кожна віруюча людина. Згідно Біблії та релігійними законами, це час утримання грає одну з головних ролей у православ’ї. Це справжня підготовка душі і очищення організму до свята Світлого Христового Воскресіння.

Коли починається Великий пост в 2017

У цей непростий період утримання людям доводиться багато від чого відмовлятися, наприклад, від продуктів тваринного походження (до них відносяться масло, молоко і т. д.), розваг, стежити за власними словами і вибирати місця, які можна, а які не можна відвідувати. Також у цей час не можна одружуватися. Цей період – найсуворіший з усіх біблійних, існуючих в сучасному світі.

Коли починається православний піст? Початок Великого посту в 2017 році за календарем – 27 лютого, понеділок, тривалість – до 15 квітня, це число є суботою, після чого йде пасхальна трапеза. Саме час проявити себе і дізнатися свої сильні сторони – це почати постити з першого дня робочого тижня. Взагалі, дата завжди змінюється, все залежить від того, якого числа буде Великдень. Церковне свято слід відзначати в неділю.

Скільки триває Великий піст

Коли закінчується піст за календарем? Скільки триває Великий піст? Православні дотримуються церковний закон протягом 48 днів. Цей період з’єднує дві посади. Перший – чотиридесятниця – триває 40 днів (до п’ятниці 6-го тижня), вважається пам’яттю про сорокаденний муки Ісуса Христа до його воскресіння, до Великодня. Другий – триває 8 днів, включає Лазареву суботу, Вербна неділя і ще 6 днів Страсної седмиці (Страсного тижня), куди входить і Велика п’ятниця (Страсна п’ятниця). Після 48 днів від його початку, закінчуватися пост повинен службою.

Великий піст 2017 року – харчування

Не потрібно плутати харчування у Великий піст з вегетаріанськими уподобаннями. Християнин зовсім не зобов’язаний їсти тільки моркву і терту буряк. Тут багато продуктів, які можна вживати. Різниця харчування під час Великого посту від звичайної їжі в тому, що в першому випадку – це дієта з низьким вмістом калорій, але не з метою схуднення, а для очищення душі і тіла. Категорично заборонено їсти протягом 48 днів всі молочні продукти, яйця і м’ясо. Меню складається з дуже смачних і ситних продуктів. Можна харчуватися:

  • овочами;
  • крупами;
  • рибою;
  • грибами;
  • несдобными пирогами;
  • бобовими.

Як правильно постити

Взагалі, починати краще всього з осмислення того, що ви відмовляєтеся від певної їжі. Ви повинні тверезо оцінити свої сили, адже далеко не кожному вдається діяти строго за правилами Біблії. Якщо ж ви вирішите, що витримати зможете, то пам’ятайте, що перші 2 дні нічого їсти не можна. За цей час відбувається повне очищення організму від їжі, яку вживав осіб до 27 числа за календарем. Необхідно приходити на церковні служби, це важливо.

Як правильно постити? Раз у тиждень людина, яка утримується, повинен відвідувати храм, щоб знати, коли буде таїнство соборування, на якому присутність обов’язкова. Все це з-за того, що після соборування в церкві проходить обряд причастя, на якому присутні всі, хто дотримується законів святого свята. Період включає щоденні молитви, відмова від певної їжі, утримання від святкових заходів і походів по злачних закладів, не можна влаштовувати весілля. Великий піст у 2017 році – час, коли слід робити добрі справи, допомагати людям.

Відео: що не можна робити у Великий піст