Весільна фата відома ще з часів Стародавньої Греції. Особливо цінувалася нареченими довга фата, здатна повністю закрити дівчину від сторонніх очей. Також вважалося, що від довжини аксесуара залежить рівень достатку і загального стану сім’ї. В ті часи фата (своїми руками її робили як бідні, так і заможні нареченої) прикрашалася свіжими квітами, елегантними обручами, дорогоцінними каменями – всім, що показувало рівень доходу родини дівчини.

В європейських країнах (особливо у сім’ях католиків) фата дотримувалася важким срібним обручем, служила додатковим захистом від нечисті і недоброзичливців.

Була фата і на Русі: скромний хустинку, який закривав обличчя нареченої від цікавих поглядів. Згідно з повір’ям, саме він охороняв молоду від пристріту і проклять.

Фата і пір’я різноманітних птахів (особливо білих або чорних) були також сумісні, оскільки така прикраса ставало потужним захисним атрибутом, який приносив успіх молодої сім’ї протягом довгих років. Також фата і пір’я білого лебедя в деяких селах вважалися традиційним атрибутом невинної дівчини, тому люди, що шанують традиції, сміливо можуть використовувати цей варіант.

Різновиди аксесуара

В даний час існує величезна кількість видів прикраси: довга фата, коротка фата, фата середньої довжини і так далі.

Довга

Це класичний варіант для дівчат, свято дотримуються традиції. Така річ виглядає дуже елегантно на тендітних леді, тим самим підкреслюючи силу і владу нареченого над крихітною нареченою. Також подібна прикраса відмінно підійде любителькам легких і коротких суконь: тканина створить необхідний контраст і підкреслить розкішну фігуру молодих.

Коротка

Максимальна довжина – до плечей. Дане прикраса буде відмінним вибором для сучасних наречених, які не люблять довгі сукні, в яких легко заплутатися. Саме коротка фата буде виглядати відмінно в будь-якій колірній гаммі, надаючи весільного вбрання неповторність та елегантність. Також саме тканина невеликої довжини легко закріпити за допомогою шпильки або гребеня на коротких волоссі.

Середньої довжини

Середня довжина коливається в діапазоні від плечей до ліктя. Такий розмір аксесуара є комфортним, оскільки він прикриває плечі і в той же час не сковує рухи майбутньої дружини.

Ексклюзивні варіанти

До цієї групи буде ставитися каскадна фата, що поєднує в собі всі плюси довгою і короткою. Ця річ буде найбільш підходящим варіантом для довгого і пишного плаття, оскільки вона не буде перетягувати на себе зайву увагу.

Також аксесуар може бути одношаровим, двошаровим або багатошаровим. Перший випадок буде зручний для наречених, які не збираються накривати особа. Але слід пам’ятати, що одношарове прикраса дуже крихке, тому його не можна перевантажувати прикрасами (наприклад, така фата і пір’я несумісні), краще додати простий обруч йди діадему. Якщо ж наречена збирається відкривати і закривати обличчя, то необхідно вибирати багатошарову накидку, яку можна сміливо прикрашати за своїм вибором.

Якщо наречена вибирає класичне весільне плаття, то чудовим дуетом для нього стане фата з мереживом. Пам’ятайте, що пишність атрибута повинна мати обернену залежність з пишністю сукні, інакше наречена має всі шанси перетворитися на святково прикрашену ялинку.

Зараз на піку популярності йдуть фата і пір’я екзотичних птахів (чим разноцветнее пташка, тим краще), суміщені з класичними білими сукнями без величезної кількості вишивок і вставок. Однак не варто занадто сильно старатися з прикрасою фати: все ж таки, Ви будете носити її на голові, тому вона повинна бути не дуже важкою, а також поєднуватися з зачіскою (якщо прикраса має багато доповнень, наприклад, фата і пір’я, прикрашені камінням, то варто заздалегідь обговорити тип укладання зі своїм перукарем – не кожна зачіска витримає додаткову вагу прикрас).

Можна надягати фату на дівич-вечір?

Безліч дівчат знає прикмету, яка свідчить, що ні в якому разі не можна надягати весільне вбрання до офіційної церемонії, оскільки це принесе в шлюб нещастя і бідування. Але чи відноситься це до всіх аксесуарам?

Насправді, у прикмети не сказано нічого поганого про надіванні даного атрибута до офіційної церемонії. Тому подружки нареченої сміливо можуть організувати дівич-вечір в офіційному весільному стилі. Також можна придумати кілька фантів, пов’язаних з цим убором: готуються модне плаття і фата своїми руками, можна навіть організувати невелике дефіле з створених нарядів.

Фата для дівич-вечора не зобов’язана носитися на голові: можна прикрасити цим атрибутом манекен або малюнок нареченої, який гості будуть кидати тістечка (альтернативна ідея смачного дартсу). Також фата для дівич-вечора може служити атрибутом розіграшів і примовок (зараз на піку популярності знаходяться так звані “анти дівич-вечори”, на яких подруги в жартівливому тоні розповідають майбутній нареченій, як важко їй буде жити в шлюбі).

До чого сниться фата?

Весільна атрибутика є частим гостем у снах майбутніх наречених та просто дівчат, що мріють про весілля. Але чи означає це, що фата сниться виключно до заміжжя?

Езотеричний сонник: фата, надіта на наречену, віщує швидке одруження.

Рівень щастя в подальшому сімейному житті безпосередньо залежить від зовнішнього вигляду аксесуара: багато прикрашена фата передвіщає щасливе і безтурботне життя в шлюбі, а рвана і неохайна – сумний і недовгий шлюб.

Відповідь на питання: “до чого сниться фата, яку зривають?” дає сонник Езопа: ця подія означає розрив відносин з коханою людиною. Причому, відносини похитнуться з-за якоїсь помилки, допущеної Вами.

Якщо Ви цікавитеся, до чого сниться фата, одягнена на чоловіка, обов’язково відкрийте сонник Фрейда: він свідчить, що цей сон означає підвищену інфантильність чоловіки, з якою треба негайно починати боротися, інакше чоловік перетвориться в склочное і істеричне істота.

Езотеричний сонник готовий відповісти на досить актуальне питання: “до чого сниться фата, яку приміряють?”. Згідно думку авторів книги, людина, що здійснює примірку, схильний вважати себе вище інших і виправдовувати свої негарні вчинки неправдивої благородністю. Крім того, ця людина має багато планів і надій, які не узгоджуються з дійсністю.

Пам’ятайте, що, яким би поганим і поганим не був Ваш сон, не потрібно відразу ж беззастережно вірити йому і впадати в депресію. Сни даються людині в якості попередження і спонукання до дії. Майбутнє ж твориться самою людиною.