Весілля – це показник зародження нової сім’ї. Така подія на кшталт появи нової зірки на небосхилі. Саме тому церемонія повинна надовго залишитися в пам’яті запрошених, так і самих наречених. А весільний декор зобов’язаний висловити всю індивідуальність пари.

Чи буде ваше весілля з розмахом, або ви обмежитеся малим числом гостей, перше, чим доведеться потурбуватися – це оренда банкетного залу або організація виїзної майданчики.

Безумовно, весільний декор повністю залежить від ваших побажань і переваг. Головне – дотриматися в усьому гармонію і загальну стилістику. І тоді атмосфера величі і урочистості вам забезпечена.

Для кого-то весільний декор своїми руками – найкращий варіант. Але, є небезпека загубитися в різноманітті стилів. Для того, щоб цього не сталося, спробуємо разом з вами розібратися в цьому питанні максимально можливо. І почати слід з основних елементів декору.

З чого починається декорування весілля

Оригінальність весільного декору – це те, до чого прагне кожна пара. Але, як «земля стоїть на трьох китах», так і процесу декорування є свій фундамент, що складається з:

 • Арки;
 • Доріжки до вівтаря;
 • Прикраси стільців;
 • Центральних композицій;
 • Освітлення;
 • Плану розсадки гостей.

Кілька слів по кожній позиції. Арка не завжди може бути такою, якою її звикли бачити. Це споруда в залежності від стилістики весілля можна замінити на двері, ворота, дерева або встановити квіткові вази. В якості прикрас виступають стрічки, гірлянди, будь-які інші оригінальні елементи. Не поспішайте відмовлятися від настільки важливого елементу декору. На допомогу прийде прокат арок у відповідних компаніях.

Наступний цеглинка нашого фундаменту – доріжка, по якій наречена буде йти до вівтаря. Її можна прикрасити тканиною або посипати пелюстками квітів, що додатково додасть урочистості вашої церемонії.

Що стосується прикраси стільців, про що часом забувають дуже багато, то тут головне витримати загальну стилістику весільного декору. Тому в цьому питанні гармонія – основа основ. В іншому випадку немає відчуття розкішної атмосфери. Пам’ятайте, що визначають дрібниці. Саме ці незначні деталі створюють загальну картину і змушують відчути всю урочистість моменту.

Ключовим прикрасою столу є центральна композиція. Причому зовсім необов’язково робити її химерною. При дотриманні всіх правил декору навіть польові квіти стануть оригінальним рішенням. Але про це трохи пізніше.

Важливим моментом є освітлення. На ньому економити точно не варто, тому як завдяки світлу і його різним комбінаціям створюється атмосфера чарівництва.

Тут варто врахувати один нюанс: освітлення та флористика тісно взаємопов’язані. І якщо ви зможете домогтися того, щоб ці два елементи доповнювали один одного, то кінцевий результат перевершить всі очікування.

Залишилося зачепити тему розсадження гостей із зазначенням номера столу. Таке рішення не тільки зручно в плані організації весілля, але і демонструє ознака хорошого тону. Гостю відразу стає зрозуміло, що про нього піклувалися завчасно. Головне, щоб кожна картка для столу була виконана відповідно до загального стилю урочистості.

Отже, початок покладено. А тепер зробимо плавний перехід до питання, що стосується дизайну.

Правильний декор – що б це значило

Створити правильний весільний декор – значить:

 • Визначитися з тематикою весілля;
 • Вказати чіткі рамки бюджету;
 • Скласти список всіх істотних деталей;
 • Візуалізувати свої ідеї;
 • У процесі роботи над весільним декором постійно узгоджувати всі нюанси.
 • Останній пункт набуває свого значення в тому випадку, якщо ви найняли спеціаліста з декорування весільних урочистостей. До речі, в рамках роботи подібних компаній передбачена оренда елементів декору. Дуже зручна послуга, що дозволяє заощадити не тільки час, але і значну частину бюджету.

  На сьогоднішній день актуальним є оренда зон для фотозйомки. До речі, ідеальне рішення для весільного торжества, організованого без розмаху. Зате в пам’яті, так і в фотоальбомі залишаться екзотичні знімки, які будуть радувати довгі роки.

  В даному випадку, зовсім не обов’язково дотримуватися єдину стилістику. Зона для фотозйомки може знаходиться трохи осторонь від основного урочистості. Відповідно ви можете розширити рамки своєї фантазії і підібрати для себе щось незвичайне.

  Необхідно загострити увагу на четвертому пункті. Якщо з іншими більш-менш все зрозуміло, то тут мова йде про реалізації всіх ваших фантазій і бажань в сукупності. Погодьтеся, зробити таке вельми непросто.

  У даному аспекті необхідно розглянути не тільки красиві, але і різноманіття шрифтів, монограм, відтінків, орнаментів та інших дрібниць, які можуть знадобитися для оформлення вашого весільного торжества.

  Доцільним буде заздалегідь потурбуватися складанням свого роду проекту, де і будуть відображені всі дрібні деталі. Тут же можна буде подивитись на загальну картину і внести відповідні коригування. Якщо цей пункт ігнорувати, то на практиці можливі фінансові втрати. Бо нічого не можна зробити правильно, уникнувши чорнової роботи.

  Тематика весілля – новомодні тенденції

  Перш, ніж перейти до трендам весільного декору 2016 року, необхідно нагадати вам, що вибір стилістики багато в чому визначається:

  • Часом року;
  • Місцем проведення банкету;
  • Нарядом нареченої;
  • Контингентом і віком запрошених гостей.

  Не варто ухилятися від дотримання даних умов. Ваше весілля може виявитися негармонічної і навіть нудною. Пам’ятайте про те, що і молодята, і гості повинні відчувати себе комфортно. І тоді весільне торжество досягне свого апогею.

  Ну, а тепер про стильових рішеннях поточного року. Поступово відходять у минуле тематичні весілля. Втім, як і єдині колірні рішення. Зараз прийнято створювати таку атмосферу, в якій весільної декор виконує завдання прикраси. А не є домінуючим.

  Вдатися до певної тематики можна. Але лише в тому випадку, якщо вона відображає історію становлення цієї пари, а не нав’язана ззовні.

  Те ж можна сказати і про колірних рішеннях. Минулі роки ознаменувалися тим, що весільний декор повністю витримувався в одній колірній гамі. В цьому році, навпаки, головна роль відводиться загальному стилю святкування, де важливо все, починаючи майданчиком і закінчуючи дрібними деталями.

  Враховуючи те, що весілля – задоволення досить дороге, в цьому році багато хто вважав за краще зупинити свій вибір на камерному форматі. Не треба думати, що такий підхід звільняє від декорування урочистості. Навпаки, камерна весілля дає можливість персоналізувати подія, роблячи акцент на індивідуальності.

  У продовженні сказаного можна додати, що відмова від встановлених норм і шаблонів дає можливість організувати свято таким, яким його хочуть бачити молодята. Наприклад, почати торжество вночі, а не звичні всім три години по полудні. Або подарувати гостям не бонбоньєрки, а маленькі горщики, наприклад, з варенням. Саме такі дрібниці створюють відчуття теплої атмосфери.

  Кожному елементу своє місце

  Нарешті прийшов час поговорити про декорування весільного столу. В даному випадку ви можете вибрати один з найбільш прийнятних варіантів:

 • Звернутися до професійного дизайнера;
 • Скористатися такою послугою, як оренда декору;
 • Зайнятися декоруванням весільного столу самостійно.
 • Очевидним є те, що перші два пункти розкривати немає необхідності. А якщо ви прийняли рішення своїми руками створити декор столу, то нижче ви знайдете підказки, які, можливо, стануть підмогою у вирішенні цієї непростої задачі.

  Варіанти прикраси весільного столу:

  • Вази, виконані з пляшок. Політ фантазії необмежений, особливо тоді, коли є бажання і уміння створювати з простих речей неповторні дизайнерські композиції.
  • Легким рухом рук звичайна банку перетворюється у вазу або свічник. Декорування столу свічками дозволяє створити атмосферу таїнства і казковості. В хід піде абсолютно все: кавові зерна, швейна фурнітура, гелеві кульки. Якщо ви вирішили перетворити звичайну банку в квіткову вазу, то можна використовувати фрукти, нарізані часточками. Як ви самі розумієте, творчий процес у даному випадку не має яких-небудь обмежень.
  • Декорування столу дерев’яними спилами. Ідеальний варіант для весільного торжества, яке проводиться на природі. Такий елемент декору можна використовувати в якості підставки для вази. Або виготовити з спилов номер для кожного столу.
  • Просте дзеркало абсолютно по-новому заграє в поєднанні зі свічками. Такий варіант декорування столу ідеальний для весілля у вечірній час.
  • Якщо квіткові композиції розбавити пір’ям, то і загальна атмосфера отримає додатковий резонанс.
  • Твором мистецтва стануть плаваючі квіти і свічки. Для цього вам будуть потрібні високі вази або витончені келихи. Квіти слід підбирати відповідно до загальної стилістики.

  Погодьтеся, що ні одне з цих рішень не зможе замінити оренда декору. Так, у деяких випадках така послуга просто незамінна. Приміром, оренда чохлів або оренда кованих гойдалок, якщо того вимагає загальна концепція стилю.

  Не забувайте про тих дрібницях, які ви зможете створити самостійно. Тим самим підкреслити індивідуальність вашої весільної церемонії.

  Цінні поради від професіоналів

  Багато вже було сказано. Але, і чимало ще належить дізнатися. У висновку хочеться дати кілька порад, які, можливо, стануть ідеями для вашого декору.

 • Як розсадження карток можна застосувати черепашки або осіннє листя, на яких спеціальним маркером написати імена гостей.
 • Як варіант, роздрукувати спільні фотографії і зробити з допомогою низ стенд, де запрошені гості зможуть залишати свої побажання.
 • Звичні всім фігурки на торті замінити невеликий спільної фотографією, закріпленої на спеціальній прищіпці.
 • Якщо у когось з ваших друзів знайдеться ретро-автомобіль, то слід використовувати його в якості об’єкта для фотосесії. І тоді не доведеться вдаватися до такої послуги, як оренда фотозоны.
 • Цей список можна продовжувати до нескінченності. Адже фантазію не можна обмежити якимись рамками. Творіть, проявляйте свою індивідуальність. Але, при цьому пам’ятайте про головне, — в даному випадку «кашу маслом зіпсувати можна». Тому зумійте зупиниться вчасно. І тоді ваше весілля наповниться теплом і радістю, які ви пронесете через роки.