Ця стаття присвячується любителям вишуканого смаку м’яса і просто всім тим, хто любить готувати справжні делікатеси. Кожному з нас хочеться смачно і ситно поїсти, а якщо при цьому ще можна буде заощадити якісь кошти, то це вдвічі чудово. В сучасному світі для споживчого розпорядження людей стільки всього, що просто голова йде обертом. І в цей момент, хотілося б зупинитися на такій практичною речі, як ветчинница, і розповісти про неї детальніше.

ДОВІДКА: Ветчинница – це просте кухонне пристосування для приготування різних м’ясних делікатесів (шинки, буженини, ковбаси тощо).

Принцип роботи ветчинницы

Зміст статті

 • Принцип роботи ветчинницы
 • Особливості виготовлення ветчинницы своїми руками
 • Переваги виготовлення саморобної ветчинницы

Насправді, ветчинницей користуватися дуже просто. Досить розмістити м’ясо, яке ви хочете всередині самого приладу, закрити цю справу спеціальною кришкою і дати даного пристосуванню робити свою роботу. Саме за рахунок преса, що відбувається там з м’ясом, воно виявляється таким смачним і здоровим для харчування, так як під час пресування виділяється м’ясний сік, і наше м’ясо виявляється в своєму саку, з-за чого просочується і набуває смакову насиченість.

Нерідко ветчинницу використовують у зв’язці з іншими побутовими кухонними пристосуваннями, такими як грилі, аэрогрили, електрогрилі, мультиварки, печі, духовки та іншими. Зовні більшість ветчинниц не відрізняються один від одного: одна кришка, один залізний циліндричний каркас і один принцип роботи невеликого преса, який задовольнить всі смакові бажання будь-якого м’ясного гуру.

Купити її в інтернеті або ж в магазині не становить праці, але це зайві витрати, а сама по собі конструкція цього пристрою дуже проста. Тому давайте я розповім вам про те, як можна зробити ветчинницу в домашніх умовах без зайвих грошових витрат.

Особливості виготовлення ветчинницы своїми руками

УВАГА: Пропонуючи цей спосіб вам, я подбав про те, щоб ви могли створити свою ветчинницу з підручних засобів не виходячи з дому, щоб не ходити і не шукати те, не знаю що.

Перш за все почнемо з того, що нам потрібно зібрати все необхідне. Все, що нам знадобиться, це:

 • Стандартний міні-набір інструментів, що включає в себе такі інструменти, як плоскогубці, пасатижі, ножиці, наждачка, надфілі, штангенциркуль, електродриль (бажано міні-електродриль, хоча можна обійтися і звичайною, насадивши на неї відповідне свердло).
 • Лінійка.
 • Фломастер/маркер.
 • Сталева дріт (можна навіть якусь ланцюжок невеликого діаметра).
 • Пружини з нержавійки (4 штуки).
 • Жерстяна банка (1-2 літра об’ємом) і жерстяна кришка (або пластина). Отже, тепер ми можемо приступити до складання нашій ветчинницы:
  • Для початку нам потрібно підготувати нашу банку до перевтілення. Щоб це зробити, нам потрібно позбутися фарби на ній шляхом випалювання на газу самої банки (або ж можна скористатися звичайною змивом для видалення фарби). Далі нам потрібно взяти звичайну залізну мочалку і використавши її з яким-небудь миючим засобом протерти нашу банку (обов’язково це зробити і всередині, щоб уникнути неприємних бактерій);
  • Після цього беремо фломастер або маркер і відзначаємо середину банки та по лінійці креслимо смугу. Таким же чином відзначаємо майбутні пропили для нашої ветчинницы;
  • Тепер беремо нашу дриль зі свердлом 2-3 мм і робимо отвір трохи нижче верхньої кромки. Далі, круглим надфілем трохи пропиливаем під плоский надфіль. Робимо пропив вниз по зазначеній нами лінії (або ж ріжемо ножицями), який не складе праці;
  • Після цього робимо все теж саме з іншими сторонами і допрацьовуємо задирки невеликий наждачкою. Далі з нашої сталевого дроту робимо щось на зразок крючков (2 штуки) за допомогою плоскогубців;
  • Тепер робимо отвори внизу банки для наших пружин з нержавійки (1 мм). Перегинаємо і затискаємо пружини в отворах;
  • Далі вирізаємо притискну пластину з жерсті треба розміру або ж використовуємо відповідну кришку. Верхній кант ми проходимо весь пасатижами;
  • Кладемо наші гачки хрестоподібним чином в пропили на кришку або ж пластину, і натягуємо їх потрібно нам тиску, щоб м’ясо початок пресуватиметься.

  Ну ось і все! Тепер можемо сміливо готувати наше м’ясо за улюбленими рецептами!

  Переваги виготовлення саморобної ветчинницы

  Найголовнішою перевагою, на мій погляд, буде економія ваших грошей раз в 5 мінімум, порівняно з цінами в магазинах або в інтернеті. До того ж, зробивши ветчинницу, ви зможете розширити ваші кулінарні можливості і порадувати своїх друзів і близьких власними талантами в приготуванні домашнього м’яса. І це не кажучи про те, що ваші м’ясні делікатесні страви будуть не тільки смачніше, але й корисніше більшості того, що є на прилавках різних магазинів і супермаркетів.

  Та й просто мати у себе вдома ветчинницу ніколи не буде зайвим, особливо напередодні свят, які обіцяють безліч гостей.