Чайник є одним з головних атрибутів кухні. Він є без винятку у кожному домі, і якщо раніше центром чаювання був самовар, то тепер його місце зайняв чайник. Здавалося б, немає нічого простіше, ніж вибрати цю техніку, але заходячи в магазин, мимоволі губишся. Там представлений настільки великий вибір, що перш ніж зупинитися на якійсь одній моделі, варто уважно вивчити плюси і мінуси кожного різновиду.

Які бувають чайники

Зміст статті

  • Які бувають чайники
  • Види електричних чайників
    • З відкритою спіраллю
    • Дискові
    • Термопоты
    • З терморегулятором

Ще зовсім недавно вельми затребуваний був металевий чайник. Його і зараз використовують для підігріву й кип’ятіння води на електричній чи газовій плитах. Він буває емальованим або хромованим, рідше зустрічаються алюмінієві моделі. Часто на їх носики встановлюють свисток, який працює від струменя пари. Свисток попереджає про те, що вода закипіла і пора вимикати конфорку.

Заварювальний чайник з’явився дуже давно. Його батьківщиною прийнято вважати Китай. Саме в Піднебесній придумали заливати і настоювати в окропі чайне листя. В Європі, а потім і в Росії, цей предмет побуту з’явився лише в XVI столітті. Заварювальні чайники найчастіше зустрічаються з кераміки, фарфору, скла і глини.

Електричний чайник у наш час найбільш поширений. Він працює від електромережі і, в стандартних моделях, оснащений пристроєм автоматичного вимикання при закипанні. Сучасні технології дозволяють включати і виключати цей прилад через інтернет, використовуючи свій смартфон. Перші електрочайники виглядали як звичайні алюмінієві, були оснащені спіраллю в корпусі і провід з вилкою. Включалися і вимикалися вони вручну — потрібно було просто вставити вилку в розетку.

Любителі відпочинку на природі оцінять похідний навісний чайник, який підвішується за ручку над багаттям.

Види електричних чайників

Електрочайники користуються найбільшим попитом у російського споживача. У магазинах побутової техніки можна зустріти багато їх різновидів. Відрізняються вони не тільки за ціною. Існує величезний вибір різних кольорів, форм і матеріалів виготовлення.

Електрочайники випускають в пластиковому корпусі, в скляному, з нержавіючої сталі. Все більшу популярність набирають електричні прилади з кераміки.

УВАГА! Найбільш екологічними вважаються вироби зі скла та кераміки, так як при нагріванні цих матеріалів у воду не потрапляють шкідливі домішки.

З додаткових функцій, крім автоматичного вимикання при закипанні, найбільш затребувані: наявність фільтра захисту від накипу, захист від перегріву, підсвічування, блокування кришки.

З відкритою спіраллю

Прилади такого виду з’явилися на ринку найпершими. В якості нагрівального елемента встановлена відкрита хромована спіраль. Корпус і підставка, в більшості випадків, виконані з пластику. Електрочайники з такою системою нагріву води не обладнують додатковими функціями, крім автоматичного вимикання. В них неможливо закип’ятити невелику кількість води, так як спіраль повинна повністю занурюватися у воду (за принципом кип’ятильника), їх не дуже зручно мити. Головне достоїнство цих приладів — доступна вартість.

Дискові

В цьому випадку, в якості нагрівального елемента використовується диск з нержавіючої сталі. До нього підведені электроконтакты, і при включенні приладу, нагрівальний елемент починає роботу. Ще до такої групи електрочайників можна віднести прилади з закритим спіралевидним елементом нагріву, захованим під диск. Їх корпус виготовляють з пластику, нержавіючої сталі, скла або кераміки. З’єднання з підставкою відбувається за рахунок поглиблення в центрі. Дискові електричні чайники, на сьогоднішній день, одні з самих затребуваних. Незважаючи на те що вони трохи дорожче приладів з відкритою спіраллю, термін їх експлуатації більше, за ними простіше доглядати і вони представлені в різному дизайні.

Термопоты

Термопот — це гібрид електрочайника і термоса. Термопот кип’ятить воду і не дає їй охолонути, весь час підтримуючи потрібну температуру. Нагрівальним елементом у ньому виступає диск або закрита спіраль. Спеціальний теплоізоляційний корпус перешкоджає охолодженню води. Найчастіше такі прилади випускають великого обсягу, в середньому близько 4-х літрів, тому для зручної подачі води виробники оснастили їх насосом. У термопоты вбудовують таймери включення і виключення, індикатори об’єму рідини, захисні клапани, доповнюють функцією самоочищення та іншими. Всі ці опції формують вартість товару. Цей прилад буде коштувати дорожче, ніж звичайний електрочайник.

З терморегулятором

Електрочайник з терморегулятором схожий за своїм призначенням на термопот. Різниця полягає у способі підтримки температури. Якщо термопот підтримує її за допомогою теплоізоляційного корпусу, то в електрочайнику терморегулятор періодично, у міру охолодження води, дає команду на включення приладу. Головним достоїнством такого чайника, можна вважати нагрівання до заданої користувачем температури, адже для заварки деяких сортів чаю не потрібно кип’ятити воду. Головний недолік — велике споживання електроенергії та можливість виходу з ладу із-за постійного включення і виключення приладу.