Якщо в одному корпусі вбудовані варильна поверхня, залежний духова шафа і, що зустрічається дещо рідше, секція для зберігання посуду — мова йде про повноцінної електроплиті. Різні моделі такої побутової техніки можуть відрізнятися не тільки розмірами і кількістю функцій.

Види електроплит

Зміст статті

 • Види електроплит
  • Стандарт
  • Склокераміка
  • Галогенна
  • Індукційна
 • За типом духовки
  • З електродуховкою
  • Об’єднані

Прилад можна умовно розділити на три вузли: загальна панель управління, варильна поверхня і духову шафу. Перше буває декількох типів.

 • Сенсорна — управління приладом здійснюється шляхом дотику до чутливих кнопках або за допомогою вибору необхідних пунктів меню на дисплеї.
 • Механічна — режим встановлюється поворотом важеля. Розрізняють утоплювані або не утоплювані варіації. В першому випадку є можливість «вдавлювати» механізм управління всередину панелі, що значно полегшує догляд за нею. Не утоплювані позбавлені такої опції.
 • Електромеханічна — управління кнопками.
 • Комбінована — поєднання двох і більше варіантів зі списку.
 • З варильної поверхнею все трохи складніше. Орієнтуючись на принцип роботи приладу і основні конструкційні відмінності, виділяють 4 види електроплит.

  Стандарт

  Першими на ринку з’явилися поверхні, оснащені провідником струму з високим опором. Нагрівальний елемент прихований під чавунним «млинцем» або пальник представлена у вигляді закритої спіралі — Тена. Незаперечною перевагою модельного ряду є дешевизна. До недоліків відноситься велика інертність (повільне нагрівання і охолодження) і, відповідно, високий рівень енергоспоживання.
  Поверхня може бути з нержавіючої сталі або покрита термостійкою емаллю. Сталь естетична, ударостійка і довговічна. Але вимагає регулярного протирання, оскільки на ній добре помітні дрібні забруднення — навіть сліди від випарувалися крапельок води. Емаль в цьому плані практичніше, але застосування абразивів при її очищенні призводить до появи нерепрезентабельних потертостей. Та й випадково впала ложка здатна призвести до утворення скола, який незабаром почне просвічувати іржею або скопилася в ньому брудом.

  Склокераміка

  Схожа з традиційною електроплитою за принципом роботи, але разюче відрізняється покриттям і ціною склокерамічна варильна поверхня також не позбавлена переваг і недоліків. Серед перших уваги заслуговують оригінальність дизайнерських рішень. Вона підкреслить вишуканість кухонного інтер’єру.

  Склокераміка вимагає регулярного догляду із застосуванням спеціальних засобів.

  Склокераміка при правильному зверненні довговічна. Але регулярно сбегающее молоко, посуд з нерівним дном і випадковий точковий удар здатні швидко привести в непридатність дорогу плиту. Такі прилади економічніше традиційних, але все ж рівень енергоспоживання помітно відображається в рахунках за електроенергію.

  Галогенна

  Так названа за типом нагрівальних елементів, представлених інтенсивними галогенними лампами. Оскільки є різновидом склокерамічних плит, то і гідності зберегли ті ж:

  • прийнятна швидкість нагрівання посуду;
  • середній витрата електроенергії;
  • естетичність, простота в догляді і довговічність.

  Найбільш суттєві мінуси такої техніки — висока вартість обладнання і дороге обслуговування. Саме з цієї причини вони так і не змогли завоювати серця більшості кулінарів.

  Індукційна

  Той випадок, коли висока вартість електроплити виправдовується таким же рівнем безпеки. Плита просто не нагрівається, адже принцип її роботи заснований на відтворенні струму в замкнутому контурі. Простіше кажучи: немає каструлі на конфорці або посуд занадто маленька — поверхня не працює. Та й покриття працюючого приладу нагрівається тільки від посуду. А це означає, що плита буде гарячої лише під каструлею, але не поруч з нею. Так що обпектися в процесі готування стало значно важче.
  З цього ж випливає і ще один плюс: гідний рівень економічності. «Холостий» роботи немає, електроенергія не витрачається на прогрів конфорок.

  ККД індукційної плити складає не менше 90%, в той час як інші варіанти «радують» показником у 30-60%.

  До недоліків відносяться крихкість покриття плити і дорогий ремонт. Але при дбайливому ставленні техніка довго буде радувати власників. У тому числі і порівняно малими рахунками за електроенергію.

  За типом духовки

  Одна з переваг придбання повноцінної електроплити — вартість суміщених варильної поверхні і духової шафи значно нижчі від цін на ці ж прилади окремо.

  Правда, розмір духовки безпосередньо залежить від габаритів плити, так і її функціонал найчастіше дещо обмежений. Особливо якщо порівнювати з незалежним обладнанням. Але стандартного духової шафи цілком достатньо для задоволення потреб сім’ї з 2-4 осіб.

  З електродуховкою

  Саме логічне рішення: той же тип споживаної енергії, що й варильної поверхні. Вартість плити залежить від числа опцій духової шафи. Як і в незалежних варіантів, можливі опції гриля, конвекція і інші приємні дрібниці.
  До переваг можна віднести загальну з варильної поверхнею лінію живлення. До недоліків — досить високий рівень енергоспоживання.

  Об’єднані

  Економне рішення для тих, хто не шукає легких шляхів. Електрична плита поєднується з газовим духовою шафою. Більше того, частина конфорок теж може бути газовими, що корисно при частих перебоях в електромережі.

  Купуючи комбіновану електроплиту важливо приділити увагу функцій електропідпалу і газ-контролю.

  Необхідність підводити газ до плити обмежує власників у плані мобільності: просто пересунути в разі необхідності, так і встановити там, де хочеться, не вийде. Але якщо в меню випічка частий гість, то таке рішення порадує порівняно невеликими рахунками. Адже блакитне паливо дешевше електрики