З давніх часів людство використовувало вогонь для приготування їжі, зігрівання і висушуючи одягу, і навіть для оборони і нападу, як зброю. Він давно вже став швидше другом, ніж ворогом. Ворогом може бути тільки при неуважному відношенні до нього. І це може призвести до сумних наслідків.

Першим сировиною при отриманні тепла, використовувалося тверде паливо, таке як, дрова, вугілля і т. п. Розвиток технології дозволило почати використання для цього ще й електрику, нафтові продукти, сонячну енергію та природний газ. Велику популярність використання в даний час набули газові котли. Таке обладнання є автономним джерелом. Незаперечна перевага проявляється при влаштуванні системи отримання гарячої води та тепла в квартирах і будинках, на газифікованих ділянках. Порівняно з її аналогами газові системи опалення є одними з найбільш доступних і економічних. На сьогоднішній день в нашій країні природний газ залишається найдешевшим ресурсом.

Отримання тепла для обігріву проточної води або замкнутого контуру системи опалення, відбувається за рахунок нагрівання при спалюванні в камері згоряння котла газу.

На ринку представлено багато різноманітних моделей і видів газового обладнання призначених для житлових квартир або будинків.

Класифікація за місцем установки

Зміст статті

 • Класифікація за місцем установки
  • Газові котли з установкою на стіні
  • Підлогове розміщення газового котла
 • Розходження по функціоналу
  • Одноконтурні
  • Двоконтурні
 • Деякі особливості роботи обладнання

Газовий котел являє собою сучасне автоматизоване пристрій. Розвиваючи газову техніку, її вдалося оснастити не тільки сучасним газо-нагрівальним пристроєм, але і надійною автоматикою. Для використання в житлових квартирах і будинках пропонуються різні види газових котлів: підлогове виконання та з установкою на стіну.

Газові котли з установкою на стіні

Компактні укомплектовані всіма елементами міні-котельні. Повністю вміщуються елементи в одному блоці настінного виконання. У складі:

 • елемент нагрівання;
 • теплообмінний вузол;
 • пальник;
 • бак розширювальний;
 • автоматика.

Дуже зручне виконання, особливо для квартирних варіантів та невеликих будинків. Компактне її розміщення зручно в невеликих приміщеннях і відведених для цього спеціальних місцях.

Підлогове розміщення газового котла

Котли підлогового виконання, не обмежені в розмірах і вазі, як при настінному кріпленні, тому виробники випускають ці моделі більшою потужністю. Система котла опалення нагадує маленьку котельню. Її складові частини часом займають невелику кімнату. До складу входить:

 • котел;
 • насос циркуляційний;
 • бак підтримки робочого тиску в системі труб;
 • пристрій для забезпечення безпечної роботи водонагрівача.

Всі ці частини займаю місце і розташовані хоч і поруч, але з розведенням з’єднувальних труб виходить досить об’ємна система. Для розміщення, якого потрібно виділити або запланувати корисну площу будинку. Іноді це зробити неможливо, це стає причиною застосування комбінованих пристроїв опалення, наприклад, газового і на додаток електричного водонагрівача.

ДОВІДКА. Хорошою перевагою громіздких частин системи газових котлів може вважатися збільшення потужності шляхом підключення додаткових надувних пальників. Використання цього елемента дозволяє досягти потужності більше декількох тисяч кіловат.

Розходження по функціоналу

Газо-нагрівальне обладнання поділяється за функціональною роботі на одноконтурні та двоконтурні.

Одноконтурні

Особливість роботи одноконтурної системи опалення полягає в тому, що він розрахований лише на забезпечення опалення в будівлі. Підігрів гарячої води не ведеться, якщо є необхідність в ній, то підключається додатковий бойлер.

Двоконтурні

Двоконтурна система відрізняється від попередньої тим, що в ній вже відразу врахований підігрів гарячої води. Зазначимо, вартість комплектації одноконтурної системи з додатковим блоком вище, ніж двоконтурною.

Деякі особливості роботи обладнання

Велика кількість підключень споживчих точок спричиняє зниження якості нагрівання. Це можна компенсувати шляхом встановлення додаткового обладнання. Хоча фінансово це досить витратний захід.

ДОВІДКА. Впливає дуже сильно на правильну роботу обладнання відстань до місць подачі гарячої води споживачам і розмірами площі опалювального приміщення.

Підводячи підсумки, можна сміливо стверджувати, що всі види і типи опалювальних котлів мають своє призначення. Можна виділити кращих і гірших. Всі вони напхані хорошою надійною автоматикою. Працюють злагоджено і прекрасно виконують свою задачу. У кожному конкретному випадку застосовується свій комплект системи газо-нагрівального обладнання. Кожен покупець знайде свій набір обладнання необхідний саме для його варіанти використання і розміщення.