Види паркету: штучний, набірний, масивний, художній, щитовий

 

Паркет – покриття, призначене для підлоги, воно виконано з деревини. Виріб підрозділяється на різні види.

Штучний паркет, його особливості

Зміст статті

 • Штучний паркет, його особливості
 • Характеристика набірного паркету
 • Щитовий паркет: що являє
 • Художній палацовий паркет
 • Масивний паркет з цільного дерева

Види паркету: штучний, набірний, масивний, художній, щитовий

Штучний — користується великою популярністю у багатьох покупців на сьогоднішній день. Паркет включає дошки з пазами, шипами, вони з’єднані, виконані в одній композиції. Такий варіант виконаний з твердих порід деревини. Параметри: довжина – 50 см, товщина-7,5 див. Штучний – володіє багатьма достоїнствами, які відрізняють вироби:

 • покриття є міцним і надійним;
 • його можна ремонтувати багато разів;
 • його укладають з різноманітними зображеннями.

Такий варіант підрозділяється по розпилу зображень. Наприклад, невеликий малюнок — селект, а малюнок, що повторюється кілька разів з невеликими сучками — натур. Контрастно-змішаний розпил називається – гест, текстурований — класик, з дрібними зображеннями — універсал. Також є зображення, яке може змінюватися в залежності від матеріалу виготовлення, різноманітними колірними рішеннями.

Характеристика набірного паркету

Види паркету: штучний, набірний, масивний, художній, щитовийІнший вид – складальний. Ця назва було присвоєно з-за того, що щитки габаритами 40х40, 60х60 см включають в себе різні дошки з різноманітними відтінками. Товщина цих виробів 8-12 мм. В повному варіанті цей вид покриття є оригінальною мозаїкою.

Довідка: Тильна сторона — має захист спеціальною плівкою, яку можна легко прибрати, після того як дошки будуть укладені. У нижній стороні можна зробити що вимагається звукоізоляцію.

Щитовий паркет: що являє

Види паркету: штучний, набірний, масивний, художній, щитовийПаркет, види якого можуть бути різними, включають в себе щитової варіант – одне з двох покриттів. Перший – це квадратної форми виробу з дощок, ДВП, а другий з невеликих панелей деревини твердих порід. Параметри: 80х80 см, товщина: 15-30 мм, Тильна сторона має лакове покриття. Головним зображенням на виробах вважається квадрат, його різні форми. Також можна вибрати інше зображення при бажанні для створення в приміщеннях певного стилю. Підстави виробів можуть підрозділятися на наступні варіанти:

 • рамкова;
 • основа з ДСП, ЦСП;
 • двухреечное, в цьому випадку, вироби з’єднані кутом 90 градусів. Пропонуються різноманітні варіанти покриття тильної сторони такого виду: планки, шпон, фанерна плитка.

Художній палацовий паркет

Види паркету: штучний, набірний, масивний, художній, щитовийХудожній вигляд паркету для підлоги – один з дорогих варіантів, який включає велике число вигинів, різноманітних сполук. В комплекті цей варіант являє собою не просто малюнок, а цілий комплекс зображень. Найбільш часто цей вид купують власники приміщень з великою квадратурою. Щоб виконати покриття з художнього паркету, слід попередньо виконати потрібні заміри для виготовлення.

Важливо: Для виробництва видів паркету застосовують різні породи дерева, це допомагає надати виробу оригінальний зовнішній вигляд. Слід правильно підібрати матеріал для виготовлення щоб різні перепади температури, волога не зіпсували зовнішній вигляд.

Масивний паркет з цільного дерева

Види паркету: штучний, набірний, масивний, художній, щитовийМасивний — виконаний з цільної деревини, з цієї причини є цінним варіантом, з-за чого ціна його збільшується. Цей варіант є схожим зі штучним. Вироби відрізняються між собою габаритами, ширина – 8 см, довжина – кілька метрів, товщина – 15 мм

Існує ще один варіант – дошка. Вона також називається тришарової, з-за того, що включає 3 полотна дерева. Дошка, з причини того, що волокна шару є поперечними один одному, можуть прекрасно витримувати різні перепади температури, вологу. Нижній шар виготовляється з деревини хвойних порід, інший — з якісного дерева. Верхній буває цілим, також може бути виготовлений з трьох-чотирьох дощок, це дає можливість виконати мозаїчний варіант і підібрати відповідне колірне рішення для обробки. Довжина виробів – 120-127 см, ширина 13-21, товщина 7-23 мм. При виготовленні оригінального паркету для обробки приміщень, вироби покриваються спеціальним лаком, який допомагає захистити матеріал виготовлення від різних впливів факторів навколишнього середовища.

Дерев’яний паркет вважається цінним, з-за того, що це покриття є:

 • природним;
 • екологічно чистим і нешкідливим;
 • довговічним у використанні.

Вироби є практичними та надійними, прослужать тривалий період, мають привабливий зовнішній вигляд. З допомогою паркету можна створити в приміщенні затишну та комфортну обстановку у сучасному модному класичному стилі. Залежно від породи обраного дерева, матеріалу виготовлення, паркет може бути виконаний різноманітних відтінків. Це робить його популярним для замовників. Паркет з природного матеріалу, відмінно впишеться в сучасний інтер’єр, передбачає поєднання його з іншими оздоблювальними матеріалами.