Печі для лазні відрізняються параметрами, зовнішнім виглядом і типом роботи. Головна мета пристрою — підтримання необхідного мікроклімату в лазні. Сьогодні в магазинах можна зустріти безліч різних моделей, однак, не кожен господар знає, яку краще піч вибрати для лазні, щоб вона повноцінно виконувала свої функції.

Види банних печей

Зміст статті

 • Види банних печей
  • За матеріалом печі
  • По виду палива
  • За типом конструкції
  • Комбіновані варіанти

На сьогодні виділяють декілька видів банних печей.

За матеріалом печі

Зазвичай банні печі виготовляють із чавуну, сталі або цегли. Від якості матеріалу залежить термін служби агрегату. Найбільш стійкими і довговічними вважаються сучасні моделі з нержавіючої сталі. Вони за габаритами трохи менше і ризик випалювання кисню з ними мінімальний.

Чавунних моделей зараз зустріти складно, так як вони були популярні ще в 90 роки. З розвитком технологій пристроїв з чавуну стало менше. Як і чавунні, так і цегляні печі викладали наші предки. Вони були дуже довговічні і добре опалювали приміщення. Однак, у порівнянні зі сталевими моделями такі печі складно розтоплювати. Щоб вона повністю прогрілася треба багато часу.

По виду палива

За типом палива розрізняють три види печей: газові, дров’яні та електричні. Також є комбіновані варіанти, в які вбудовано відразу два типу палива. Така конструкція досить зручна, так як в літній період можна використовувати електричний або газовий тип, а в зимовий час кидати дрова.

Деревина — самий доступний і надійний джерело енергії. З допомогою дерева вдається не тільки швидко нагрівати приміщення, але і наповнити його приємним деревним запахом. Крім того, за рахунок того, що деревина кидається безпосередньо в піч не потрібно проводити газові або електричні труби.

У конструкції на газу вбудований газовий термостат і запобіжник. Це дозволяє підтримувати одну температуру і не дати вогню згаснути. Газові моделі досить економічні, тому вважаються найбільш популярними.

В електричних варіантах вбудована спеціальна серцевина, що працює від електрики. На них можна регулювати температуру і не потрібно чекати поки розгоряться дрова чи нагріє конструкція. Подача тепла починається через 10-15 хвилин після включення. Незважаючи на свою багатофункціональність такі моделі досить затратні. Крім того, таку піч не включиш, якщо немає електрики.

За типом конструкції

Банні печі відрізняються не тільки за матеріалом, але й за типом конструкції. Виділяють три основних види:

 • Закритого типу. Призначений для маленьких лазень. Має металевий корпус, розділений на 3 однакових відділень. Конструкція зовні і всередині викладена цеглою, що дозволяє довгий час зберігати тепло в парильні.

Важливо! Для конструкцій закритого типу потрібно багато палива, це потрібно враховувати при виборі моделі.

 • Відкритого типу. Також мають металевий корпус, але в моделях кам’янка відкрита. Зверху на ній розміщена грати для каменів. З такої конструкції виходить більш сухий пар, тому вона може нагрівати кімнату до 90-100 С.
 • Комбінований тип. Включає в себе два види моделей, тому багатофункціональний і зручний у використанні.

Комбіновані варіанти

Сучасні виробники випускають комбіновані варіанти банних печей. Вони зручні у використанні і дозволяють опалювати приміщення природним газом або дровами. Агрегат має кілька додаткових схемних елементів, які знімаються при зміні палива. Частіше всього моделі виготовляються з нержавіючої сталі.

Банна піч — це незамінний атрибут лазні. Вона обігріває всю кімнату, створює ефект парилки, допомагає розслабитися і погрітися. Від виду конструкції буде залежати якість роботи і витрата палива. Якщо потрібно вибрати економний, але і в той же час зручний, хороший варіант, зверніть увагу на газові або дров’яні моделі. Якщо ж тип палива не має значення, то можна взяти комбіновані моделі, які будуть незамінні в будь-який час року.