Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.

Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.Підлогове покриття укладається в суворій відповідності з розробленою технологією. Сьогодні популярністю користується ламінат. Він зручний в експлуатації, за ними просто доглядати. Зовнішній вигляд ламінату і його довговічність певною мірою залежать від правильного підбору підкладки. Тому даному питанню приділяють особливу увагу.

Види підкладок під ламінат: переваги та недоліки

Зміст статті

 • Види підкладок під ламінат: переваги та недоліки
 • Навіщо необхідно використовувати підкладку
 • Який вид підкладки під ламінат вибрати

Величезний асортимент продукції, що випускається сучасними виробниками. Це дозволяє знайти найбільш підходящий тип для кожного конкретного випадку. При виборі підкладки звертають увагу на наступне:

 • матеріал:
 • вартість;
 • характеристики.

 

Спінений поліетилен є найбільш простим рішенням. Він користується попитом у споживачів завдяки доступній ціні і своїми властивостями. Пружне еластичне полотно відрізняється гарною теплоізоляцією, вологостійкістю.

Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.

ВАЖЛИВО! Спінений поліетилен не піддається гниттю, на ньому не з’являється цвіль.

Недоліком є здатність швидко запалюватися, підтримувати горіння. Тому його захищають антипіренів та інших складових, які роблять його більш стійким до високих температур.

Фольгований пінополіетилен має більш високі показники міцності, теплопровідності, вологостійкості, ніж попередній варіант. Він часто використовується для сирих приміщень. Утеплювач складається зі спіненого поліетилену і шару алюмінієвої фольги.

УВАГА! Його монтаж проводиться швидко, але незначне механічне пошкодження може стати причиною втрати ізолюючої здатності.

Ціна фольгованого пінополіетилену залежить від його товщини, наявності самоклеючого шару, довжини рулону.

Екструдований полістирол випускається в листах зеленого кольору. Він характеризується стійкістю до навантажень, хорошою звукоізоляцією. Якщо відбувається спалах, то в повітря почнуть виділятися токсичні речовини. Цю особливість потрібно враховувати при укладанні покриття і використовувати спеціальні засоби, здатні захистити шар від займання.

Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.

Корковий варіант володіє наступними перевагами:

 • хороші звукоізоляційні властивості;
 • стійкість до механічних навантажень;
 • натуральний матеріал.

Поверхню основи, на яку укладається матеріал, повинна бути рівною. Цей утеплювач боїться вогкості, тому разом з ним використовується гідроізоляційний шар.

Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.

Бітумно-пробкова підкладка забезпечена відмінною звукоізоляцією. Шар перешкоджає появі конденсату. Матеріал вибирають для дорогого підлогового покриття, яке зможе прослужити тривалий термін.

Хвойна підкладка часто ламається при транспортуванні і укладанні. Вона здатна вирівняти поверхню основи, відрізняється гарною теплоізоляцією. Матеріал вологостійкий, але його не варто використовувати в місцях, де є ймовірність затоплення.

Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.

ВАЖЛИВО! Хвойний тип сильно вбирає запахи з навколишнього середовища. До його недоліків відносять те, що всередині можуть завестися комахи, з’явитися грибок.

Скловолокниста підкладка допоможе швидко та недорого вирішити проблему укладання підлогового покриття. Це екологічно безпечний матеріал, який має високу механічну стійкість. Він відрізняється простотою укладання, коштує недорого. Перед його використанням потрібна ідеально вирівняти поверхню.

Навіщо необхідно використовувати підкладку

При укладанні ламінату використання додаткового шару допоможе знизити навантаження на матеріал. Підкладка є важливим допоміжним елементом конструкції. Від неї залежать багато характеристик підлогового покриття. Вона виконує такі важливі функції:

 • збільшує термін експлуатації ламінату;
 • покращує властивості матеріалу;
 • забезпечує рівномірність укладання.

Види підкладок під ламінат: навіщо необхідно використовувати підкладку, який вид підкладки під ламінат вибрати.

Неправильний монтаж ламінату може призвести до пошкодження дощок, появи зазорів і інших дефектів. При ходьбі по підлозі буде чути звук кроків, який може заважати сусідам. Щоб позбутися від проблеми, укладають додатковий шар. Важливо, щоб він володів хорошими звукоізоляційними характеристиками.

Підприємства сьогодні виробляють продукти з підкладкою, яка кріпиться до кожної дошці. Такий товар коштує набагато дорожче. Заощадити вдасться, якщо вибрати продукт самостійно і виконати укладання.

УВАГА! При купівлі слід звертати увагу на маркування виробника. На упаковці зазвичай вказуються технічні характеристики.

Ламінат погано переносить вплив води. Додатковий шар здатний підтримувати необхідний мікроклімат для бетонної стяжки. Він виконує вологозахисну фікцію, сприяє збереженню тепла в приміщенні. Додатковий шар може згладити нерівності основи, на яку планується монтаж ламінату.

Який вид підкладки під ламінат вибрати

Перед покупкою матеріалу потрібно вивчити його властивості, проаналізувати отриману інформацію. Підкладка в першу чергу повинна бути безпечною. Вона може використовуватися для вирівнювання основи перед монтажем ламінату.

Краще купувати варіанти, які створюють відмінний теплоізоляційний і звуковий бар’єр. На утеплювачі не повинна утворюватися цвіль. Віддавати перевагу потрібно виробів, які відрізняються зносостійкістю, не бояться значних навантажень.

Якщо планується встановлювати тепла підлога, то для цього підійде не кожен варіант. Необхідно враховувати особливості бетонної стяжки:

 • Якщо основа має рівну поверхню, то достатньо матеріалу товщиною 2 мм
 • При наявності невеликих дефектів такого шару може виявитися недостатньо, тому купують продукцію більшої товщини.
 • Підкладку вибирають в залежності від цілей, які необхідно досягти. Важливо враховувати її характеристики. Вибір залежить від того, самостійно планується здійснити монтаж ламінату або роботою займуться фахівці. Якісна підкладка забезпечить тривалу експлуатацію підлогового покриття.