Шафа – це незамінний атрибут квартири. Він відмінно доповнює інтер’єр і допомагає компактно зберігати речі. Сьогодні різні виробники випускають безліч шаф різної комплектації, зовнішнього виду, матеріалу і розміру. Щоб знати який варіант підійде в прихожу, спальню або зал. Необхідно знати, меблі буває за типом та її особливості.

Які бувають шафи за типом розташування

Зміст статті

 • Які бувають шафи за типом розташування
  • Окремо стоять
  • Вбудовані
  • Частково вбудовані
 • За типом дверей
  • З розпашними
  • Купе
  • Шторка-гофре
  • З підйомними
  • Без дверей
 • Види шаф купе
  • На монорейці
  • Механічна рама

Сучасні виробники випускають три основних типи шаф.

Окремо стоять

Меблі являє окрему конструкцію, що має 4 панелі і несучий каркас. Зазвичай такі моделі встановлюють уздовж стіни. Такі варіанти можна ставити в зал, вітальню або спальню. Є варіанти з розсувними дверима або з орними. Також випускають конструкції без дверей для передпокою.

Вбудовані

Такі конструкції дозволяє максимально використовувати вільний простір. Шафа вбудовується в стіну або отвір. Зазвичай такі моделі мають багато полиць і розсувні двері. Стаціонарні варіанти такого типу відмінно економлять місце за рахунок розсувних конструкцій і стильно виглядають в будь-якому інтер’єрі. Кордонами меблів є три стіни, стеля та підлога.

Частково вбудовані

Головна особливість такої конструкції — одна з сторін не має опорних деталей. Тобто, шафа частково вбудований в стіну. Такі варіанти найчастіше монтують вздовж кутовий стіни або роблять суміжних між двома зонами. Така конструкція буде незамінним в малогабаритних кімнатах, де вільного місця дуже мало.

За типом дверей

Виділяють кілька видів дверей у вбудованих і окремо розташованих моделях.

З розпашними

Конструкції з розпашними дверима вважаються найбільш оптимальним варіантом, так як вони практичні і бюджетні. Меблі виготовляють із різних матеріалів (натуральне дерево, ДСП, пластик тощо). Двері розчиняються на зовнішню частину. Є варіанти з однією, двома і трьома дверцятами. Якщо в кімнаті не так багато місця, то краще вибирати конструкцію з одного відкривається стороною. Такі моделі відмінно підходять для спальні або вітальні.

Основний недолік моделей — габарити. Шафа має досить масивні розміри, тому займають чимало місця.

Порада: Якщо хочете візуально розширити простір в маленькій кімнаті, вибирайте меблі з великими дзеркалами.

Купе

Головна перевага шаф-купе – розсування дверей в сторони. Це значно економить місце і робить конструкцію нестандартною. Така меблі підходить під маленькі кімнати, так як не займають багато місця. Незважаючи на те, що шафа має невеликі габарити, він відрізняється високою місткістю.

Вибравши модель з дзеркалами, вдасться розширити простір і додати кімнаті шику. Шафа-купе коштує значно дорожче, ніж звичайні варіанти з розпашними дверима. Тому доведеться розщедритися. Заощадити розтрати вдасться, якщо вибрати більш прості моделі без дзеркал і додаткового підсвічування.

Однак, не варто економити на матеріалі і якості розсувний конструкції, так як від неї залежить робота купе. Заощадивши на цьому, доведеться віддати чимало грошей на його ремонт. Купе підходить для спальні або передпокою. За рахунок розсувних конструкцій, вони займають мало часу і зручні у використанні. Особливо якщо приміщення маленьке або довгасте.

Шторка-гофре

Модель нагадує шафа-купе, однак разом розсувних дверей має шторку-гофре. Вона при відкритті дверей збирається гармошкою. Шторка кріпиться на спеціальні кріплення, які їздять по вбудованої конструкції, тим самим дозволяючи відкривати-закривати шафа. Меблі підійде більше для передпокою, вона не займає багато місця і виглядає незвично, стильно, за рахунок шторки-гофре.

З підйомними

Конструкції з підйомними дверима відрізняються автоматичним механізмом. За рахунок вбудованих роликів підвісні двері міцно висять і відкривають наверх. При відкритті вона щільно фіксується роликами і не опускається вниз. Такі варіанти підходять для великих віталень, дитячих, спальнею. Вони добре підходять під будь-який стиль інтер’єру.

Без дверей

Також є варіанти без вбудованих дверей. Конструкція складається з трьох панелей. Передня або бічна частина йде повністю відкритою, тобто видно полички або весь шафа. Відкриту меблі вибирають для передпокоїв, так як двері часто займають багато місця, а відкритий варіант шафи дозволяє вішати, класти одяг на відкриті полички.

Види шаф купе

Шафа-купе буває двох типів.

На монорейці

Це конструкції в каркас, яких вбудовані спеціальні монорейки, де пересувається двері. Такий варіант відкриття вважається більш бюджетним, але менш якісним, так як є ризик потрапляння в монорельсу дрібних предметів. Через цей механізм може виходити з ладу.

Механічна рама

У каркас вбудована спеціальна механічна рама з роликами. Це більш надійна, так як рама рухає під впливом автоматичного механізму. Однак, такі моделі і дорожче в ціні.

Шафа – це тип меблів, який є в будь-якому будинку. Різні дизайнерські рішення та види конструкцій дозволяють підібрати меблі під будь-який стиль кімнати і її габарити. При виборі моделі звертайте увагу на тип механізму і матеріал, з якого вона зроблена. Тільки якісні варіанти прослужать вам не один рік!