Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовлення

Стіл – це предмет меблів, який є практично в кожному будинку, і несе певні функції. Їх використовують як поверхня для приготування їжі та обідів, а також для роботи або просто елегантного доповнення інтер’єру. Крім того, вони відрізняються матеріалами, з яких зроблені і типом конструкції.

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовлення

Різновиди столів

Зміст статті

 • Різновиди столів
  • Обідні
  • Столи-трансформери
  • Журнальні столики
  • Письмовий або комп’ютерний стіл
 • Розмір столу
 • Форма
 • Стиль
 • Матеріал виготовлення

У салонах меблів сьогодні можна побачити велику різноманітність цього предмета. Вони відрізняються не тільки конструкцією і матеріалами, але і функціональністю, типом обробки, призначенням та іншими особливостями. Кожна людина може вибрати серед величезної кількості моделей, те, що доведеться йому за смаком.

Популярними вважаються наступні види столів:

 • обідній;
 • сервірувальний;
 • кухонна;
 • письмовий;
 • журнальний;
 • туалетний;
 • комп’ютерний та інші.

ВАЖЛИВО. Крім широко застосовуваних, у продажу є також спеціальні вироби для тенісу, більярду, моделі під телефон, телевізор або комп’ютер. Всі вони допомагають організувати простір і заощадити місце в кімнаті.

Обідні

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовленняЦей вид відрізняється великими розмірами. Призначені для збору гостей або всієї сім’ї на обіди та вечері, а також різноманітні свята та заходи. Зазвичай стандартні моделі столів для кухні 80х120 сантиметрів, його можна присунути до стіни, тим самим заощаджуючи місце в кухні. Однак, якщо виріб круглої або овальної форми, доведеться його встановлювати посеред кухні, що призведе до скорочення корисної площі. Саме тому такі обідні вироби стали все частіше встановлювати в приватних будинках або квартирах, що відрізняються великою площею. У типових багатоквартирних будинках, де кухні не відрізняються великими габаритами, більше підходять сучасні трансформери.

Столи-трансформери

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовленняРозкладні моделі кухонних меблів являють собою компактний виріб, яке дозволяє істотно економити простір в кухні. У зібраному вигляді вони зазвичай відповідають розміру 85 см шириною і 24 см глибиною. При розборі столу він перетворюється на повноцінний обідній, який вмістить до 10 гостей. Сьогодні дизайнери пропонують величезну кількість сучасних моделей, які відрізняються зручністю механізму, надійністю кріплення і швидкістю установки. Присутні також у продажу і звичні нам «книжки», стільниці яких розкладаються з боків. Вони не відрізняються оригінальністю і вже досить сильно застаріли.

ВАЖЛИВО. Найбільш вразливим місцем «трансформерів» вважаються кріплення. Оцінити їх міцність і надійність слід ще в магазині на стадії вибору. Слід прорахувати передбачуване навантаження з урахуванням того, що гості будуть обпиратися об стіл.

Фахівці визнають найбільш надійними моделі з висувними ніжками. Але і такі вироби можуть з часом розхитатися і прийти в непридатність для використання за прямим призначенням.

Журнальні столики

Основною відмінністю цього виду від інших є їх висота. Вони нижче стандартної величини. Існують загальноприйняті розміри, згідно з якими журнальний столик виконується заввишки до 60 см, за ним зручно сидіти тільки на невеликому пуфі або в низькому кріслі, до 42 см заввишки.

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовленняКрім стандартних невеликих моделей таких виробів існує і зовсім низькі, трохи підняті над підлогою столики. За стандартами вони мають довгу стільницю. Такі столики застосовуються в інтер’єрі, витриманому в східному стилі. Для сидіння використовуються низькі подушки. Журнальний стіл повинен гармонійно вписуватися в існуючий інтер’єр вітальні. Він є центровим предметом меблів, який завжди звертають увагу в першу чергу. Тому концепція загального стилю кімнати повинна бути витримана і в цій деталі інтер’єру.

Письмовий або комп’ютерний стіл

Стіл для комп’ютера зазвичай відрізняється наявністю спеціальної полиці для системного блоку, висувний стільницею приміщення для клавіатури і тримачами для дисків. Хоча така конструкція сьогодні стає менш популярною, оскільки компактні ноутбуки вже практично витіснили стаціонарні комп’ютери.

Як правило, в малогабаритних квартирах знаходиться місце тільки для одного з столів. Але в кімнаті школяра або в робочому кабінеті батька сімейства не обійтися без цього предмета меблів.

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовлення

Розмір столу

Для комфорту та зручності використання столу повинні бути витримані його певні розміри:

 • для зручності перебування за обіднім столом його висоту роблять 72-78 см;
 • комфортне перебування за комп’ютерним столом досягається висотою до 75 см;
 • письмовий стіл передбачає довге сидіння за ним, найзручніше це робити при висоті 70-80 см;
 • кухонний стіл також розрахований на комфортне розташування людини під час обіду, забезпечити зручність допоможе висота в 75-76 див.

Стільниця може мати різні розміри. Все залежить від кількості вільного місця і уподобань господарів житла. Головне, щоб місця вистачало для здійснення задуманих справ.

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовлення

Форма

В залежності від величини приміщення і призначення столу, вибирають форму для предмета меблів. Вона може бути круглої або овальної, квадратної або прямокутної. Останній варіант зустрічається найчастіше. Його лаконічні форми дозволяють встановити уздовж стіни, заощадивши місце в кімнаті.

Столи у формі квадрата призначені для маленьких квартир і невеликої кількості сидять за ним осіб. Так, за стандартний стіл у формі квадрата можуть сісти лише 4 людини. Круглі і овальні форми також не передбачають великого напливу гостей. Краще всього їх встановлювати великогабаритних приміщеннях.

Стиль

Стилістичних і дизайнерських рішень в салонах сьогодні величезна кількість. Всі вони виконані з різних матеріалів, і несуть різні функції. Фахівці наполягають, щоб загальна концепція дизайну приміщення була дотримана і в цьому предмет інтер’єру.

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовлення

Матеріал виготовлення

Аналогічно стилям, в магазинах представлений широкий вибір моделей, що відрізняються за якістю матеріалу. Виділяють наступні види столів:

 • з ДСП (найдоступніший за вартістю вигляд, але при цьому занадто тендітні і мають недовгий термін експлуатації);
 • з ДВП (дорожче першого виду, відрізняються підвищеною вологостійкістю та стійкістю до пошкоджень);
 • з масиву дерева (дорогі, але красиві і довговічні вироби, здатні доповнити будь-який дизайн квартири);
 • скло (візуально сприяють розширенню простору, тому добре вписуються в невеликі кухні);
 • з каменю (відрізняються великою щільністю і довговічністю, виготовляються з матеріалів натурального або штучного походження).

Велика різноманітність моделей дозволяє підібрати саме той варіант, який по функціоналу і стилістичним особливостям підійде в конкретне приміщення. Вибирають стіл виходячи з особистих уподобань господарів квартири і фінансових можливостей.

Види столів: різновиди, розмір столу, форма, стиль, матеріал виготовлення