Види варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Види варильних панелей: особливості, переваги та недолікиВарильна поверхня — важливий атрибут сучасних кухонь. Покупці давно зрозуміли, у чому зручність таких панелей. Вони не пов’язані з духовою шафою, що дозволяє розмістити обидва агрегату зручно для господині. Крім того, можна придбати невелику вузьку поверхню, звільнивши таким чином місце на стільниці.

Виробники пропонують різні види варильних поверхонь. Розберемося, у чому своєрідність кожного типу.

Види і особливості варильних панелей

Зміст статті

 • Види і особливості варильних панелей
  • Газові пристрої
  • Працюють від електрики
   • З покриттям із склокераміки
  • Комбіновані варіанти
  • Індукційні
 • Додаткові функції варильної поверхні

Газові пристроїВиди варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Варильний модуль такої техніки виглядає, як металеві кола різного діаметра, які мають перфорації, щоб змішувати газ з повітрям.

Зверху над цими елементами розташовується або грати, або загартоване скло. Круги-конфорки виконують роль нагрівального пристрою; грати або скло утворюють ту поверхню, на яку ставлять посуд.

 • Перевагами такого типу плити вважається її економічність, хороший контроль за зміною температури.
 • Основним недоліком виступають небезпеки, пов’язані з використанням у побуті відкритого газу: можливість отруєння або пожежі.

Важливо! Якщо ви вибираєте газову варильну поверхню, зверніть увагу на наявність системи контролю газу.

Коли трапляється порушення у роботі пристрою, вона автоматично блокує надходження горючої речовини. Отже, присутність такої системи істотно знижує потенційну небезпеку газової печі.

Працюють від електрикиВиди варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Конструктивно варильна панель в цьому випадку являє собою металеві тени, які нагріваються за допомогою електроенергії. Такі тени скрытыепод металевою або склокерамічною площиною.

Спочатку розглянемо більш традиційний варіант — чавунний. Він виглядає як круглі конфорки різного діаметра, на які і ставлять каструлі зі сковорідками в процесі готування.

 • Перевагою такої кухонної техніки є її порівняно невелика вартість.
 • Недоліком — великі тепловтрати, пов’язані з повільним нагріванням і охолодженням такого типу конфорок.

З покриттям із склокерамікиВиди варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Перейдемо до сучасної різновиди електричних печей, що має зверху склокерамічне покриття. Хоча вони коштують дорожче, але більш ефективно використовують електроенергію, тому вважаються більш економічними. Швидко нагріваються і остигають. Основний недолік — уразливість варильної поверхні для механічних пошкоджень.

Важливо! За даними сервісних центрів, що займаються ремонтом склокерамічних приладів, найчастішою поломкою для такого типу грубок є тріщини в варильної поверхні.

Електричні плити є більш безпечним, але і більш дорогим варіантом.

Комбіновані варіантиВиди варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Зустрічаються кухонні прилади, які мають змішаний принцип дії: і від газу, і від електрики.

У такому разі варильна поверхня являє собою поєднання декількох газових конфорок і декількох електричних.

Такий складний пристрій дає декілька переваг.

 • По-перше, воно незамінне в регіонах з перебоями в постачанні газом і/або електрикою. Коли якогось із джерел енергії немає, можна готувати їжу за допомогою другого.
 • По-друге, подібна варильна поверхня розширює можливості готує: газові конфорки дозволяють миттєво прибрати подачу теплової енергії, не допускаючи підгоряння. А за допомогою електричних можна дати страві «потомитися» після виключення, поступово знижуючи вплив.

Комбіновані варильні панелі поєднують в собі переваги різних типів приладів, але і недоліки теж. Відносно висока вартість, небезпеки, пов’язані з використанням газу, варто мати на увазі такі аспекти їх використання.

ІндукційніВиди варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Індукційні панелі — це різновид електричних. Однак вони мають ряд специфічних рис, з-за яких даних тип кухонного обладнання має сенс розглядати окремо.

Конструктивно варильна площину такої плити являє захований під склокерамічною панеллю трансформатор індукційного струму. Він виробляє електромагнітне поле, яке і нагріває поставлену на конфорку посуд з розташованої всередині їжею.

Таким чином, індукційний прилад нагріває не варильну поверхню, а продукти разом з ємністю, в якій вони знаходяться. Це обставина наділяє пристрій важливими якостями.

 • Зведення тепловтрат до мінімуму.
 • Зменшення навантаження на склокерамічну панель.
 • Більш високий коефіцієнт корисної дії приладу. У індукційної моделі він на 30% вище в порівнянні з більш традиційними поверхнями.

До мінусів даного типу техніки можна віднести порівняно високу вартість.

На рішення того, яку саме варильну поверхню віддати перевагу, що можуть вплинути багато факторів. Це та ціна, і наявність або відсутність газу в вашому домі, і кулінарні звички.

Однак склокерамічна плита, незважаючи на ряд властивих їй мінусів, є більш сучасним і енергоефективним варіантом. Особливо якщо говорити про індукційних варіантах, потрібно зазначити, що вони більш довговічні за рахунок іншого принципу роботи.

Додаткові функції варильної поверхніВиди варильних панелей: особливості, переваги та недоліки

Сучасні моделі можуть мати безліч цікавих додаткових функцій.

Наприклад, спеціальні режими для готування: «підтримання тепла», «автозакипание».

Є опції, спрямовані на забезпечення безпеки. До них відноситься сенсор, розпізнає, чи є на плиті посуд і відключає подачу тепла, якщо її там немає. Деякі пристрої мають захисне відключення плити у разі, якщо протягом тривалого проміжку часу не надходить жодних команд.

Кількість додаткових функцій продовжує зростати; кожна наступна модель здатна порадувати чимось новим.

Тепер ви знаєте, які види варильної техніки бувають. Враховуючи свої потреби, ви зможете вибрати з усього різноманіття таку панель, яка зробить перебування на кухні ще більш приємним.