Незважаючи на те, що ми живемо у вік інформаційних технологій, перебої з гарячою водою в приватних і багатоквартирних будинках явище не рідкісне. У момент обпресування на допомогу приходять водонагрівачі. На ринку моделей нагріву води безліч. Як не заплутатися у виборі і придбати прилад, який прослужить довгі роки?

Види водонагрівачів

Зміст статті

 • Види водонагрівачів
  • Накопичувальні
  • Проточні
  • Електричні
  • Газові
 • Класифікація за типом баків

Обладнання для нагрівання води поділяється на кілька типів. Залежно від джерела енергії розрізняють газові і електричні прилади. Крім того, існує класифікація за способом нагріву. Тут слід виділити проточні та накопичувальні водонагрівачі. Розглянемо кожен вид докладно.

Накопичувальні

Найбільш популярними на ринку є накопичувальні водонагрівачі. Це обумовлено простотою використання, високою потужністю приладу, широким вибором об’єму резервуара, різноманітністю розмірів. Монтаж такого бойлера можна провести самостійно або звернувшись за допомогою до фахівців. Розрізняють горизонтальну і вертикальну установку. Резервуари об’ємом більше 100 літрів рекомендується встановити на підлогу.

Всі накопичувальні моделі оснащені термостатом, який допомагає підтримувати необхідну температуру води, виставлену споживачем. Швидкість нагріву залежить від обсягу бака. Так, у водонагрівачі на 150 літрів для прогріву води знадобиться 4,5-5 годин. Однак деякі моделі передбачають прискорений тип прогріву, допомагає скоротити час до 3,5 годин. Але, в цьому випадку збільшується витрата електроенергії, тому користуватися прискореної функцією доцільно лише у виняткових випадках. Так як накопичувальні водонагрівачі працюють безшумно, їх можна залишити включеними на весь період обпресування. Ви навіть не помітите, що прилад працює, а гаряча вода буде йти з крана без перебоїв.

При купівлі резервуара даного типу слід звернути увагу на антикорозійну обробку внутрішнього бака. Спеціальні засоби, нанесені на стінки, допоможуть продовжити термін його служби на кілька років.

Істотним недоліком накопичувальних водонагрівачів є великі габарити. Наприклад, 30-літрова модель досягає 50-55 см у висоту і 36-40 см в ширину, резервуар на 100 літрів досягає у висоту 100-110 див. Такі розміри не дозволяють розмістити прилад в малогабаритних кухнях і санвузлах.

 ВАЖЛИВО! Якщо в системі водопостачання тиск води складає більше 6 атмосфер, до накопичувального електричного приладу необхідна додаткова установка редуктора.

Проточні

Свою популярність моделі проточного типу завоювали завдяки швидкому прогріванню води. На відміну від накопичувального приладу проточний резервуар здійснює обігрів відразу в момент надходження води, що допомагає економити час. Показники потужності варіюються від 3 до 27 кВт. Для приміщень в багатоквартирному будинку оптимальною є потужність не більше 12 кВт, в іншому випадку потрібно буде електропостачання, передбачає три фази, що тягне за собою заміну проводки в квартирі.

Перевагою моделі є легка вага і компактність. Наприклад, 30-літровий агрегат має висоту всього 35-40 см, а в ширину не перевищує 30 див. Такі габарити дозволяють встановити водонагрівач не тільки в санвузлі, але і на кухні, безпосередньо над мийкою.

Істотний недолік – необхідну напругу 380В, а стандартна напруга в багатоквартирних будинках становить лише 220В. Тому проточні електричні водонагрівачі доцільно встановлювати в приватному будинку. Для цього достатньо отримати дозвіл на підключення необхідного напруги.

 ВАЖЛИВО! Підключення приладу проточного типу до електромережі з напругою 220 В призведе до замикання системи і його поломки.

Електричні

І проточні та накопичувальні водонагрівачі, які працюють від електрики – найбільший приватний вибір споживачів. Також розрізняють наливні електричні прилади, які часто використовуються на дачах і припливно-накопичувальні, в яких вода може подаватися з накопичувального бака або за допомогою нагрівального елемента (Тена). До мінусів електричних бойлерів можна віднести:

 • доступну вартість;
 • простоту установки і використання приладу;
 • лаконічний дизайн;
 • компактні габарити.

Серед недоліків споживачі відзначають споживання приладом великої потужності, відсутність у недорогих моделях захисту від корозії, тривале очікування нагріву води в накопичувальних приладах.

ВАЖЛИВО! Фахівці рекомендують встановити для водонагрівача окремий автомат, це дозволить уникнути перебоїв з електроенергією.

Газові

Газові нагрівачі води, рівно як і електричні, розділені на два типи:

 • проточні;
 • накопичувальні.

У квартирах або приватних будинках з центральною системою опалення (ЦСО) встановлення газового проточного приладу – оптимальне рішення проблеми гарячої води. Для безперебійної роботи котла потрібно енергія, яка виділяється при спалюванні газу від газової пальники. Потужність газового приладу варіюється від 20 до 30 кВт, що є перевагою. Крім того, вартість газу в російських містах нижче вартості електроенергії, тому при частому відключенні гарячої води газові моделі допоможуть заощадити кошти.

Менш популярні на ринку газові накопичувальні приладі прогріву води. Це обумовлено тим, що такі моделі мають вражаючі габарити і заховати їх сторонніх очей складно.

ВАЖЛИВО! Встановлення газового водонагрівача накопичувального або проточного типу необхідно довірити професіоналам.

Класифікація за типом баків

Крім іншої класифікації, водонагрівачі розрізняють за типом баків. Баки бувають двох видів:

 • Моделі закритого типу. Працюють від електричного нагрівального елемента. При дотриманні необхідного тиску в опалювальній системі здатні забезпечити подачу гарячої води у ванну кімнату і на кухню.
 • Моделі відкритого типу. Працюють тільки на одну точку і не залежать від потужності тиску в системі. Іншими словами, такий водонагрівач буде потрібно і для кухні та ванної кімнати.