Види замків ламінату: типи, замки, ламінат

Види замків ламінату: типи, замки, ламінатСтики між панелями ламінату є одночасно і найбільш вразливою, і самої міцної його частиною, тому при виборі необхідно подбати і про те, щоб підібрати найбільш якісну і ефективну замкову систему, що забезпечує рівність покриття і довговічність в експлуатації протягом багатьох років. Крім того, грамотний вибір замку гарантує вашій підлозі захист від скрипу і шовних розбіжностей. Стики між панелями ламінату є одночасно і найбільш вразливою, і самої міцної його частиною, тому при виборі необхідно подбати і про те, щоб підібрати найбільш якісну і ефективну замкову систему, що забезпечує рівність покриття і довговічність в експлуатації протягом багатьох років.

Крім того, грамотний вибір замку гарантує вашій підлозі захист від скрипу і шовних розбіжностей. В даний час існує безліч різновидів кріплень, тому перед споживачем неминуче виникає питання — які з них краще і що більше підійде під його запити? До таким запитам іноді відноситься не тільки довговічність, міцність і рівність, але і можливість подальшого демонтажу.

Що таке замки ламінату

Зміст статті

 • Що таке замки ламінату
 • Види замків ламінату
 • Типи замків — який краще

До їх появи підлогові покриття скріплювалися між собою виключно за допомогою клейових складів, що було довго, незручно і загрожує погіршенням якості покриття з часом. Винахід бесклеевой замкової технології в 90-х роках справило у ремонтних роботах справжній фурор, оскільки значно полегшило і прискорило укладання панелей, а також дало можливість також швидко і легко виробляти демонтажні заходи.

Що ж таке замки ламінату і як вони діють? По краях панелей знаходяться спеціальні засувки, або фіксатори, форма і матеріал яких розрізняються в залежності від їх виду. Загальним для них є те, що скріплення відбувається механічним, так званим плаваючим методом, без необхідності в застосуванні будь-яких інших пристосувань.

Види замків ламінату

По суті, незважаючи на різноманіття різновидів замкових ламінатних систем на ринку, за принципом дії вони поділяються всього на дві основні групи — Lock та Click, кожна з яких в подальшому розгалужується на різні типи.

Види замків ламінату: типи, замки, ламінатLock — більш простий і вже застарілий вигляд замку, в якому шип і паз під нього є складними фігурами, які доповнюють один одного. Монтаж відбувається шляхом горизонтального вдавлювання однієї панелі в іншу до клацання, забезпечуючи їх щільне зчеплення один з одним, при цьому демонтаж без руйнування вимагатиме значних зусиль. Крайнє полотно, як правило, додатково підбивається дерев’яним молотком для більшої надійності. Для того щоб не відбувалося стирання і розбіжності панелей, їх замки обробляються герметиком або клейовим складом. В даний час такий вид займає всього близько 15 відсотків ринку.

Click — являє собою більш досконалу і популярну версію попереднього варіанту. Крім скріплюють виступів, шип також доповнено додатковим гачком, форму якого повторює і паз. На відміну від системи Lock, установка відбувається під кутом, потім панель опускають в горизонтальне положення до характерного клацання. Успішно демонтувати такий ламінат без пошкоджень можна до чотирьох разів.

Типи замків — який краще

Всі інші типи замків в тому чи іншому співвідношенні об’єднують обидві технології, або беруть за основу одну з них і додають до неї якісь додаткові елементи. Наведемо деякі приклади.

 • Види замків ламінату: типи, замки, ламінатT-Lock якраз є прикладом об’єднання обох варіантів, притому при установці використовується система Click. Його головною позитивною якістю є максимальна міцність.
 • 5G — це відгалуження від системи Lock з доповненням у вигляді пластикового або металевого «язичка» для більшої щільності з’єднання. Максимально легко демонтується.
 • Megalock — має торцевий вставкою, за рахунок чого установка проводиться в найкоротші терміни. Крім того, він наділений вдосконаленої вологостійкістю.
 • ClickXpress — відрізняється від класичної системи Click закругленням внизу шипа, що повторює і паз.
 • Uniclick — унікальний тим, що може з’єднуватися як горизонтально, так і під кутом.
  алюмінієвий замок — найнадійніша версія, завдяки якій стики практично непомітні оку, а демонтаж може проводитися до 5 разів.
  Який же з них краще? Відповідь на це питання кожен споживач дасть собі сам, оцінивши переваги та недоліки кожного виду.

Як вже було сказано раніше, замок Lock поступово іде з ринку, оскільки більше схильний до зносу гребінок з ризиком подальших зазорів, а також більшої залежності від рівності поверхні, ніж Click. Однак це більш бюджетний варіант, тому при його покупці ви значно заощадите.

Система Click більш проста і надійна, проте, і це позначається на вартості. Тому вирішувати тільки вам — вкластися в якість або заощадити на ньому.

Види замків ламінату: типи, замки, ламінат