Часто під час ремонту виникають ситуації, коли плиту необхідно пересунути або зовсім прибрати з кухні. З електричною довго возитися не треба – досить лише висмикнути шнур з розетки, а от з газової, справа йде не так просто. Мало того, що її самостійне пересування заборонено законодавчою базою, так само по собі це дія хоч і проста з вигляду, але досить небезпечне.

Що про це сказано в законодавчій базі

Зміст статті

 • Що про це сказано в законодавчій базі
 • Правила безпеки при відключенні газової плити на час ремонту
 • Алгоритм дій при відключенні газової плити на час ремонту

При необхідності вчинення щодо газових побутових приладів будь-яких дій слід заздалегідь уточнити їх законність. Згідно із зводом правил Житлового кодексу РФ, а саме статті 5.5.2, здійснення демонтажу газової техніки дозволено лише спеціалізованим організаціям. При цьому фахівець, що проводить роботи, в обов’язковому порядку повинен мати документальне підтвердження наявності кваліфікації в цій сфері і мати допуск до роботи. Навіть якщо ви не збиралися робити з газовою плитою щось істотне, за регламентом організації постачання газу ви повинні повідомити газову службу про будь-який намір по відношенню до зміни умов експлуатації газових приладів або підключення до магістралі.

Найчастіше виклик фахівця обходиться недешево, і багато з цієї причини вдаються до самостійного відключення від газової плити подачі. Алгоритм дій простий, особливо при наявності подібного досвіду, однак, вимагає багато уваги і зосередженості.

Важливо: в деяких областях на законодавчому рівні категорично заборонено самостійне відключення приладів від газової магістралі. До таких регіонів відноситься, наприклад, Московська область.

Слід пам’ятати, що відповідальність за збереження газової побутової техніки несе власник житла або його наймач. Таким чином, якщо щось піде не так, вам, мало того, що ніхто не сплатить збитки, а ви самі повинні будете виплатити грошову компенсацію як сусідам, яких зачепила ваша недбалість, так і газовій службі. Це правило одночасно регламентується відразу двома документами:

– Цивільним кодексом РФ (ст. 210);

– Житловим кодексом РФ (ст. 30.67).

Правила безпеки при відключенні газової плити на час ремонту

Якщо ж вами все-таки було прийнято рішення про самостійне відключення газової плити, то підійти до цієї справи варто при повній серйозності. В таких роботах неприпустима недбалість, нехтування деякими діями через сумнівність їх значущості з вашого боку. Демонтаж печі від газової магістралі вимагає скрупульозності і відповідальності, оскільки при найменшому змішуванні повітря і природного газу можливе виникнення вибухонебезпечної ситуації.

Щоб убезпечити себе від нещасного випадку, при роботі слід звернути увагу на наступні правила безпеки:

 • Відключення від електрики. Небезпечна навіть найменша іскра, тому, щоб не ризикувати, необхідно відключити від мережі всі побутові прилади поблизу, а також винести з приміщення, де проводяться роботи, мобільні телефони, планшети та інші подібні пристрої. При наявності можливості бажано відключити і джерело безперебійного живлення.
 • Забезпечення вентиляції приміщення. Щоб перешкодити скупченню газу, необхідно відкрити всі вікна і двері в сусідні кімнати.
 • Використання правильних інструментів. Мало того, що ключі повинні підходити за розміром (для даних робіт підходять № 1 і 2), так вони повинні бути виконані з пластику або латуні, але ні в якому разі із сталі. При роботі залізними інструментами висока ймовірність виникнення іскор, що неприпустимо в разі газової магістралі.
 • Перекриття вентиля на стояку, знеструмлення плити – обов’язкові пункти, які необхідно виконати перед початком робіт.
 • Використання заглушок. Під час демонтажу потрібно заткнути кожну трубу до переходу до наступного кроку. Усі заглушки повинні бути приготовлені завчасно. Можна використовувати як спеціалізовані, так і просто мокрі ганчірки.
 • Перевірка на герметичність. Кожне нове з’єднання перевіряється нанесенням густого мильного розчину і подачі газу. Поява бульбашок говорить про те, що газ в цьому місці все-таки проходить.
 • Попередження. Якщо несподівано з’явився шум, шипіння або сильний запах газу, які усунути не у вашій компетенції, необхідно терміново зателефонувати в газову службу, щоб запобігти виникнення нещасного випадку.
 • Алгоритм дій при відключенні газової плити на час ремонту

  Самостійне відключення плити від газової магістралі вимагає граничної уважності. В процесі роботи не можна відволікатися, тому всі необхідні інструменти та матеріали повинні бути заготовлені заздалегідь.

  Важливо: для перевірки герметичності слід використовувати тільки мильний розчин. Перевірка запалюванням сірники неприпустима і в деяких випадках може коштувати життя.

  Щоб убезпечити себе від виникнення непередбачених ситуацій, необхідно строго слідувати алгоритму дій:

 • Знеструмити приміщення і закрити вентиль газу у відповідності з правилами, представленими вище.
 • Від’єднати штуцер від магістралі. Для цього вентиль захоплюється ключем №2, натискна гайка – ключем №1 – після чого необхідно з зусиллям її докрутити.
 • Вільний кінець труби обмотати стрічкою ФУМ, на яку зверху надівається різьбове перекриття.
 • Перевірити з’єднання нанесенням мильного розчину. Не забудьте, що для цього необхідно відкрити вентиль з газом. Після проведення перевірки він знову закривається.
 • При надійної герметичності зробити відключення центрального крани подачі газу.
 • Вимкнути плиту недовго, важливо зробити це правильно. Для підключення до магістралі необхідно звернутися в газову службу, так як якщо вона при перевірці помітить самостійно приєднання, може розірвати контракт про постачання газу.